Лукашенко порадив Заходу повісити “списки” санкцій проти Росії в туалет

Лукашенко порадив Заходу повісити “списки” санкцій проти Росії в туалет Лукашенко порадив Заходу повісити «списки» санкцій проти Росії в туалет Білоруський лідер Олександр Лукашенко в інтерв’ю телеканалу НТВ критично відгукнувся про санкції Заходу щодо Росії.

Захід прийняв

активну участь в «розгойдуванні» ситуації на Україні, однак тепер він не робить їй реальної допомоги, обмежуючись одними розмовами, заявив президент Білорусії Олександр Лукашенко в ефірі НТВ в «Підсумковій програмі». При цьому, на його думку, відповідальність за ситуацію, що склалася лежить і на колишніх владах України.

«Розгойдувати там можна, де є основа для цього: розвал економіки, дика корупція, розвал влади і недовіра людей. В Україні все це дозріло, як у деяких інших державах. Тому нарікати тільки на Захід, що це є першопричиною – це неправильно », – цитує НТВ слова білоруського лідера.

Зараз же Київ не бачить ніякої реальної допомоги з боку Заходу, який, за словами Лукашенка, «кинув» Україну.

Нинішню київську владу – тимчасового президента Олександра Турчинова і Верховну раду – Лукашенко вважає «абсолютно легітимною». Хоча й визнає: у лютому в країні відбувся незаконний, неконституційний переворот.

«Якщо немає президента країни, то його обов’язки згідно з Конституцією виконує керівник Верховної ради. Я вважаю, що у них в країні президента немає з 20-х чисел березня, коли Янукович поїхав. І, природно, за Конституцією президент має бути, і там прописано, хто повинен виконувати ці обов’язки. Тому для мене Турчинов легітимний і Верховна рада легітимна », – заявив Лукашенко.

Президент Білорусії висловився «категорично проти федералізації», на якій зараз наполягають повсталі люди в південно-східних областях України. На його думку, це не тільки призведе до розколу країни, а й матиме надалі наслідки, небезпечні і для Білорусі, і для України, і для Заходу: на території України можуть з’явитися війська НАТО.

«Ми повинні, зберігши цілісність України, зробити так, щоб нікому навіть в голову не прийшло, що можна натовці ступити чоботом своїм на землю України. Ось ми повинні зробити всe! », – закликав білоруський лідер.

Що стосується санкцій Заходу щодо Росії, то їх Лукашенко назвав лише списками.

«Про які санкції ви говорите? Де ви їх бачите? Списки? Нехай вони ці списки повісять в туалет, і коли будуть туди ходити, нехай милуються. Ось вони ввели санкції проти керівників компаній, нібито друзів Путіна, так завтра будуть керівники інші, які їздитимуть на Захід. Я б взагалі не напружувався на цю тему, поки. Всяке може бути, але проти Росії ввести санкції – собі на шкоду », – сказав Лукашенко.

На його думку, ряд країн Європи ввели санкції проти Росії не по своїй волі, а під тиском США.

«Так, американці будуть тиснути Європу, щоб вони влазили в ці санкції, а й Меркель та інші розуміють, наскільки вони зараз залежать від Росії. Адже всі ресурси, потрібні їм, на Сході. Тому не треба боятися », – зазначив глава Білорусі. Він вважає, що вводяться санкції не підірвуть, а навпаки, зміцнять Росію.

«Росія – це сьома частина планети! Ось налякали санкціями! Не треба панікувати, і вже через місяць вони самі перестануть про них говорити. Тим більше їх Санкційний політика – ганьба. Немає їх, справжніх санкцій. Своїми заходами вони просто зміцнять Росію », – заявив Лукашенко.

Comments are closed!