Німецька вівчарка – Годування цуценя

Німецька вівчарка – Годування цуценя Годування цуценя

Розвиток цуценят, починаючи з появи їх на світ і до кінця підсисний період, а особливо в перші два тижні, залежить в основному від правильного харчування лактуючих сук. У перші два тижні новонароджених

цуценят єдиною їжею є молоко матері.

Про правильне харчування суки під час вагітності та при лактації можна докладніше почитати http://gsdog. at. ua/index/kormlenie_suki/0-16.

У перший тиждень життя цуценята смокчуть мати не менше 12 разів на добу, в другу – 8 разів, до четвертому тижні – 6 разів і перед відбиранням – 4-5 разів. При звичайному посліді 3-6 цуценят і при гарній молочності суки підгодівлю щенят починають з 2-тижневого віку, при великих посліду (10-12 цуценят) або у випадку, якщо у суки мало молока, підгодівлю цуценят слід починати з тижневого віку.

Ознакою ситості цуценят є їх спокійний сон, голодні ж цуценята турбуються, повзають і скиглять. Цуценят, які відстають у рості, слід підкладати до задніх сосків, як найбільш молочним. Подкармліваніе цуценят треба починати з молока. При цьому згодовують свіже незбиране, трохи підігріте (до 27-30 градусів) молоко. Кращим молоком є??козяче або овече, так як склад молока цих тварин близький до складу молока собаки. Для того, щоб коров’яче молоко було ближче по складу до молока суки, в нього додають 1 сире куряче яйце на 0,5-1 л.

Спочатку молоко згодовують зі звичайної пляшки, на яку надягають соску, пізніше, коли цуценята починають бачити, їх привчають пити (хлебтати). Для цього молоко наливають в дрібне блюдце, і щеня обережно втикається в нього мордочкою. Після одного-двох разів цуценя привчається пити молоко сам. З цього часу в молоко додають невелику кількість білого хліба, додають рідкі молочні каші з манної крупи або толокна, додаючи в них одне свіже куряче яйце в розрахунку на 5-6 щенят.

Кількість молока нормують, і в перший тиждень на одного щеняти потрібно небагато менше гранчака, в другу – склянка, в третю і четверту тижня – 2-3 склянки на добу. З 2-тижневого віку цуценят корисно підгодовувати сирим свіжим м’ясом, яке дають у вигляді фаршу або мелкорубленим. У перші дні дають 15-20 г м’яса. Поступово норму збільшують з тим розрахунком, щоб у 3-тижневому віці щеня з’їдав 40-50 г м’яса, в 4-тижневому віці – близько 100 г на добу. М’ясну підгодівлю дають 3-4 рази на добу рівними порціями після того, як цуценята пососут мати.

З 3-х тижнів цуценятам можна давати комбіновану підгодівлю: м’ясо, молоко, каші та іншу їжу в напіврідкому вигляді. При цьому готують рисовий відвар і рідку манну кашу на молоці. Каші і відвари на початку дають по 30-50 г, поступово збільшуючи цю норму до 200-250 г на добу. Згодовують за 3-4 прийоми.

Починаючи з 3-тижневого віку цуценятам потрібно давати питну водунесколько разів на день, навіть якщо вони отримують молоко. Найзручніша посуд, що не викликає алергії, глиняна. Воду потрібно міняти кілька разів на день, а раз на добу мити поїлку, на дні якої осідає слиз.

З 3,5 тижнів у раціон цуценят починають вводити м’ясний бульйон, а потім готують м’ясний суп на ньому, але без м’яса, яке згодовують 3-4 рази на добу. Для запобігання появи у цуценят рахіту їм дають кальцинований сир. Спосіб приготування кальцинованого сиру полягає в наступному: на 1 л молока нагрітого до кипіння швидко доливають 3 столові ложки 10%-го хлористого кальцію і ретельно перемішують. Після згортання молока сир відділяють від сироватки, його відкидають на сито і, остудивши, дають цуценятам до 1-міс. віку не іще 20 г, від 1 до 3 місяців – до 50 г на добу. Для кращої поедаемости сир розводять тієї ж сироваткою до кашкоподібної консистенції і додають 1 столову ложку цукру. Залишилася сироватку дають сукі.

Овочі цуценятам згодовують у вигляді пюре. Спосіб його приготування наступний: морква, буряк, брукву, ріпу, гарбуз і інші овочі нарізають дрібними кубиками і гасять на повільному вогні в невеликій кількості води до м’якості. Коли овочі готові, додають 2-3 столові ложки вершків або сметани, тушкують ще 15 хвилин і після протирають до кашкоподібної консистенції. Кількість даваемого овочевого пюре залежить від віку цуценятам і становить 50-150 г на добу. Яйця цуценятам давати краще у вигляді омлету (на 2 яйця 1 стакан молока) 1 раз на 2 дні.

Два рази на тиждень цуценятам можна давати рибний фарш. При цьому його готують наступним чином: морську рибу відварюють і разом з кістками пропускають через м’ясорубку, отриманий фарш розбавляють бульйоном до кашкоподібного стану і згодовують у кількості 30-50 г на одного щеняти протягом дня.

