Нормалізація роботи шлунково-кишкового тракту

Нормалізація роботи шлунково-кишкового тракту Нормалізація роботи шлунково-кишкового тракту До змісту >>> Як підтримувати ефективну роботу шлунково-кишкового тракту?

Чи часто Ви замислюєтеся над тим, як необхідно їсти, щоб підтримувати нормальну роботу шлунково-кишкового тракту? Прочитавши цю статтю, Ви зрозумієте, що до цих пір приймали їжу абсолютно не правильно. Правила прості, їх виконання не зажадає від Вас ніяких особливих зусиль.

1. Не їжте негайно після спортивних тренувань або важкої роботи. Нехай пройде хоча б тридцять хвилин. Також шкідливі для травлення і занадто сильні переживання, спочатку трохи заспокойтеся, а потім сідайте за стіл.

2. Пийте рідини до їжі і не пийте нічого 1-2 години після їжі. Також і не запивайте їжу. Їжа в роті піддається обробці слиною. Якщо вона запита, то слини виділилося мало, та до того ж Ви й не прожувати, як слід. Ретельно пережовуйте їжу і нічим не запивайте. Запивати можна тільки в крайніх випадках і зовсім потроху. Будь-які рідини, прийняті під час їжі роблять шлунковий сік рідким і заважають нормальному переварюванню їжі. Їжа буде знаходитися в шлунку доти, поки організм не виділить новий шлунковий сік і ферменти. А за цей час їжа вже почне «псуватися» прямо у Вас в шлунку. До того ж, це додаткова і абсолютно не потрібна навантаження на травний тракт. На перетравлення однакових кількостей їжі без запевняє необхідно вісімсот грамів шлункового соку, а якщо запити, то шлункового соку потрібно буде до двох літрів! За тридцять хвилин до їжі можна дозволити собі попити.

3. Приймайте їжу в хорошому настрої. Стан нервової системи дуже впливає на вироблення шлункового соку. Тому, якщо Ви не хочете роздобути нетравлення, прийміть цей рада до дії.

4. Перед основною їжею поїжте сирих овочів або плодів. Їх можна їсти як у вигляді салатів, так і цілком. Клітковина. потрапила в голодний шлунок, запустить всі процеси травлення. Для цієї мети відмінно підходять яблука, капуста (можна і квашена), огірки, морква, болгарський перець.

5. Не приймайте занадто гарячу або холодну їжу, а також незвичайну у великій кількості. Гаряча їжа знищує більшу частину травних ферментів, а при низьких температурах ферменти не працюють. Тобто організму потрібно витратити додаткову енергію на «розігрів» їжі і тільки після цього вона почне перетравлюватися. Якщо Ви вирішили спробувати екзотичний продукт, не поспішайте наїдатися ім. Травна система теж повинна до нього звикнути.

6. Не їжте сирі овочі і фрукти разом з вареної, тушкованої або печеної їжею. Таке поєднання ускладнює роботу шлунку і викликає гнильні процеси. Так само не корисно закінчувати прийом їжі фруктами.

7. Під час їжі не поспішайте. Гарненько все пережовуйте. Між першою стравою і другим зробіть п’ятихвилинний проміжок. Один прийом їжі повинен займати у Вас не менше тридцяти хвилин.

8. Негайно після їжі не біжіть за верстат або в тренажерний зал. Найкраще, що можна зробити, це вийти прогулятися хоча б чверть години. Лежання після щільної їжі також не бажано. Якщо робота Ваша пов’язана з фізичними навантаженнями, то між їжею і роботою має пройти тридцять хвилин. А ось займатися спортом можна тільки через годину після їжі.

9. Їжте тільки тоді, коли зголоднієте. Якщо Ви, толком не зголоднівши, вже починаєте жувати небудь, якість перетравлення їжі значно знизиться. А ось навантаження на шлунково-кишковий тракт буде постійною. Ці органи теж потребують відпочинку. Фізіологічний голод настає тоді, коли рівень глюкози в крові падає – мозок отримує сигнал про те, що пора є. Якщо Ви любите пожувати різні смакоти в перервах між їжею, проведіть очищення організму і приймайте БАД (біологічно активні добавки) для нормалізації обміну речовин. Такі заходи допоможуть Вам позбутися від позовів перекусити.

Comments are closed!