Нова дієта: харчування по типу метаболізму – Здоров’я

Нова дієта: харчування по типу метаболізму – Здоров’я Нова дієта: харчування по типу метаболізму

Останнім часом фахівці-дієтологи все частіше стали говорити про те, як потрібно правильно не голодувати, а харчуватися. Саме правильне харчування допомагає схуднути,

а зовсім не обмеження в їжі. У своїх останніх дослідженнях дієтологи дійшли висновку, що бажаючим схуднути потрібно дотримуватися їжі, прийнятною для свого типу метаболізму.

Спочатку потрібно визначити свій метаболічний тип. Головне – зробити це правильно, щоб отримати ефект від обраного типу дієти. Залежно від того, яка з залоз в організмі домінує, людей можна розділити на 4 типи: надниркові, оваріотомний, щитовидний і гіпофізний. Наведемо коротку характеристику кожного з типів.

щитовидна ТИП

Ці люди обожнюють спілкування й навчання, остання дається їм занадто легко, оскільки вони прекрасно запам’ятовують будь-яку інформацію. Але, на жаль, з такою ж легкістю можуть її забувати. Багато, блискуче склавши іспит, на наступний день не можуть пригадати, який саме предмет вони здавали.

Ці люди звикли блискуче доводити будь-яку справу до кінця, тому можуть сидіти за роботою навіть тоді, коли інші її вже давно закінчили. Просто вони завжди хочуть зробити все без сучка і задирки.

Що стосується фігури такої людини, то при нормальній вазі у нього тонка шия, виступаючі ключиці, плечі і стегна однакової ширини. Груди у жінок даного типу зазвичай середнього розміру, талія добре позначена, мається прогин у спині. Руки і ноги довгі щодо розмірів тулуба. Голова овальна, тіло довге, з виступаючими кістками, так що навіть при надмірній вазі виступатимуть ключиці, лікті і ребра.

Якщо людина зі щитовидним типом фігури набере зайву вагу, у нього все одно збережеться прогин у спині. Надлишок жиру в основному буде розташовуватися нижче пупка, у верхній частині ніг і на животі. При нестачі фізичної активності відвиснути сідниці, але при будь-якій кількості зайвих кілограмів буде видна талія.

Харчування для щитовидного типу

Характерні для цього типу спади енергії протягом дня відбуваються через те, що людина дуже швидко витрачає енергію, отриману з їжею. Тому для підтримки ра-працездатність на високому рівні і для збереження нормальної фігури людям даного типу слід їсти часто і потроху. Бажано приймати їжу кожні чотири години.

Щоденний раціон повинен включати:

• нежирний білок: білки яєць, птицю, рибу, тофу, сир, гриби;

• будь-які овочі, що дозрівають вище землі;

• крохмалисті овочі і бобові;

• мононенасичені жири;

• нежирні молочні продукти: знежирений сир, нежирне молоко.

Людям щитовидного типу потрібно обмежити споживання каш, хліба, фруктів. Слід відмовитися від цукерок, білого борошна (торти, тістечка), фруктових соків, напоїв, що містять кофеїн. Для перекусу нашвидкуруч підійдуть білкові шоколадки або горіхи, однак необхідно стежити за порціями, оскільки ці продукти досить калорійні.

СНІДАНОК. Варіанти:

Варене яйце і овочевий салат без масла.

Порція картоплі з відвареним м’ясом. Порція сиру з горіхами, овочевий салат.

Овочевий салат без масла. Зелений або звичайний чай. Білковий шоколад або порція горіхів.

Бобові.

Стакан молока і який-небудь фрукт.

надниркових ТИП

Люди цього типу дуже енергійні, організовані і самовпевнені, іноді навіть злегка агресивні. Вони люблять владу і контроль. Уміють працювати довго і наполегливо, стабільно протягом тривалого часу. Їм незнайомі спади енергії.

Якщо людина надниркового типу має нормальну вагу, то у нього зазвичай прямокутна або овальна голова, тонкі губи з опущеними куточками, широкі, м’язисті плечі, груди середнього розміру або велика, товста шия, широка грудна клітка, тіло пряме, без прогинів, злегка позначена талія, квадратна долоню і квадратні на кінцях пальці, плоскі сідниці, сильні, стійкі ноги.

При надмірній вазі шия стає ще товщі і від того здається коротше. Надлишок жиру відкладається в основному на животі (у чоловіків – «пивний животик» квадратної форми), а також на грудях і спині.

Харчування для надниркового типу

Основна характеристика харчування для надниркового типу: легкість, легкість і ще раз легкість. Щоденний раціон повинен включати:

• овочі, що дозрівають вище землі, особливо зелені;

• з білкових продуктів найбільше підходять гриби і знежирений сир;

• містять крохмаль овочі і бобові;

• будь-які фрукти;

• нежирні молочні продукти;

• каші і хліб.

Людям надниркового типу необхідно обмежити споживання птиці та риби, мононенасичених жирів, випічки та солодощів, кофеїновмісних напоїв (кава, чай, кола). Слід відмовитися від насичених жирів (жирне м’ясо, вершкове масло) і алкоголю. Для швидкого перекусу підійде нежирна молочна їжа (йогурт), овочі і фрукти.