Через місяць після пологів у суки починає поступово підпускають до матері 3-4 рази на добу, а в проміжках 4-5 разів дають підкірку, що складається з цільного коров’ячого молока з невеликою кількістю накришеного білого хліба, вівсяного або рисового супу і м’яса ( вареного і сирого), пропущеного через м’ясорубку. До часу відлучення цуценят від матерів кількість годувань доводять до 6 разів на добу.

Відлучення щенят від сук проводять через 6-7 тижнів. Роблять це протягом 5 діб, поступово скорочуючи перебування їх під матір’ю. До цього віку щенки повинні бути привчені до звичайної для собак їжі, яку їдять самостійно. Переклад цуценят на звичайну їжу без материнського молока вимагає великої обережності, щоб не допустити у них розлади травлення.

Контролем правильного годування цуценят в цей час служить показник середньодобової надбавки маси тіла: дрібних порід – на 15-20 г, середніх – на 50 г і великих порід – на 150-175 р. З моменту відлучення цуценят їм в раціон необхідно нормувати кількість енергії і поживних речовин.

На 1 кг маси тіла цуценятам і молодим собакам різного віку потрібно:

Білка – 9 г

Жира – 2,6 г

Крохмалю і цукру – 14 г

Клітковини – 1,5 г

Кальцію – 528 мг

Фосфору – 440 мг

Вітаміну А – 200 ИЕ

Вітаміну Д – 20 ИЕ

Вітаміну Е – 2,2 мг

З кормів, що містять повноцінні білки, цуценятам після відлучення і молодим собакам згодовують свіже м’ясо і субпродукти, що містять вуглеводи, згодовують рис, манну крупу, подрібнені вівсянку у вигляді рідкої каші і білий хліб. В якості вітамінних кормів у раціон включають овочі та бадилля городніх культур або дикорослих зелень, а також риб’ячий жир.

Для задоволення молодняку??собак мінеральними речовинами і для запобігання появи рахіту в їжу додають кісткову муку, крейда, фосфорнокислий вапно та препарати вітаміну Д. Корисно давати невеликими порціями свіжу сиру печінку, багату вітамінами і залізом.

Цуценят і молодих собак слід годувати тільки свіжою доброякісної їжею потроху, але часто, спостерігаючи, щоб у них не було здуття живота і розлади травлення. У кожне годування давати тільки свіжоприготовлену їжу. Не можна готувати їжу на кілька годувань. Корм згодовують у вигляді густого супу і рідкої каші, а молоко з хлібом.

До 2-місячного віку цуценят годують 6 разів на добу, з 2 до 4-місяців – 5 разів, з 4 до 5 місяців – 4 рази, з 5 до 6 місяців – 4-3 рази. Не можна давати гарячу (з плити) або холодну (з холодильника) їжу. Їжа повинна бути трохи теплою і в кількості, необхідній для цуценя. Якщо щеня чого-залишив корм, його необхідно відразу ж прибрати і наступну порцію давати тільки в належний час. Це привчить цуценя до регулярного прийому їжі та вбереже від захворювань кишечника, так як залишки їжі, особливо влітку, швидко скисає.

З 6-го місяця цуценят поступово переводять на раціон дорослого собаки. З 9-місячного віку молоду собаку годують так само, як і доросле 2 рази на добу – вранці і ввечері, в строго певні години. Годування молодих собак тільки хлібом і овочами, без м’яса, викликає недорозвиненість, тонкий кістяк, рахіт та інші хвороби.

З 2-3-місячного віку цуценятам корисно давати додатково до раціону хрящі і великі (“цукрові”) м’ясні кістки. Не слід згодовувати великі рибні кістки, трубчасті кістки птиці та їжу з гострими приправами – оцтом, гірчицею і перцем.

Зразок меню для 2-місячного щеняти:

Перший варіант:

6:30 – кальцинований сир, тепле молоко;

10:30 – каша на слабкому м’ясному бульйоні з нарізаним вареним м’ясом, тертою морквою;

13:30 – 1 ст. л. дрібно нарізаного сирого м’яса з потовченими вареними овочами (замість м’яса можна дати рибу);

17:00 – кальцинований сир, тепле молоко;

20:30 – каша на овочевому бульйоні з додаванням м’яса і овочів;

24:00 – варене м’ясо і молочна каша.

  • скідьки їжі щенятам вівчарки
  • якими кашами можна годувати цуценя вівчарки? і з чим
  • чи можна вівчарці сирі яйця
  • скільки можна давати мяса 5 тижневому сенбернару
  • щенкі німецької вівчарки
  • Розрахунок води на рідкуманнукашу
  • чи можна давати нім вівчарці манну кашу
  • цуценя три тижні чим годувати
  • коли відлучати щенят вівчарки
  • коли відлучати цуценят німецької вівчарки

Comments are closed!

_0.32MB/0.00698 sec