Лікування варикозного розширення вен в домашніх умовах

Лікування варикозного розширення вен в домашніх умовах Лікування варикозного розширення вен в домашніх умовах

Серед патології судин венозного русла варикозне розширення вен (ВРВ) зустрічається найчастіше. Практично кожен з нас зустрічав людини, у якого вени нижніх кінцівок все в горбках. Але це поняття дещо

ширше і включає геморой. варикоцеле і різноманітні порушення вторинного плану при захворюваннях печінки (наприклад, варикозне розширення вен стравоходу при цирозі). У цій статті ми розповімо про лікування варикозного розширення вен в домашніх умовах.

Як виникає варикоз

У нормі венозна стінка не така міцна, як артеріальна, тому легше розтягується і розширюється. Також всередині більшості вен є клапани, які в звичайних умовах змикаються між собою і перешкоджають стіканню крові назад вниз під дією сили тяжіння.

Якщо стінки вени стають більш в’ялими, слабкими, то її просвіт збільшується, стулки клапанів перестають між собою стулятися і кров починає текти назад. Надлишок скопилася крові може привести до подальшого розширення просвіту вени і прогресуванню варикозу.

Чим небезпечне варикозне розширення вен

Як правило, ВРВ розвивається поволі, іноді десятиліттями. На початку захворювання людина може помітити кілька розширені вени нижньої кінцівки, а згодом приєднуються набряклість ніг, болі в литкових м’язах, дискомфорт під час нічного сну. У важких випадках порушується живлення шкірних покривів і утворюються трофічні виразки.

Не менш небезпечним ускладненням є тромбофлебіт (коли до варикозного розширення приєднується запалення стінки вени і формується тромб). Ці тромби можуть відірватися і, рухаючись з потоком крові, стати причиною смерті людини (наприклад, викликати тромбоемболії легеневої артерії).

Як лікувати ВРВ

Для початку необхідно розібратися з причинами, які могли спровокувати розвиток варикозу і по можливості її усунути:

Варикозно розширені вени стравоходу. Основною причиною такого захворювання є цироз печінки. Це важкий стан, який вимагає медикаментозного лікування. Найбільш поширеними факторами виникнення цирозу є зловживання алкоголем (алкогольний цироз), хронічні форми вірусних гепатитів (наприклад, гепатит С), різні професійні шкідливості. Геморой. По суті це розширені гемороїдальні вени, які періодично можуть запалюватися і формувати болючі вузли. Хоча до кінця причини даної недуги невідомі, основним провокуючим фактором є сидячий спосіб життя (застій крові в цих венах) і надлишкове натуження (при пологах або при піднятті важких). Лікування даного захворювання також краще проводити після консультації з фахівцем (проктолог, хірург). Рухи на час загострення краще обмежити, уникати підняття важких речей і тривалого сидіння (краще ходити або лежати, ніж довго сидіти) Варикозне розширення вен нижніх кінцівок. Спочатку потрібно подбати про можливе усунення надлишкового розширення просвіту вени, щоб клапани знову стали змикатися між собою. Для цього використовують так звану компресійну терапію, суть якої полягає в бинтуванні еластичним бинтом ніг в положенні лежачи на ліжку відразу після пробудження (поки людина не опустив ноги вниз). Замість бинта можна надіти спеціальні панчохи або колготи з компресійним ефектом.

Доповнити цю терапію можна вживанням фітосборов і медичних препаратів, які містять венотоніки (зміцнюють тонус венозної стінки, роблять її менш схильною до розтягування). Найчастіше використовують різні засоби на основі кінського каштана: зробити настій або придбати в аптеці готову лікарську форму, використовувати місцево у вигляді мазі (троксевазин). Будь-які лікарські засоби повинні застосовуватися тільки після консультації з лікарем і за відсутності протипоказань.

Для профілактики утворення тромбів використовуються ліки, які знижують згортання крові (аспірин, препарати часнику при тривалому і регулярному вживанні, гепариновая мазь тощо).

Деякі люди відзначають значне поліпшення стану при лікуванні варикозного розширення вен в домашніх умовах засобами народної медицини :

Часникова мазь. Потовкти часник, змішати в співвідношенні 1:2 з вершковим маслом. Нанести на варикозно розширені вени перед сном, зверху покласти вощений або пергаментний папір і зафіксувати бинтом. Вранці змити теплою водою, витерти насухо, надіти теплі шкарпетки.

Настоянка каланхое. Втирати в шкіру ніг перед сном від одного до п’яти місяців.

Якщо ж вузол запалився, почервонів, став болючим, то це швидше за все тромбофлебіт. У даному випадку самолікуванням краще не займатися і відразу звернутися до лікаря.

Дієта

При варикозному розширенні вен нижніх кінцівок ворогом № 1 є надлишкова маса тіла. У зв’язку з ці дієта в основному спрямована на нормалізацію ваги.

Передача «ЛІКАРІ» про варикозному розширенні вен нижніх кінцівок:

  • венозні вузли
  • які вправи можна робити щоб розширити артериальни вени?

Comments are closed!

_0.31MB/0.01271 sec