Препарати, що перешкоджають засвоєнню жирів    &nbsp

 Препарати, що перешкоджають засвоєнню жирів   Орлістат (ксеникал, орсотен)

Орлістат – препарат з периферичним механізмом дії, тобто він не всмоктується в кров, а діє тільки в області шлунково-кишкового тракту. Як діє?

«Орлістат блокує фермент ліпазу, яка розщеплює жири, тому нерозщеплені жири не можуть пройти через стінку кишечника і виводяться з організму разом з калом. Якщо стілець стає жирним і маслянистим, отже, в раціоні переважають жирні продукти, що сприяють збільшенню ваги. При дотриманні певних дієтичних рекомендацій з обмеження жирної їжі, побічні дії при прийомі орлістата мінімізуються. Препарат рекомендується приймати по 1 капсулі 3 рази на день з основними прийомами їжі. Але не слід приймати більше 1 капсули орлістата за один прийом і більше 3 капсул на день, це не збільшить ефективність препарату. Протипоказання до прийому орлістата – холестаз, синдром хронічної мальабсорбції, підвищена чутливість до препарату або будь-яким іншим компонентам, що містяться в капсулі ».

А ось застосування препарату показало, що орлістат лише підсилює відсотків на 15-20 ефект дієти. Без дієти не працює! Ксенікал не торкається створених в тілі жирових запасів, а тільки не дає засвоїтися жирам, що надходять з їжею. Хоча і «запаси» не поповнюються. З припиненням прийому препарату організм починає відкладати жири «про запас» з подвоєною силою. Досить неприємні побічні ефекти, по типу розлади кишечника (якщо писати прямо – прискорений рідкий стілець аж до нетримання, бурчання в животі і так далі). Препарат дорогою.

Усі побічні ефекти орлістата пов’язані з механізмом дії препарату. Жир, що не всмоктався в тонкій кишці (де і повинен), перекочовує в товсту, де його бути не повинно. Виникає кишковий розлад, яке тим більш виражено, чим більше жиру містилося в їжі.

Витяг з інструкції до препарату – досить солідний список:

« Побічна дія

Для опису частоти побічних реакцій використовуються наступні категорії: дуже часто (? 1/10), часто (? 1/100,

Їх частота збільшується при підвищенні вмісту жиру в харчуванні. Хворих слід інформувати про можливість виникнення побічних реакцій з боку шлунково-кишкового тракту і навчити, як усувати їх шляхом кращого дотримання дієти, особливо щодо кількості міститься в ній жиру. Застосування дієти з низьким вмістом жиру зменшує вірогідність побічних дій з боку шлунково-кишкового тракту і тим самим допомагає пацієнтам контролювати і регулювати споживання жирів.

Як правило, зазначені побічні реакції є слабко вираженими і транзиторними. Вони виникали на ранніх етапах лікування (у перші 3 місяці), причому у більшості хворих було не більше одного епізоду таких реакцій.

При лікуванні Ксенікалом часто виникають такі небажані явища з боку шлунково-кишкового тракту: “м’який” стілець, болі або дискомфорт у прямій кишці, нетримання калу, здуття живота, ураження зубів, ураження ясен.

Відзначалися також дуже часто: головні болі, інфекції верхніх дихальних шляхів, грип; часто: інфекції нижніх дихальних шляхів, інфекції сечовивідних шляхів, дисменорея, тривога, слабкість.

Описано рідкісні випадки алергічних реакцій, головними клінічними симптомами яких були свербіж, висипання, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, бронхоспазм та анафілаксія.

Описано дуже рідкісні випадки бульозної висипки, підвищення активності трансаміназ і лужної фосфатази, а також окремі, можливо серйозні, випадки розвитку гепатиту (причинно-наслідковий зв’язок з прийомом Ксенікалу або патофізіологічні механізми розвитку не встановлені).

При одночасному призначенні Ксенікалу і антикоагулянтів зареєстровані випадки зниження протромбіну, збільшення МНO.

Зареєстровані випадки ректальної кровотечі, дивертикулита, панкреатиту та холелітіазу (частота виникнення не відома).

У хворих на цукровий діабет 2 типу характер і частота небажаних явищ були порівнянні з такими у осіб без цукрового діабету з надмірною масою тіла та ожирінням. Єдиними новими побічними діями, що виникали з частотою> 2% і? 1%, в порівнянні з плацебо, були гіпоглікемічністану (які могли виникати в результаті поліпшення компенсації вуглеводного обміну) і здуття живота » .

