Не їсти і померти красивою! Перш, ніж почати худнути

Не їсти і померти красивою! Перш, ніж почати худнути Не їсти і померти красивою!

“Більше всього на світі мене турбувало питання:” Чи варто намазувати масло на бутерброд чи ні. Як я могла думати про щось інше, коли всі мої думки – про олію. Мені страшенно хотілося їсти, але ще сильніше я боялася поправитися. Страх. Він зводив

мене з розуму і коли я перед ним здавалася, відбувалися неймовірні речі – вміст холодильника зміталося дочиста, але голод не проходив. Одяг ставала все тісніше. Я ненавиділа себе і свою фігуру! Я думала, що вже не схудну ніколи. “

На екрані телевізора – молода і приваблива жінка. Вона йде вздовж прилавків, завалених продуктами, прицінюється, пробує, купує. Це я. А рядки в лапках – це голос “за кадром” – мій голос. Так, це БУЛО зі мною, але я впевнена, що більше ніколи не повториться. Зараз я не відчуваю страху за свою фігуру і докорів сумління, коли ем булочку або морозиво. Я знаю, що знімання стільки, скільки мені захочеться і нічого зі мною не станеться! Така я прийшла на передачу студії Юлії Меньшової “Далі буде.” І розповіла про свою перемогу мільйонам телеглядачів.

Який перемозі? І навіщо я це зробила?

Редактор програми Марина зізналася, що їй насилу вдалося знайти “героїню”, яка детально розповіла б про те, як їй вдалося перемогти такі розлади харчування, як булімія і анорексія, як це було, що вона “робила” з цим, скільки їла, скільки важила, на скільки одужувала і скільки кілограм хотіла б мати в ідеалі. Все-все-все – на що може піти жінка через страх втратити фігуру! Потрібно було розповісти, як ставилися до цієї проблеми родичі і в першу чергу чоловік. Може бути, вони взагалі не бачили жодної проблеми? Або чоловікові подобалися повні жінки? Всі ці дрібниці повинні були показати реальну картину всіх “кіл пекла”, які проходить худнуть жінка.

Жінці дуже важко зізнатися самій собі, що у неї ненормальне ставлення до їжі. Ще важче розповісти про це комусь, навіть якщо проблема повністю усвідомлена. Це соромно і принизливо. Краще заховати її, проблему, глибше і робити вигляд, що нічого не відбувається. Чи справді краще? Що ховається під цим зовнішнім благополуччям? Віддають чи жінки собі звіт в тому, що вони хворі і ця хвороба може довести їх до самої останньої межі, за якою стоїть сама смерть.

Ось чому я погодилася взяти участь у передачі, відклавши в сторону всі “невідкладні” справи – я хотіла допомогти, застерегти від повторення власних помилок мільйони телезрітельніц. У студії Юлі Меньшової я розповіла свою історію. Тільки історію. Висновки і укладання зробили присутні в залі фахівці – лікарі та психологи. Мені строго – настрого було заборонено “читати лекції”. Тому “лекції” мені захотілося записати і зробити все, щоб ви, дорогі жінки, їх прочитали.

Одержимість схудненням – чисто жіноча манія

Чого ви боїтеся більше всього на світі? Багато хто відповість не вагаючись: “Поправитися”. І дійсно, результати численних опитувань показують, що набрати зайві кілограми сьогоднішні дівчата бояться більше, ніж війни, хвороби і навіть смерті близьких людей!

Вам жахливо хочеться їсти, і одночасно ви чините опір цьому з усіх сил, бо боїтеся поправитися. Ви боретеся з собою і нічого не можете з цим зробити. Все так? Пора розібратися, чому ви одержимі бажанням схуднути, і спробувати вибратися з цієї небезпечної пастки, яку ви самі собі і поставили.

Страх перед зайвою вагою з’являється в дивно ранньому віці. Однокласниці моєї дочки, яким по 12 років, збираються і говорять про те, як схуднути, в один голос висловлюючи при цьому ненависть до недоліків власної фігури. Підозрюю, що справа не обмежується лише розмовами.

Молоденькі дівчата спокушаються химерними дієтами. 20-річна дівчина при зрості 160 сантиметрів важить всього 40 кілограмів! Їй зовсім не хочеться їсти, вона цілих три роки худла! Тепер побоюється, що якщо не буде обмежувати себе в їжі, то за місяць знову набере колишню вагу.

Кожній жінці хочеться стати постройнее, щоб виглядати більш привабливо. Звичайно, немає нічого поганого в тому, щоб піклуватися про свою зовнішність. Проте бажання бути стрункою може коштувати вам життя. Чому?

Морити себе голодом

Існує небезпечне розлад харчування – нервово-психічна (або нервова) анорексія. За підрахунками, одна зі ста дівчат страждає анорексією. Фактично, цією хворобою страждають мільйони молодих жінок – може бути навіть хтось із ваших знайомих!

Іноді анорексія починається поволі. Жінка може захопитися, як здається, зовсім нешкідливої??дієтою, можливо, для того, щоб скинути всього кілька кілограмів. Однак, досягнувши мети, вона не заспокоюється. “Треба б схуднути ще!” – Каже вона, з несхваленням розглядаючи себе в дзеркалі. Отже, вона вирішує скинути ще кілька кілограмів. Потім ще. І ще. Так виникає замкнене коло, і насіння анорексії потрапляють в благодатний грунт.

