Схуднення по групі крові    &nbsp

 Схуднення по групі крові   Кривава дієта

Метод схуднення по групі крові був придуманий Пітером Д’Адамо, американським доктором натуропатії. Його концепція «4 групи крові – 4 шляхи до здоров’я » здобула не тільки популярність, а й сувору

критику з боку фахівців.

Світлана Мудрик / “Здоров’я Інфо»

У чому суть похідні по групі крові?

Згідно теорії Д’Адамо, здоров’я і хвороби людей пов’язані з генетичними особливостями, зокрема – з групою крові. Д’Адамо стверджує, що дієтичні потреби людей з різною групою крові також різні, і можуть бути задоволені за допомогою відповідної дієти і фізичних вправ.

Вважається, що перша група крові – найдавніша. Первісна людина вживав в їжу в основному тваринні білки, тому людина з першою групою крові генетично схильний до їжі з високим вмістом білка. З раціону пропонується прибрати пшеницю, кукурудзу, бобові, сочевицю і зробити основний упор на червоне м’ясо і печінку. Також потрібно підвищити споживання продуктів, що містять йод: морепродукти, водорості, шпинат. брокколі. З фізичних вправ показані аеробіка. біг. лижі і плавання.

З часом травна система людей втратила здатність справлятися з сирою їжею, і під впливом цих факторів і утворилася друга група крові. Д’Адамо стверджує, що люди з другою групою крові більш схильні до вегетаріанства. М’ясо уповільнює їх метаболізм, а вегетаріанство, навпаки, сприяє збільшенню енергії і захищає від захворювань. З фізичних вправ пропонуються йога і тайцзи, один з напрямків бойових мистецтв.

Коли люди приручили худобу, вони стали вживати, крім тваринної і рослинної їжі, молочні продукти. Це відбилося на раціоні харчування, що і викликало подальшу мутацію крові. Для людей третьої групи крові, як і для першої групи, найбільшими факторами набору ваги є кукурудза, гречана каша, арахіс і кунжут. Всі ці продукти пригнічують вироблення інсуліну і тим самим знижують інтенсивність обмінних процесів. Для людей з третьою групою крові рекомендується ходьба. велосипед і теніс.

4 група (АВ)

Четверта група крові найрідкісніша. З’явилася вона зі змішання другої і третьої групи. Тому представники цієї групи розглядаються як найскладніші: вони успадкували не тільки позитивні, але і негативні якості представників другої та третьої груп. Для них важливо правильно дотримуватися дієти по групі крові і поєднувати інтелектуальну діяльність з легкими фізичними навантаженнями.

Схуднення по групі крові: ніяких «за», тільки «проти»

Гіпотеза, складова основу дієти за групами крові, не підтверджена ніякими дослідженнями. Лікарі вважають, що формування дієти по групі крові є занадто спрощеним підходом і не може відображати реальну ферментативну та ендокринну активність конкретної людини. Для формування індивідуальної дієти, яка визначається геномом, необхідний його аналіз як мінімум по 64 специфічним генам. Оцінка лише однієї групи крові явно недостатня, щоб дані рекомендації мали практичне значення. Тому перш ніж використовувати дієту по групах крові слід задуматися про її ефективність.

Співробітник Британського фонду харчування Кароліна Стоукс виступає проти дієти по групі крові:

– Дана теорія абсолютно антинаукова. Їй немає жодних логічних пояснень. Зрештою людина харчується незбалансовано і споживає низьку кількість певних поживних речовин. В основі всі ті ж рекомендації: не їсти жирного і солодкого, віддавати перевагу складні вуглеводи простим, займатися фізичними вправами.

Доктор Д’Адамо – геній чи дилетант?

Критики стверджують, що гіпотеза Д’Адамо не має вагомих доказів. Всі його розробки з області натуропатії, так званої «натуралістичної медицини» – коли людина сама повинна відповідати за стан свого здоров’я. Вивчення ефективності таких методик, як правило, виявляє повну неспроможність більшості способів впливу на організм. Це в черговий раз підтверджує, що замість витрати чималих грошей на «чудесне зцілення» краще довіряти результатам наукових досліджень і покладатися на офіційну медицину.

Comments are closed!

_0.31MB/0.01474 sec