Лікування ожиріння печінки – megamedportal. ru

Лікування ожиріння печінки – megamedportal. ru Лікування ожиріння печінки

Ожиріння печінки, зване жировий гепатоз, – це захворювання, при якому на клітинах печінки починає накопичуватися жир. Причин ожиріння печінки декілька – алкоголізм, зловживання жирною їжею, порушення обміну речовин, ендокринні патології та інші відхилення

від норми як внутрішнього, так і зовнішнього характеру.

Зазвичай ожиріння печінки починає розвиватися при зловживанні спиртними напоями. Набагато рідше до ожиріння печінки призводять внутрішні несприятливі умови, наприклад, важкі ентерити або панкреатити.

Крім того, на виникнення ожиріння печінки впливають нестача білка і авітаміноз, хронічні отруєння вуглецем, сполуками фосфору та іншими токсичними сполуками, які мають здатність пригнічувати активність роботи нирок. Крім цього, розвиток жирового гепатозу може бути обумовлено отруйними речовинами біологічного характеру, цукровим діабетом і тиреотоксикозом. Прояви ожиріння печінки в таких випадках мають відношення до розладу обмінних процесів жирів в клітинах печінки. У подальшому розвитку жирового гепатозу відіграє важливу роль не тільки руйнівний вплив прямого негативного фактора, а й процеси алергічної реакції на токсини.

Клінічні прояви і характер перебігу ожиріння печінки

В окремих випадках розвиток ожиріння печінки протікає в практично і безсимптомній формі, коли клінічні прояви гепатозу приховані за симптомами основної хвороби, наприклад, цукровоE діабету або тиреотоксикозу. Іноді клінічні прояви ожиріння печінки можуть маскуватися за токсичним ураженням інших внутрішніх органів або за хворобами, що мають відношення до шлунково-кишковому тракту.

В інших ситуаціях відзначаються явні розлади роботи органів травлення, слабкість і млявість, тягнуть больові відчуття в області правих ребер. В окремому випадку виявляються симптоми жовтяниці. При цьому тканини печінки трохи збільшуються в розмірі, поверхня гладка, при промацування пацієнт відчуває біль. Збільшення селезінки не спостерігається. Кількість ферментів групи трансфераз в крові в межах норми або трохи вище. Крім того, досить часто підвищується рівень холестерину в крові. У більшості випадку захворювання спостерігається скорочена вироблення тканинами печінки окремих препаратів, використовуваних при пробах. Треба сказати, що решта методи лабораторного дослідження при жировий гепатоз не є показовими. Основне діагностичне значення належить біопсії тканин печінки, узятих за допомогою пункції.

Розвиток і перебіг ожиріння печінки в цілому досить сприятливий, тому що в більшості випадків, зокрема у разі повного виключення руйнівної печінку фактора та своєчасної терапії, пацієнт повністю одужує. Проте, ожиріння печінки при несвоєчасному лікуванні та інших несприятливих умовах може перейти у форму хронічного гепатиту або цирозу печінки.

Постановка діагнозу ожиріння печінки починається з аналізу анамнестичних даних, тобто з скарг хворих, клінічних проявів, біохімії крові. Тим часом, остаточний діагноз ставиться лише після біопсії тканин печінки. Мікроскопічний аналіз печінкової тканини дає можливість встановити в ній наявність жирових клітин.

Лікування ожиріння печінки

При лікуванні ожиріння печінки прописується сувора дієта з підвищеною кількістю білкової їжі і значно обмеженим вмістом жирів, зокрема тваринного походження. Крім цього, прописуються лікарські препарати, що нормалізують обмін ліпідів – В12 і фолієва кислота, препарати печінки.

Comments are closed!