СНІДАНОК. Варіанти:

Каша (будь-яка) на воді, склянка нежирного (0,5%) молока.

Порція знежиреного сиру з фруктовим салатом.

ОБІД. Варіанти:

Грибний або гороховий (нежирний) суп, овочевий салат.

Порція картоплі з овочевим або фруктовим салатом, заправленим нежирним йогуртом.

ВЕЧЕРЯ. Варіанти:

Фруктовий салат з нежирним йогуртом, склянка знежиреного молока. Овочевий салат з будь-яких овочів, в тому числі і картоплі з адигейським сиром, стакан томатного соку.

Перед сном або в перервах між їжею. Будь фрукт або фруктовий салат.

ОВАРІОТОМНИЙ ТИП

Представники даного типу зазвичай проявляють турботу про оточуючих, частенько забуваючи при цьому про самих себе. Вони товариські, люблять знайомитися з людьми і підтримувати з ними тривалі і теплі стосунки. Найбільше задоволення отримують, роблячи приємне іншим або виховуючи тих, хто молодший (незалежно від віку). Люди цього типу енергійні вдень або ввечері. Вранці їм часто важко «розгойдатися».

Статура людини оваріотомного типу при нормальній вазі можна охарактеризувати як конусообразное, або грушоподібне. Голова невелика, овальна або у формі серця. Шия довга і тонка, плечі вузькі, груди маленька або середня. Талія розташована низько і не виражена або виражена дуже слабко навіть при нормальній вазі. Спина з великим прогином. Сідниці великі, виступаючі, ноги м’язисті, міцні з широкими кісточками.

При надмірній вазі жирові відкладення з’являються нижче талії, в області сідниць і у верхній частині ніг.

Харчування для оваріотомного типу

Щільний сніданок, середній обід і легку вечерю – ось що потрібно цьому типу.

У щоденний раціон повинні входити: овочі, що дозрівають вище землі, і зелені; крохмалисті овочі і бобові; якомога більше фруктів; нежирні молочні продукти; птиця або риба.

У помірних кількостях дозволяється їсти каші, хліб, мононенасичені жири. Слід уникати жирної їжі, червоного м’яса і продуктів з білого борошна.

Щоб швидко перекусити, можна з’їсти овочі та фрукти з високим вмістом води або випити овочевий сік.

СНІДАНОК. Варіанти:

Фруктовий або овочевий салат, картопля з рибою або птицею (краще не смажені, а приготовані на пару або в духовці), чай з молоком.

Каша на нежирному молоці, фруктовий салат, заправлений нежирним йогуртом, чай з лимоном.

Будь нежирний суп на м’ясному бульйоні, порція фруктового або овочевого салату.

Фруктовий салат і чай з молоком.

гіпофізно ТИП

Люди цього типу – поети, композитори й артисти, навіть якщо їх професія далека від сцени і творчості. Вони здатні до абстрактного мислення, їх аналітичний розум виявляється найбільшою мірою, коли людина перебуває наодинці з самим собою. Люди цього типу іноді настільки глибоко занурюються в себе, що не помічають нічого навколо і не здатні подбати про себе.

Вони виглядають худорлявими навіть за наявності невеликої кількості зайвого жиру. У них тонкі кістки, витончені руки, великі очі і голова. Тіло маленьке, слаборозвинене, майже дитяче. Тонка шия, вузькі плечі, злегка позначена талія, маленькі сідниці, тонкі ноги і короткі ступні. Люди цього типу ніколи не виглядають мускулистими.

Якщо вони додають у вазі, то надлишок жиру накопичується нижче пупка, на животі і внутрішньої частини ніг, а потім рівномірно розподіляється по всьому тілу.

Харчування для гіпофізно типу

Це люди від природи стрункі, і іноді їм буває складно набрати вагу. Ось чому представникам даного типу потрібна «харчування навпаки». До нього не підходить гасло «Сніданок з’їж сам, обід розділи з другом, а вечерю віддай ворогу». У людей цього типу повинен бути легкий сніданок, звичайний обід і щільна вечеря.

Щоденний раціон повинен включати: м’ясо або птицю; овочі, зелень; крахмалсодержащіе овочі і бобові.

Обмежувати потрібно каші, хліб, фрукти, мононенасичені жири (але не відмовлятися від них зовсім!). Уникати слід молочних продуктів, напоїв, що містять кофеїн, виробів з білого борошна.

Для перекусу підійде білкова їжа: м’ясо, яйце, білковий шоколад.

СНІДАНОК. Варіанти:

Каша на воді, трохи фруктів або сухофруктів, чай з лимоном. Варені яйця, яєчня або омлет.

Суп на м’ясному бульйоні, овочевий салат, порція м’яса або риби (наприклад, індичка або риба, запечені у фользі).

Будь-яке м’ясо з гарніром з картоплі або бобових. Овочевий або фруктовий салат. Чай з лимоном.

Comments are closed!

_0.32MB/0.00792 sec