Німецька вівчарка: годування на різних етапах життя німецької вівчарки, годування в період зростання, годування дорослої німецької вівчарки, раціон харчування літніх старих вівчарок, ознаки старіння, зміна раціону і потреб собаки, німецька вівчарка, породи собак собаки

Німецька вівчарка: годування на різних етапах життя німецької вівчарки, годування в період зростання, годування дорослої німецької вівчарки, раціон харчування літніх старих вівчарок, ознаки старіння, зміна раціону і потреб собаки, німецька вівчарка, породи собак собаки Німецька вівчарка. Годування на різних етапах життя

Вже багато

років німецька вівчарка є найпопулярнішою породою в Європі. Наприклад, у Франції щорічно народжуються приблизно 15 000 щенят. Популярність вівчарки можна пояснити тим, що ця собака універсальна: робоча, спортивна, охоронна, поводир або просто хороший друг. Крім того, вона легко пристосовується до будь-яких умов. Дуже витривала, але проте потребує правильного харчування. Порода це велика (вага дорослої особини складає від 30 до 35 кг), тому не можна годувати вівчарку, як чихуахуа.

Період росту. До того часу, коли німецька вівчарка стане дорослою, її первісний вагу збільшиться в 80 разів. Цей етап розвитку займає з 15 до 18 місяців, причому пік нарощування маси припадає на 4-й місяць життя. В ідеалі до шестимісячного віку щеня не повинен важити більше 60% свого дорослого ваги.

Надмірно калорійна їжа підвищує вагу цуценя і є головною причиною ожиріння. Під впливом надмірної ваги суглоби і кістки кінцівок формуються неправильно. У щенят, генетично схильних до захворювань суглобів, (наприклад, до дисплазії тазостегнового суглоба), можливість їх виникнення збільшується.

Для гармонійного розвитку цуценя необхідно знизити калорійність корму за рахунок зниженого вмісту жиру, що дозволить не надто обмежувати добовий раціон за обсягом. (При цьому рівень протеїну в раціоні залишається досить високим. Нині науково доведено, що надлишок протеїнів не робить негативного впливу на формування скелета.

Мінеральні добавки з підвищеним вмістом кальцію не рекомендуються, тому що надлишок кальцію підводить до порушень формування кістяка у цуценят великих порід: 2-3 чайні ложки карбонату кальцію, що додаються щодня до збалансованого корму, можуть призвести до незворотних наслідків.

Доросла собака. Енергетичні витрати німецької вівчарки досить великі, що пов’язано з її розмірами і рухливістю. Ці потреби різко міняються залежно від умов утримання, тому вівчарки повинні споживати відповідне способу життя кількість корму. Так, собака вольєрного утримання витрачає більше енергії на підтримку температури тіла, а адже німецькі вівчарки найчастіше проводять час на відкритому повітрі: охорона, захист, переслідування порушника і т. д.

Чим більше об’єм корму, тим гірше він перетравлюється і стілець стає більш рідким. Для того щоб німецька вівчарка отримувала необхідні їй калорії і при цьому не перевантажувати свій шлунок, їй необхідний корм з високою (більше 85%) ступенем засвоюваності. Для зменшення обсягу споживаного за один раз корму добову порцію рекомендується ділити на дві частини.

Ставлення ваги шлунково-кишкового тракту до ваги тіла у дорослих німецьких вівчарок практично в два рази менше, ніж у собак дрібних порід. Це ще раз підтверджує відносно низьку здатність цієї породи до травленню.

Шлунок собаки може сильно змінюватися в обсязі: від 0,5 літра в спокійному стані до 7 літрів після їжі. Така особливість призводить до завороту шлунка, який часто має летальний результат. Це захворювання зустрічається у німецьких вівчарок в 4 рази частіше, ніж у інших порід. Відомо, що ризик завороту шлунка збільшується з віком, а також залежить від ваги собаки. Запобіжні заходи полягають в тому, щоб собака не з’їдала корм занадто швидко.

