ЛУЖНА ДІЄТА

ЛУЖНА ДІЄТА ВСТУП

це емоційна депресія,

тупість інтелекту і втрата ініціативи,

які мають початком неправильне харчування.

Д-р Джеймс Маклестер

Люди не вмирають, вони вбивають самі себе.

Сенека, римський філософ

Існує звичне думка,

що ми повинні їсти, “щоб зберегти сили”. Це асоціювання їжі і сили так вкоренилося в людській свідомості, що ми впевнені, що зобов’язані їсти тричі на день. Ми звикли вважати людину, яка володіє хорошим апетитам, здоровою людиною. Ми схвалюємо прагнення побільше є для того, щоб одужати.

За час довгих досліджень і вивчень різних видів їжі я виробив у собі погляд дивитися на харчування як на щось більше, ніж просто звичку до їжі. Тіло може бути пітаема всім чим завгодно, що тільки можна покласти в шлунок, щоб вгамувати голод. Але з однієї їжі будуть побудовані міцні, сильні, здорові, молоді клітини, а з іншого – слабкі, хворі, не здатні забезпечити роботу організму належним чином. Ми часто бачимо людей, які “добре харчуються”, але їх стан занадто далеко від дійсно хорошого. Поганий колір шкіри, відсутність вираженого м’язового тонусу і енергії цих людей кидаються в очі, хоча їжа в їх травні органи надходить в достатку.

Були часи в людській історії, коли людина отримувала свою їжу виключно з рук природи, що не переробленої. У ті часи людина мала природну можливість вибирати таку їжу, яка була дійсно необхідна для здорового життя. Внутрішній голос підказував йому, що є. Можна назвати цей голос інстинктом або будь-яким іншим терміном, але в часи ранньої історії людства це було прекрасним помічником.

Я впевнений, що людина стала людиною в тропічному поясі, там природа створила йому будинок, там його тіло постійно просочувалося потужними променями сонця. Адже шкіра потребує вітаміну Д, який створюється під сонячними променями. Шкіра потребує і у вітаміні А, але організм сьогоднішнього людини настільки переродився, настільки наповнений слизом і токсинами, настільки в ньому сильна мінеральна і вітамінна недостатність, що він не може довго жити в сонячних променях. Багато людей не сприймають дію сонця і звалюють провину за це на сонці.

Шкіра людини переродилася від надмірного користування милом. Ось вже багато років я абсолютно не користуюся ним. Винятком залишається мильна піна при гоління або ж коли бруд на руках не відмивається водою. З переходом людини в регіони з більш холодним кліматом і з винаходом одягу він втратив контакт з їжею, приготованою сонцем, і безпосередній контакт тіла з сонцем. Цивілізована людина придушив себе важкої одягом.

Я впевнений, що місце, з якого людина стався, – це рай тропіків, де його раціон становило достаток свіжих фруктів і овочів, горіхів усіх видів і насіння. Я впевнений також, що на такій дієті людина здатна прожити і 900 років. Його видільна система була абсолютно точно пристосована до натуральної дієті. І я впевнений, що перші люди, що населяли тропіки, були вегетаріанцями.

Однак я не зовсім впевнений, що сьогодні для людини є повна можливість стати вегетаріанцем. Людина, що жив п’ять або шість тисяч років тому, сильно відрізняється від сьогоднішнього. У ті часи люди жили в полях і в лісах, де знаходили рясну здорову їжу. Сьогодні ми живемо в будинках, захищаємо наші тіла від свіжого повітря і вдихаємо бруд, п’ємо хімічно перероблену воду і абсолютно відмовилися від фізичної активності. Середня тривалість життя сучасної людини в Америці – 68 років, хоча на природній їжі можна жити, повторю, і 900 років.

ЛУЖНА ДІЄТА ОЗДОРОВЛЮЄ ОРГАНІЗМ

Я хотів би, щоб ви прийняли це положення як програму вашого харчування. Ця програма здатна дати вам гарне здоров’я. Адже пропонована дієта, що складається в основному з сирих овочів і фруктів, є передусім очищувальної. Фрукти та овочі не тільки багаті мінералами, вітамінами і різними іншими поживними речовинами, вони також дають організму лужну реакцію, що допомагає знизити кислотність.

Люди, які цікавляться проблемами харчування, часом приходять в замішання від занадто великої різноманітності різних думок.

Одні авторитети рекомендують високобілкову дієту, інші – нізкоуглеводістий, треті – дієту зі свіжих фруктів, вегетаріанську або рослинно-молочну дієту. І кожен авторитет заявляє, що його дієта сама хороша. Я особисто віддаю належне кожної з цих точок зору.

Я впевнений, що неможливо пунктуально слідувати будь-який з дієт. Зараз є приблизно 200 видів продуктів. З них можна приготувати відповідну кількість страв. Під час голодування ми очищаємо свій організм, і, будучи чистим, він уже сам може виробляти вибір необхідних йому продуктів. Головне – виключити зі свого раціону всі збочені продукти сучасної цивілізації. Їх не так багато в порівнянні з тими, які ви повинні їсти. У цій книзі я даю вам список продуктів, яких слід уникати.

Є стара прислів’я: “Людина до 40 років або сам собі доктор, або він дурень”, Я абсолютно впевнений в тому, що якщо людина до 30 років не знайшов для себе відповідну дієту, то він набуде в майбутньому дуже серйозні захворювання.

Наша фізична і розумова діяльність харчується запасами нашої життєвої енергії, але у кожного різні запити. Я, наприклад, віддаю перевагу фізичну діяльність тому, що люблю активність. Мені подобається і розумова активність. Люблю піддавати все сумніву, люблю вирішувати проблеми. Але ненавиджу легке життя, фізичну або розумову. Для фізичної діяльності потрібна енергія одного роду, для розумової – іншого, а для духовної діяльності – третього.

