Неприємний запах з рота: підступні продукти (здорове й лікувальне харчування)

Неприємний запах з рота: підступні продукти (здорове й лікувальне харчування) Неприємний запах з рота: підступні продукти (здорове й лікувальне харчування)

Шлунково-кишкові захворювання часто супроводжуються надмірним газоутворенням в кишечнику – метеоризмом. Це ще більше посилює неприємний запах з рота. «Приборкати» бродильні

процеси допоможуть ті ж трави. Відомі цією властивістю кріп, петрушка, кмин, аніс, м’ята перцева, меліса, шавлія. Покращують запах людини різні чаї з женьшеня і елеутерокока, дягелю і любістока. Настої з них готуються за звичайною рецептурою: 0,5-1 чайна ложка сухої трави або коріння на заварювальний чайнік. Обратіте увагу на мову. Не випадково лікарі називають його «дзеркалом шлунка». Густий білого або жовтого кольору наліт свідчить про неблагополуччя в системі травлення і сам може бути джерелом важкого запаху. Допомогою може стати легка дієта.

Молочні продукти відомі своєю здатністю створити неприємний запах у деяких людей. Молоко, сир та інші молочні продукти (незалежно від жирності) можуть бути проблемою, оскільки травна система іноді не в змозі засвоїти ці продукти. В основному непереносимість молочних продуктів спостерігається у представників азіатської, іспанської та афро-американської етнічних груп. Це означає, що організм цих людей не здатний ефективно розщеплювати молочні продукти (молоко, сир, йогурт). Результатом є накопичення амінокислот, які легко трансформуються бактеріями в летючі сірчисті сполуки, що відповідають за галитоз. Крім молочних продуктів, травна система деяких людей не може ефективно засвоювати продукти, багаті білком (яловичина, курка, риба).

Продукти з високим вмістом кислоти, серед них кава і всі цитрусові (апельсин, ананас, грейпфрут), можуть викликати такий же сумний ефект.

Щоб позбутися неприємного запахa з рота. не потрібно відмовляти собі у всьому. Досить обмежитися легкою дієтою. Чай – найкраща альтернатива кави. Добре допомагає роздільне харчування: очищає кишечник від осаду неперетравлених продуктів, позбавляє від неприємного запаху з рота.

Овочі та фрукти, багаті клітковиною (яблука, моркву і селеру), сприяють рясному виділенню слини, яка змочує ротову порожнину, видаляючи тим самим найдрібніші шматочки їжі, що залишилися на зубах або застревающих між ними. Дуже часто саме ці шматочки і є причиною утворення неприємного запаху в ротовій порожнині.

Ягоди, цитруси, кавуни та інша їжа, що містить вітамін С у великих кількостях, формують у роті середовище, несприятливе для росту бактерій.

Comments are closed!