Період старіння. Німецькі вівчарки рідко доживають до 12 років. Тому, починаючи з 6 років, харчування має бути таким, щоб сприяти запобіганню проблем, пов’язаних з процесами старіння. У цьому віці клітини організму все частіше піддаються руйнуванню вільними радикалами. Дія цих агресивних молекул є частиною процесу старіння. Для того щоб уникнути передчасного старіння і нейтралізувати вільні радикали, рекомендується використовувати корм з підвищеним вмістом вітамінів Е і С, які є природними антиоксидантами.

Першою ознакою старіння часто є зміни в поведінці тварини. Зниження фізичної активності призводить до зниження динаміки кишечника. Тому вміст клітковини в кормі для старіючих тварин завідомо підвищено. Так звані “полегшені” корми, збагачені клітковиною, але містять знижену кількість жирів, повинні використовуватися при годуванні тільки собак, які страждають ожирінням. Така дієта може зашкодити собакам, які насилу набирають вагу.

У більшості собак цього віку знижується апетит, тому треба покращувати якість інгредієнтів корму. Слід підібрати високоусвояемих корм з усіма необхідними речовинами: протеїнами, жирами, вітамінами, мікроелементами.

Шкіра німецької вівчарки характеризується активною секрецією сальних залоз. На вовни з’являються лусочки, що може призвести до шкірних захворювань. Щоб підтримувати шерсть у хорошому стані, корм повинен містити основні жирні кислоти, які зазвичай синтезуються організмом собаки. Кращими їх джерелами є соєва олія і масло огуречника. До кінця періоду зростання (прогресивно деградує фільтраційна здатність нирок, – навіть якщо видимі клінічні ознаки проявляються тільки в старості. Кількість протеїну в кормі не пов’язане з появою ознак ниркової недостатності. Навпаки, корм, багатий на протеїни, може надати сприятливий ефект на здоров’я і тривалість життя старіючої собаки. Таким чином, до тих пір, поки у тварини немає клінічних ознак ниркової недостатності, не рекомендується переходити на полегшені корму. Для того щоб уповільнити деградацію ниркової діяльності, рівень фосфору в кормі слід знижувати, починаючи з 6 років.

1. Щоб уникнути захворювань суглобів, необхідно спостерігати за ритмом зростання цуценя німецької вівчарки. Запобігти занадто швидкий набір ваги допоможе корм з пониженим вмістом жиру.

2. Застосування без рекомендації ветеринарного лікаря добавок, що містять кальцій, може призвести до незворотних патологій. Необхідно виключити такі добавки, якщо собака харчується збалансованим кормом.

3. Здатність до травленню дорослих німецьких вівчарок відносно низька, тому, щоб уникнути надмірного навантаження на шлунок, їй краще давати легкопереварімимі і концентровану їжу. Такий корм допоможе запобігти заворот шлунка.

4. Запобігти передчасному старінню можна, додаючи в корм натуральні антиоксиданти (вітаміни Е і С), а також знижуючи вміст фосфору.

5. Починаючи з 6 років, собаки великих порід стають чутливішими до зовнішнього середовища. Щоб зберегти здоров’я, німецьким вівчаркам необхідний апетитний, збалансований корм, що складається з високоякісних інгредієнтів: молочних протеїнів, яєчного порошку, рибного борошна, масла огуречника, мікроелементів в легко засвоюваних формах. Таке харчування і регулярний ветеринарний огляд дозволять максимально продовжити життя Вашому вихованцеві.

Переклад з французької Олександра Куликівського, журнал “Друг”, 1999

  • німецька вівчарка годування
  • Чим годувати вівчарку
  • харчування вівчарки
  • чим кормити німецьку вівчарку
  • Чим годувати німецьку вівчарку
  • харчування німецької вівчарки
  • раціон дорослої вівчарки
  • годування щенят німецької вівчарки
  • годування німецької вівчарки
  • цуценята німецької вівчарки годування

Comments are closed!

_0.32MB/0.01341 sec