Спеціаліст з харчування може дати вам будь-яку інформацію, не він не може харчуватися за вас, не може перетравлювати їжу замість вас. Те, що їм я, може абсолютно не подобатися вам. Кожна людина абсолютно неповторний, як неповторний малюнок будь сніжинки. Я не збираюся переконувати вас прим’яти небудь певний зразок харчування, тим не менше, якщо ви хочете домогтися вищого здоров’я, ви повинні харчуватися тільки вищої за якістю їжею. Я не збираюся переконувати вас стати Сироїд, прихильником вегетаріанства, рослинно-молочного або змішаного харчування. Як тільки ви поголодувати і очистіть свій організм, ваш внутрішній голос, ваш інстинкт підкажуть вам правильне рішення. Я не думаю, що ви зможете здійснити стрибок від дієти, насиченою високорафінованих продуктами, до натурального раціону, який містить 50-60 відсотків свіжих фруктів і овочів. Природа не терпить різких стрибків. Ви харчувалися певним чином багато років, ваша травна система та інші органи пристосувалися до такої форми харчування. Ви повинні здійснити перехід не поспішаючи, протягом певного часу за допомогою очищення організму голодуванням і залучення до себе в помічники дев’яти природних докторів . які стануть для вас тим, чим стали для мене І багатьох сотень інших людей, яких я знаю. Це поступово приведе вас до інстинктивному вибору натуральної їжі.

Ви не повинні в один день з’їсти хороший свіжий салат, а на наступний – велике блюдо містить крохмаль спагеті. Ви не повинні один день харчуватися фруктовим салатом, а на наступний перейти на сосиски і пончики. Ваше харчування має бути стабільним. Дозвольте мені пояснити, що я маю на увазі, Якщо ви їсте м’ясо, я не радив би вам є його частіше трьох разів на тиждень, Якщо їсте яйця, не варто їсти їх частіше чотирьох разів на тиждень, Якщо п’єте молоко, раджу поступово виключити його з вашої дієти, як і всі інші молочні продукти. Адже людина єдине створення, яке споживає молоко після того, як він відлучений від грудей.

ПРАГНІТЬ ЗБАЛАНСОВАНОЇ НАТУРАЛЬНОЇ ДІЄТІ

Формування правильної програми харчування подібно підйому по сходах. Перший ступінь – відмова від усіх девітамінізірованних мертвих продуктів цивілізації, таких, як кава, чай, алкоголь і різні тонізуючі напої, Це також відмова від продуктів тваринного походження, в тим числі – від яєць і молока. Відмови компенсуються постійним збільшенням кількості свіжих фруктів і овочів до тих пір, поки вони не складуть 50-60 відсотків дієти.

Період відмови від девітамінізірованних продуктів цивілізації і додавання все більшої кількості сирих і приготованих фруктів і овочів називають перехідним періодом.

Більшість людей з самого дитинства знаходяться на раціоні, який формує в їх організмі переважно кислотну реакцію. Кислі продукти ведуть до самоотруєння, утворюють токсичні матеріали, які є причиною хвороб, страждань і старіння організму. Якщо ви харчуєтеся в основному вареними продуктами, такими, як м’ясо, яйця, а також хліб різних сортів, борошняні та макаронні вироби, то не слід відразу додавати занадто багато сирих фруктів і овочів у свою дієту. Після кожного щотижневого голодування ви відчуєте, що вас найбільше приваблює.

Після трьох місяців таких щотижневих голодувань, проведених з вірою в них, ви зможете замінити вже 40 відсотків своєї звичайної їжі овочами та фруктами. Не забувайте, що сирі фрукти та овочі є своєрідними очисниками і Детоксикатор. Вони підкопуються під старі поклади токсинів і сприяють їх виведенню з організму, а це саме те, що необхідно для досягнення прекрасного здоров’я. Отже, ви повинні були помітити, що дієта не статична, вона повинна постійно змінюватися, якщо ви хочете прийти до внутрішнього очищення.

Люди часто просять дати їм досконалу дієту. Цього зробити я не можу, адже харчування – справа індивідуальна. У кожної людини тай багато коханого і нелюба, що я можу порадити щось конкретне лише в тому випадку, якщо знаю, чим людина харчувалася останні п’ять років.

Харчування подібно ланцюжку, в якій всі ланки пов’язані один з одним. Якщо одна ланка ослабне або лопне в якому-небудь місці, то весь ланцюжок приходить в непридатність. У дієті людини є 40 обов’язкових компонентів, і відсутність хоча б одного з них виводить з ладу половину необхідних ланок ланцюга живлення. Довга відсутність одного, тим більше декількох компонентів призводить до хвороби, а порей і до смерті. Недостатня кількість якого-небудь одного компонента може привести до захворювань тих клітин і тканин, які найбільш уразливі. Але це зовсім не означає, що в кожній трапезі повинен бути присутнім кожен компонент в необхідній кількості, бо наш організм завжди має деякі запаси. Але запаси ці рано чи пізно повинні поповнюватися.

Хочу познайомити вас з їжею, з якої повинна формуватися ваша щотижнева дієта. Ви можете обмежити ваше харчування однією, двома або трьома трапезами. Як я вже говорив, особисто я не снідаю. Правда, якщо можна назвати сніданком трапезу зі свіжих фруктів, то мій сніданок – свіжі фрукти. Я нікому не нав’язую ці звички. Деякі люди вважають за краще рясні сніданки і скромні обіди. Звички кожного різні.

Поль Брегг. Наука про харчування для найвищого здоров’я

Схожі матеріали:

  • лужна іжа

Comments are closed!

_0.32MB/0.02417 sec