Низкоуглеводная дієта: як схуднути на 5-10 кг, але зберегти при цьому м’язовий рельєф і пружність тіла

Низкоуглеводная дієта: як схуднути на 5-10 кг, але зберегти при цьому м’язовий рельєф і пружність тіла. Низкоуглеводная дієта: як втратити зайву вагу, не втративши фігуру

Одним з правил низкоуглеводной дієти є помірне вживання солодких фруктів. Ідеальний варіант – одно-два зелених яблука на добу, не більше. У теж час, щодня необхідно вживати достатню кількість води – близько 1,5-2 літрів.

Правила та переваги низкоуглеводной дієти

Перебуваючи на низкоуглеводной дієті (як найбільш яскравих прикладів можна виділити: дієту Протасова. вкрай популярну в наші дні білкову дієту. а також гучну кремлівську дієту), організм потребує енергії і черпає її з глікогену – речовини, в яке трансформується глюкоза, відкладаючись в клітинах м’язів і печінки, щоб забезпечити нам мінімальний запас енергії. Коли ж запаси глікогену виснажуються, то він приступає в запасених жиру, за рахунок чого і досягається ефект схуднення. Низкоуглеводная дієта (яку іноді називають також безвуглеводна дієта) однаково добре допомагає скинути вагу як чоловікам, так і жінкам.

Плюс такої системи харчування в тому, що, обмежуючи вуглеводи, ми краще можемо контролювати діяльність гормону інсуліну. При великому прийомі вуглеводів, особливо швидких, рівень цукру в крові сильно і різко підвищується, тому відбувається викид інсуліну, який, у свою чергу, може не тільки сповільнювати, але і зовсім зупиняти процес спалювання жиру. Занадто велика вироблення інсуліну чревата тим, що вуглеводи «затягуються» в жирові клітини і перетворюються в жир.

Обмеження вуглеводів допомагає уникнути викиду інсуліну в кров, тим самим жир розщеплюється активніше. На низкоуглеводной дієті краще контролюється і почуття голоду – знову ж таки завдяки уникненню різких викидів інсуліну, що стимулює центр «апетиту» у мозку. Нарешті, низкоуглеводная дієта сприяє появі кетонових тіл, що пригнічують апетит і що дозволяють використовувати їх в якості енергії, що допомагає зберегти м’язи.

Одним з правил низкоуглеводной дієти є підвищення прийому білка одночасно з урізанням вуглеводів. Білок знадобиться як для енергії, так і для збереження м’язової маси, щоб організм не використовував її як енергетичного джерела. У день слід з’їдати білок з розрахунку 4-5 г на 1 кг сухої маси тіла, в той час коли вуглеводів – 1-1,5 г на 1 кг.

Слабкі сторони безвуглеводної харчування

У низьковуглеводних дієт як багато послідовників, так і супротивників. Як говорилося вище, така дієта призводить організм у стан, при якому виробляються речовини кетони, що прискорюють згоряння жирів в організмі. За рахунок цього і досягається скидання ваги. Але, незважаючи на хороший ефект, що досягається на низкоуглеводной дієті, стан кетозу протягом тривалого часу може викликати серйозні порушення в роботі майже всіх систем організму, а також спровокувати ускладнення хронічних захворювань.

До того ж, при накопиченні кетонів в організмі останній сам починає від них очищатися, виводячи разом з кетонами важливі мінерали, наприклад, калій і натрій, що може призвести до зневоднення, хвороб серця. При виведенні їх через нирки та печінку створюється додаткове навантаження і на ці органи, що супроводжується запамороченням, безсонням, дратівливістю. Скорочується і вироблення глюкози, що для працівників розумової праці і творчих професій може стати вагомим аргументом – недолік глюкози сильно гальмує розумову діяльність. Велика кількість білкової їжі. насиченою холестерином. також можна бути шкідливо для здоров’я. До того ж білкові дієти викликають дефіцит кальцію. Втрата ваги відбувається за рахунок відмови не тільки від швидких, але і повільних вуглеводів, наприклад, фруктів, овочів, хліба, каш, які також необхідні для здорового раціону.

Перш, ніж вдатися до низкоуглеводной дієті, вага на якій, незважаючи на її мінуси, втрачається швидко і стабільно, обов’язково проконсультуйтеся з вашим лікарем. Використовуйте дієти в якості короткочасної дієти або відмовтеся тільки від швидких вуглеводів.

  • схуднення при розумовій праці
  • як похудати і зберегти здоровя

Comments are closed!