Звичайно, не всі, хто дотримується дієти, анорексики. У деяких дійсно є причини для занепокоєння, і їм не заважає скинути кілька кілограмів. Але у багатьох жінок спотворене уявлення про власну фігуру. Таке помилкове уявлення про себе можна порівняти з кривим дзеркалом в кімнаті сміху: ти здаєшся собі товщі, ніж є насправді.

Тому хвора на анорексію страшно боїться погладшати – навіть якщо вона худа, як сірник. Вона постійно займається фізичними вправами і кілька разів на день зважується, побоюючись, як би не погладшати і “все не зіпсувати”. Коли вона їсть, то кладе собі зовсім трохи. Або може зовсім нічого не їсти. “Кожен день, коли я йшла до школи, мама збирала мені обід, і майже кожен день я його викидала, – розповідає Ольга, подружка моєї дочки. – Незабаром я звикла нічого не їсти, і навіть коли хотіла поїсти, то не могла. Чи не було апетиту “.

Спочатку анорексики, подібні Ользі, в захваті від того, що зменшують вагу. Але неправильне харчування? врешті-решт? позначається на організмі. Хворі стають сонливими і апатичними. Починає страждати успішність у школі. У деяких припиняється менструація. Іноді їх пульс слабшає і артеріальний тиск падає настільки, що створюється загроза для здоров’я. Але анорексики не відчувають небезпеки. По суті, єдина небезпека для них – це знову набрати вагу, хоча б кілограм.

Хворий ставиться діагноз “анорексія”, коли вага її тіла опускається на 15 відсотків нижче норми і протягом трьох або більше місяців у неї відсутня менструація.

Анорексія – не єдиний вид розладів харчування і не найпоширеніший. Нервова булімія – бич, що вражає майже в три рази більше дівчат, ніж анорексія. Постійне переїдання – ще один вид розладів харчування, схожий з булімією. Давайте це все докладніше розглянемо.

Прихований бич

“Подруга нещодавно зізналася мені, що потайки бере їжу і їсть. Потім вона викликає у себе блювоту. За її словами, таке триває вже два роки”. Це рядки з листа дівчата в рубрику “Колонка рад” одного журналу. Дівчина описала симптоми, типові для розлади харчування, яке називається булімією.

Хвора булімією накидається на їжу і поглинає її швидко і у величезних кількостях. Потім вона намагається позбутися від з’їденого, часто – штучно викликаючи блювоту. Звичайно, багатьом така процедура звільнення шлунка здасться огидною. Але ось що говорять самі жінки, що випробували все на собі: “Чим більше у тебе досвіду, тим легше робити це знову. Перше почуття огиди або навіть страх швидко змінюються потребою повторити це”.

Вважається, що булімія і анорексія – “дві сторони однієї медалі”. Хоча симптоми у цих захворювань протилежні, і те й інше пов’язано з невідступно думками про їжу. Але, на відміну від анорексіков, хворим булімією набагато легше приховати свою недугу. Оскільки вони їдять дуже багато, вони не худнуть, а звільнення шлунка не дозволяє їм повніти. Тому такі люди не надто худі і не занадто повні, а з боку здається, що вони їдять, як усі. “Протягом дев’яти років, – каже Олена, – я з жадібністю їла, а потім викликала блювоту, таке повторювалося іноді чотири-п’ять разів на день. Ніхто не знав про мою проблему, яку я надійно ховала за ширмою впевненості, достатку і цілком звичайного статури “.

Однак з тими, хто страждає постійним переїданням, справа йде по-іншому. Подібно хворим булімією, вони за раз з’їдають велику кількість їжі. Оскільки постійне переїдання не супроводжується звільненням шлунка, такі люди бувають як трохи, так і дуже повними і іноді страждають ожирінням.

Небезпека для здоров’я

Усі три види розлади харчування становлять серйозну небезпеку для здоров’я. Анорексія може привести до сильного виснаження, а часто – за деякими оцінками в 15 відсотках випадків – до смерті. Переїдання, супроводжується воно звільненням шлунка чи ні, небезпечно для здоров’я. Іноді на грунті ожиріння розвиваються небезпечні для життя серцево-судинні захворювання, діабет і навіть деякі види раку. Штучно викликається блювота може привести до пошкодження стравоходу, а зловживання проносними і сечогінними засобами – в екстремальних випадках до зупинки серця.

Але варто звернути увагу ще на один аспект, пов’язаний з розладами харчування. Всі ці біди відбуваються тільки з жінками, яким не вистачає самоповаги, які схильні відчувати почуття пригніченості і тривоги. Тому страждають анорексією, булімією і постійним переїданням зазвичай відчувають себе нещасними.

Цілком очевидно, що вони потребують допомоги! Але як допомогти тим, хто страждає розладами харчування, звільнитися від нав’язливого бажання схуднути? Це питання ми обов’язково розглянемо в одній з наступних статей на цю тему – обіцяю!

  • як дівчата худнули до анорексії?
  • як повні дівчата так швидко худнуть?
  • як худнуть до анорексії

Comments are closed!

_0.32MB/0.00576 sec