Сечогінні засоби для схуднення    &nbsp

 Сечогінні засоби для схуднення   Сечогінні засоби для схуднення

Споживання сечогінних засобів для схуднення засноване на популярних міфах про здоров’я людини. Нібито щоб скинути вагу, треба вивести зайву воду з організму. Мало хто замислюється

про те, що діуретики призначаються лікарем в особливих випадках, а їх безконтрольний прийом може завдати незворотної шкоди здоров’ю.

Олександр Тушкина / “Здоров’я інфо»

Сучасні сечогінні засоби, або діуретики, стали справжнім проривом у фармакології за останні 25 років. Вони прийшли на зміну старим неефективним або відверто небезпечних засобів для виведення надлишків рідини та солей з організму. Діуретики мають широкий ряд свідчень, серед яких гостра ниркова недостатність, застійні явища у великому і малому колах кровообігу, обумовлені серцево-судинною недостатністю. нефрити. цироз печінки. супроводжується набряклим синдромом. Діуретики також використовуються при лікуванні гіпертонічної хвороби і при гострих отруєннях різними хімічними сполуками.

Зауважте, що серед показань ожиріння не зустрічається. Однак це не заважає багатьом людям вживати їх не за призначенням.

Як працюють сечогінні засоби для схуднення?

Жирова тканина більш ніж на 90% складається з води. Вчені встановили, що 1 г отриманих вуглеводів затримує до 4 г води. Прийом діуретиків дозволяє випустити зайву воду з клітин, яка потім виводиться разом із сечею.

Після прийому сечогінних засобів ви точно будете важити менше, проте не станете від цього менш жирним. Жир так і залишиться на своєму місці, а вийде тільки вода і солі. Водної баланс в тілі швидко відновиться після пари склянок води.

Споживання сечогінних засобів для схуднення – абсурдна, даремна і дуже шкідлива ідея, як і клізми для схуднення. Сечогінний може призначити тільки лікар, і то при набряках, які є симптомом серйозних захворювань. Безконтрольне самолікування в цьому випадку заборонено.

Шкода сечогінних засобів для схуднення

Незважаючи на відносно невинне назва, прийом сечогінних засобів для схуднення може привести до плачевних результатів, аж до смертельного результату. Справа в тому, що разом з водою з тіла виходять солі натрію і калію. Останній відповідає за регуляцію серцевої діяльності. Звідси і побічні ефекти сечогінних засобів – порушення ритму серця, виражена слабкість через втрати електролітів, м’язові судоми через нестачу кальцію, запаморочення в результаті слабкого артеріального тиску, порушення зору, головний біль, пітливість, сплутаність свідомості, висип, втрата апетиту, нудота. блювота.

Диуретики отримали друге застосування в спорті, особливо в тих видах, де необхідний жорсткий контроль над вагою, наприклад, у гімнастиці або в кінному спорті. Атлети пили сечогінні засоби для швидкого виведення води з організму і втрати ваги перед змаганнями. Це перетворилося на справжню епідемію. 4 жовтня 1992 у віці 33 років помер культурист Мохаммеда «Момо» Беназиз. Обстеження показало, що у атлета зупинилося серце через масованого прийому діуретиків. За однією з версій спортсмен зганяв зайву вагу напередодні змагань, щоб м’язи виглядали більш рельєфними.

Сьогодні прийом сечогінних препаратів заборонений МОК і різними спортивними федераціями. Фахівці легко виявляють слід діуретиків за допомогою сучасної апаратури. У разі позитивного результату аналізу атлета можуть дискваліфікувати на 2 роки.

Рослинні сечогінні засоби

До рослинних сечогінних засобів відносяться кавун, селера, диня, спаржа, кульбаба, артишок, ягоди ялівцю, петрушка, лист мучниці, трава хвоща польового, лист ортосифона, крес водяний. Вони вважаються більш нешкідливими. Втім, для схуднення вони також не підходять.

Медичні установи

Comments are closed!

_0.31MB/0.00628 sec