Низькокалорійний борщ: рецепти, користь, калорійність

Низькокалорійний борщ: рецепти, користь, калорійність Рецепти низькокалорійного борщу Рецепти низькокалорійного борщу

Борщ загальноприйнято відносити до традиційного блюду слов’янських народів і деяких країн центральної та східної Європи.

Досі

не вщухають суперечки про виникнення борщу. Кожен народ впевнений в тому, що їхні предки готували його першими і вважають борщ споконвічно своїм національним блюдом.

Однак, історики вважають борщ блюдом Стародавнього Риму, де спеціально для його приготування вирощували багато буряка і капусти. Вважають, що це блюдо поширилося і набуло популярності на слов’янських землях після прийняття народами православної віри від візантійських греків.

Борщ улюблене блюдо українців, росіян, білорусів, поляків, литовців, румунів, молдаван. У зв’язку з цим борщ має величезну кількість різновидів і має свої особливості в приготуванні.

Як правило, за своїм складом класичні або приготовані за старовинними рецептами борщі є висококалорійними стравами, так як при їх виготовленні використовують жирні наваристі бульйони, м’ясо різних видів, шпик, грудинку, реберця, всілякі засмажкою.

До складу деяких борщів і як доповнення до них, можуть входити борошняні вироби: пампушки, галушки, ковтуни, вушка, локшина. В одному тільки українському борщі кількість компонентів може досягати 20 найменувань!

Користь низькокалорійного борщу

Борщ, безсумнівно, любимо багатьма, але часте вживання настільки калорійного блюда може не кращим чином позначитися на здоров’я і фігуру. У зв’язку з цим у сучасній кулінарії традиційному борщу з’явилася альтернатива – низькокалорійний борщ.

Можливо, багато господинь не погодяться з таким варіантом борщу, вважаючи, що якість хорошого борщу залежить від вмісту в ньому наваристого жирного бульйону. Однак насправді справжній смак борщу надають свіжі та якісні овочі, економити на яких не слід.

Низькокалорійний борщ є корисним і добре збалансованим блюдом, яке містить в оптимальному співвідношенні жири, вуглеводи, білки, вітаміни, ферменти, бетаїн. Різноманітні овочі в складі борщу є джерелом каротиноїдів, мінеральних солей, вітамінів, пантеноловой і фолієвої кислоти. Також овочі містять велику кількість клітковини, яка виводить з організму токсини. Щоб користі від овочів було більше важливо їх не переварювати.

Низькокалорійний борщ корисний як здоровим людям, так і страждаючим захворюваннями печінки, ожирінням. Якщо борщ приготований без картоплі та цукру, то він також буде корисний при діабеті.

Чи не рекомендується вживання борщу при гастритах, підвищеної кислотності і панкреатитах.

Як правило, в рецептах низькокалорійних борщів проводиться заміна вихідних продуктів, що використовуються в класичних рецептах, на менш калорійні.

В низькокалорійний борщ замість свинини і баранини використовують пісну яловичину або телятину. М’ясо має бути без жиру. Якщо використовується куряче м’ясо, то з нього також необхідно зрізати жир і прибрати шкіру, так як в ній містяться шкідливі речовини і жир.

Картопля рекомендується класти в мінімальних кількостях, а краще і зовсім замінити квасолею, так як вона менш калорійна, легко засвоюється організмом, містить рослинний білок і багата вітамінами. Квасоля перед закладкою в борщ слід попередньо замочити і відварити.

В низькокалорійному борщі зажарка (обсмажені у великій кількості рослинного масла або жиру моркву, цибулю і буряк), як правило, не використовується.

Лук слід класти в бульйон цілої головкою, наприкінці варіння витягти з бульйону. Буряк і моркву ріжуть кубиками або соломкою і також додають в бульйон.

Якщо за рецептом цибуля, морква, буряк та інші овочі все ж Пасеруйте, то з додаванням води і мінімальною кількістю масла, перевагу краще віддавати оливковій та іншим видам корисних рослинних масел.

Для насиченого аромату в борщ рекомендується додати роздавлений часник, кружок лимона, очищений від шкірки (цедра може надавати гірчинку), корінь петрушки, селери, обов’язково чорний перець, лавровий лист, трави: базилік, зелень петрушки, кріп, зелена цибуля.

Рецепт низькокалорійного борщу з телятиною

  • користь борща
  • низькокалорийний бульйон

Comments are closed!