НАБРЯКИ ПРИ ВАГІТНОСТІ – набряки ніг, рук у вагітних, що робити, як лікувати набряки при вагітності

НАБРЯКИ ПРИ ВАГІТНОСТІ – набряки ніг, рук у вагітних, що робити, як лікувати набряки при вагітності Набряки при вагітності Набряки у вагітних

Під час очікування малюка в організмі майбутньої мами відбувається багато змін. Які з них повинні насторожити вас?

Те, що вагітність часто

супроводжується набряками . знають майже всі майбутні матусі. Також всім відомо, що поза вагітності набряки – це симптом якогось захворювання, найчастіше серцево-судинного або ниркового походження. Але що означає, якщо вони є у вагітних жінок? Це – варіант норми або патологія, що вимагає лікування?

Діагностика набряків при вагітності

Як зрозуміти, чи є у вас набряки? Дайте відповідь на кілька питань.

  Чи не стали останнім часом вам відчайдушно шкода улюблені розношені туфлі? Обручка стискає палець, залишаючи слід, насилу або зовсім не знімається з пальця? Ви стали додавати у вазі понад норму (більше 300 г за тиждень)?

Звичайно, явні набряки помітить не тільки доктор, але й ви. Але бувають і приховані набряки . або пастозність тканин (так звана затримка рідини в організмі), які не кидаються в очі. Їх можна запідозрити лише, якщо у майбутньої матусі спостерігається велика чи нерівномірна надбавка у вазі.

Найчастіше набряки у здорових вагітних . не мають серцево-судинної або ниркової патології, з’являються в другій половині вагітності .

Зазвичай спочатку набрякають ноги . потім можуть додатися набряки рук, живота, особи . Останнє особливо засмучує майбутніх мам. Адже на обличчі найсильніше набрякають повіки . Це пов’язано з анатомічними особливостями цієї області. Там розташована пухка клітковина, яка, немов губка, готова затримувати рідину.

Вранці набряки на ногах менш помітні, адже вночі рідина рівномірно поширюється по всьому тілу. А ось вдень, коли ви більше часу проводите на ногах, рідина спускається вниз, накопичуючись переважно в області кісточок, на тильній стороні стоп, на гомілках, де тиском пальця можна викликати повільно вирівнюємо ямку. Шкіра при набряках бліда, напружена і гладка.

План обстеження

Крім огляду лікаря, які методики застосовуються для діагностики?

Зважування в динаміці

Про можливі прихованих набряках кажуть зайва (більше 300 г на тиждень) або нерівномірна надбавка у вазі майбутньої матусі.

Дослідження діурезу

Порівнюють кількість випитої рідини і виділеної сечі (за добу). У нормі здорова людина виділяє? випитої рідини. Припустимо, якщо ви за добу випили 1000-1200 мл рідини (включаючи супи та чай-кава), з сечею повинно виділитися не менше 750-900 мл. Інша чверть рідини виділяється у вигляді поту, а також при диханні.

Вимірювання окружності ноги на одному рівні в динаміці

Збільшення кола гомілковостопного суглоба на 1 см і більше протягом тижня свідчить про затримку рідини в організмі.

волдирная проба

В область внутрішньої поверхні передпліччя тонкою голкою внутрішньошкірно вводиться 0,2 мл фізіологічного розчину. Утворюється пухир, який в нормі у здорової людини розсмоктується протягом однієї години. Чим більше «набрякла готовність» організму, тим швидше пухир всмоктується.

У чому небезпека набряків?

Зарубіжні лікарі схильні вважати набряки вагітних фізіологічним явищем, що не вимагає лікування. Правда, із застереженням, що до набряків не залучите білок у сечі і підвищений артеріальний тиск.

Російські акушери вважають: набряки потрібно лікувати, так як водянка вагітних є першою стадією гестозу та 90% випадків слідом за набряками з’являються білок у сечі і підвищений тиск. Вчасно розпочате лікування може запобігти переходу водянки в наступні стадії гестозу.

Як лікувати набряки під час вагітності?

У лікуванні водянки вагітних першочергове значення надається дієті з обмеженням солі і рідини, випитої за добу.

  Їжа повинна бути Недосол, так як сіль затримує в організмі рідину. За добу допускається вживання солі до 8 г замість звичайних 12-15 г. З цих же міркувань з меню виключаються гострі, пряні страви, копченості. Готувати їжу краще на пару, можна також відварити або тушкувати, але тільки не смажити! Кількість спожитої рідини в другій половині вагітності має бути не більше 1000-1200 мл за добу. Не забудьте враховувати обсяг рідини, що міститься в супі, в соковитих фруктах і ягодах. Крім дієтичних обмежень, важливе значення має зміцнення судинної стінки і поліпшення плинності крові по судинах. Це не дає рідини просочитися з судин у тканини і відповідно перешкоджає утворенню набряків. Для цього лікарі призначають вітаміни і засоби, які зміцнюють судини. За погодженням з лікуючим доктором можна пити фіточаї з сечогінними властивостями (настої листа мучниці або ведмежих вушок; польового хвоща, ниркового чаю). Стакан настою випивають протягом дня за 3-4 прийоми (по 1/3-1/4 склянки за раз). Курс тривалий – 3-4 тижні. Сечогінні препарати призначають лише при виражених набряках . та й то ненадовго. Самостійно приймати це кошти не можна!

Обстеження обов’язково!

  Набряки . особливо якщо вони з’явилися до 20 тижнів вагітності . можуть бути проявом якого-небудь захворювання, яке існувало приховано. Іноді вагітність – це той поштовх, який приховане захворювання перетворює в явне через зрослу навантаження на хворий орган. Саме тому при ранніх набряках у вагітних треба ретельно обстежитися, перевірити нирки, серце. Набряки ніг можуть бути пов’язані з варикозним розширенням вен ніг. При цьому майбутні матусі зазвичай скаржаться на біль, тяжкість у ногах, швидку стомлюваність при ходьбі.
 • набряк нiг та вагiтнiсть
 • набряк рук та ніг у вагітних
 • Набрякають ноги и руки билок в моче беременних
 • Норма за добу випитої рідини
 • скільки ниркового чаю можна випити вагітним
 • скільки сечі повинно виділятися за добу у вагітної жінки

Comments are closed!