Але, головне! І сибутрамін (знижує апетит) і орлістат не формують у людини правильного способу харчування. Після відміни препаратів вага повертається до вихідного (або більшого) у більшості людей!

Наостанок приведу відгуки людей, які брали ксеникал. Я не вишукувала спеціально негативні відгуки. Це суцільна вибірка з одного з форумів.

Череміс Віка

Випила 10 таблеток – ніякої реакції: ні жирного стільця, ні частих позивів. Тепер думаю, чи не підробка придбала! Або така реакція (тобто її відсутність теж буває?) Так що відгуки про препарат Ксенікал / Орлістат самі невизначені . Харчуюся як звичайно. Суп з нежирної яловичиною, ложка сметана в борщ, плавлений сир на хліб – жирно чи ні? Букач Міла

Лайно повне. Такі ось мої відгуки про препарат Ксенікал / Орлістат. 3 місяці чесно надпила . і хоч би що. Скинула 1 кг. А обіцяли 20. Тільки в туалеті сиділа набагато частіше. Черяга Олексій

Ксенікал допоміг зрозуміти, як багато зайвого жиру я їм. Коли бачиш як з тебе в туалеті вилазить третину неразложившихся смердючого жиру, то це дуже наочно. Так що мої відгуки про препарат Ксенікал / Орлістат позитивні. Бельгер Аніта

НЕ пийте! Брала 2 місяці, сиділа в туалеті і т, д, плюс до всього повністю збився цикл, це був кошмар. Мої відгуки про препарат Ксенікал / Орлістат можуть здатися занадто різкими . але впевнена, що в результаті можуть додатися інші проблеми. Марушевіч Ніка

Брала Ксенікал 3 міс. Схудла приблизно на 10 кг. Ніяких побічних ефектів постійно не було (тільки один раз, коли в гостях пригостили домашньої піцою). Відгуки про препарат Ксенікал / Орлістат наступні: дуже зручний, якщо ти в гостях або на відпочинку щоб просто не набрати зайвого, як довготривалий замінник дієти і фізичного навантаження не підходить. Шкода, що після схуднення вага за 3 місяці поступово повернувся. Варвіна Оля

Відгуки про препарат Ксенікал / Орлістат у мене від подруг . Скаржилися на часті «позапланові» походи в туалет і рідко-маслянистий стілець. А якщо харчуються не дуже жирно, то й ефекту схуднення очікувати особливо не варто. Муратова Санам

Я ці таблетки використовую виключно в п’ятницю-суботу (питання гігієни простіше вирішуються). Якщо похід в гості, прийом гостей, свято, – тоді інша справа, адже ти заздалегідь знаєш що-небудь жирне з’їси. Мої відгуки про препарат Ксенікал / Орлістат такі: для схуднення на 3 – 5 кг використовувати Ксенікал НЕДОЦІЛЬНО. Порхонь Олена

Витрачала на нього гроші цілих 6 місяців. Після цього терміну роздала всі таблетки подругам, може їм допоможе… Просто треба правильно харчуватися і займатися спортом. Мої відгуки про препарат Ксенікал / Орлістат незвичайні: я все одно дуже вдячна Ксенікалом за те, що він зумів перемогти мою лінь. Колесова Жанна

Ксенікал купила в Німеччині на півроку прийому. побічних ефектів немає, але і вага практично не уходіт. Образ житті не міняла: харчування звичайне, спортом не займаюся. Закінчую пити першу упаковку. У Німеччині його прописують тільки тим, у кого вага більше 150 кг. Спробую тепер прибрати вуглеводи з раціону і додати спорт. Коли будуть власні відгуки про препарат Ксенікал / Орлістат – напишу. Але в препарат поки вірю. Зарецька Аля

Цей лохотрон задля придурків з вулиці, а для просунутих. А лохотрон буває, як відомо, різний. Хочете схуднути-менше жріте! Мої власні відгуки про препарат Ксенікал / Орлістат такі – без 30-ти хвилинної пробіжки щодня він не працює. Чудес не бувають, але для цього треба добре попрацювати.

  • відгуки після прийому ксенікалу
  • ксенікал по закінченню прийому вага повертається
  • нетримання калу ликування так як правильно харчуватися
  • препарат для перешкоджання засвоєння жиру
  • чи не збільшується вага після прийому ксенікалу

Comments are closed!