Плавання для схуднення    &nbsp

 Плавання для схуднення   Плавання для схуднення

Хочете схуднути, але не можете займатися бігом або аеробікою. Вихід є – басейн! Водні вправи допомагають не тільки удосконалити фігуру, а й зміцнити здоров’я. Хочете знати все про плавання для схуднення? Читайте нашу статтю і худніть із задоволенням.

Світлана Мудрик / “Здоров’я інфо»

Переваги плавання

Плавання – це прекрасний комплекс вправ для всього тіла. Особливо він рекомендується тим, у кого є проблеми зі спиною або поставою. Ви можете бути впевнені, що навіть при інтенсивних тренуваннях у вас не буде розтягнення зв’язок. Плавання знімає будь м’язові і нервові напруги в організмі.

Чи можна ефективно схуднути за допомогою плавання?

Тренер ЛФК Ендрю Кейт вважає, що плавання, звичайно, непогане тренування. однак не може виправдати покладених надій в області схуднення:

– Якщо ходите схуднути і прийшли в басейн, то корисніше вам буде походити навколо, а не плавати, – стверджує тренер в інтерв’ю австралійському інформаційному порталу ABC Health & Wellbeing.

З ним не зовсім згодні фахівці відділу фізичної терапії Університету в Солт-Лейк-Сіті. Щоб перевірити, наскільки ефективно плавання для схуднення, дослідники запросили жінок середнього віку, які страждають ожирінням. Програма по зниженню ваги була розрахована на три з половиною місяці. Тренування під спостереженнями фахівців проводилися 4 рази на тиждень по 40 хвилин. Одна група займалася ходьбою, другий – плаванням кролем, брасом і на спині, третя – аквааеробікою. Інтенсивність вправ була для всіх однаковою.

У підсумку значне зниження маси тіла (6 кг) і зниження кількості жирової тканини (3,7%) відзначили всі учасниці. Таким чином, немає істотних відмінностей між вправами на суші і на воді. Що ходьба, що плавання, що аквааеробіка – всі вони однаково ефективні в боротьбі з ожирінням.

При цьому в холодній воді витрата енергії на 44% вище, ніж в теплій. Це показало ще одне дослідження, проведене фахівцями кафедри прикладної фізіології та кінезіології Університету Флориди.

Як грамотно побудувати тренування?

Незалежно від вашого рівня підготовки необхідно спочатку розім’ятися. 5 хвилин буде цілком достатньо. Наступні 15 хвилин після розминки потрібно просто плавати – так м’язи звикнуть до режиму занять у воді. Після цього можна переходити на будь-який стиль, який вам подобається. Не забувайте про швидкість: спочатку необхідно плисти якнайшвидше, а ближче до кінця тренування швидкість можна знизити. Останні кілька хвилин можна плавати на спині – це допоможе розслабитися і відновити дихання.

Скільки потрібно плавати?

Для того щоб тренування були ефективними, потрібно плавати не менше трьох разів на тиждень по 45 хвилин.

Скільки кілокалорій спалюється за одне заняття плаванням?

Безумовно, розрахувати точну кількість спалених за одне заняття калорій можна тільки знаючи ваша вага і рівень підготовки. У середньому, це число коливається від 300 до 550 ккал за годину занять.

Що необхідно придбати для походу в басейн?

Купальник – повинен бути закритим, без зайвих застібок, розрізів і інших наворотів, інакше він буде заподіювати незручність під час активних вправ. Особливу увагу потрібно звернути на якість тканини – вона повинна бути достатньо міцною, щоб не роз’їхатися в хлорованій воді.

Окуляри – бувають двох типів: силіконові і неопренові. Є також окуляри з діоптріями для людей зі слабким зором. Існують окуляри з похилими призматичними скельцями, які дозволяють плавцю дивитися вперед, не напружуючи м’язи шиї і не піднімаючи голови, щоб не порушувати обтічність.

Шапочка – використовується для захисту волосся від хлорованої води, а також, щоб не допустити потрапляння волосся у воду басейну і засмічення його фільтрів. Шапочки для плавання бувають гумовими, силіконовими, тканинними і комбінованими, тобто з різних матеріалів. Найпопулярніші шапочки – силіконові, вони не викликають алергії. довговічні і комфортні.

Беруши – захищають вуха від попадання води в слуховий прохід. Особливо корисні, якщо є захворювання вух. Втім, в такому випадку, в басейн краще не ходити.

Зажим для носа – пристосування для плавання, щоб у ніс не затікала хлорована вода. В іншому випадку любителів плавати без затиску чекають запалення і, як наслідок, гайморит.

Медичні установи

Comments are closed!