Легка дієта – megamedportal. ru

Легка дієта – megamedportal. ru Легка дієта

Легка дієта – це спеціально розроблене дієтичне харчування, яке призначається людям, страждаючим якими патологіями. Щадна дієта може призначатися тільки лікарем дієтологом і тільки на підставі наявних проблем зі здоров’ям.

Основна відмінність

делікатної дієти від інших схем дієтичного харчування складається в тому, що такий раціон харчування забезпечує людину повноцінним, збалансованим і легкозасвоюваним харчуванням. Крім того, щадна дієта триває набагато довше, ніж, приміром, дієта для схуднення. Головна умова делікатної дієти – заборона на смажені страви в раціоні харчування. Їжу можна готувати шляхом варення і гасіння, а також запікання в духовій шафі.

Як правило, щадна дієта прописується, якщо пацієнт страждає патологіями шлунково-кишкового тракту, захворюваннями печінки і жовчного міхура, а також підшлункової залози – тобто, патологіями тих органів, які так чи інакше беруть участь в процесі травлення. Крім цього, щадна дієта необхідна при розвитку будь-якого захворювання, що протікає в супроводі високої температури тіла, яке вимагає граничного скорочення навантаження на систему травлення. Величезна перевага делікатної дієти полягає в тому, що в ній використовується досить великий набір дозволених харчових продуктів, тому харчування, в цілому, є не просто дієтичним, але і дуже смачним і різноманітним. Унаслідок того, що щадна дієта передбачає в основному м’яку їжу, а стандартні порції зменшуються в розмірах, в день необхідно здійснювати більше прийомів їжі – від п’яти до шести.

Для додання твердим продуктам м’якості слід запастися терпінням, оскільки їжу доведеться досить довго готувати – відварювати або гасити. Прекрасним способом готування вважається запікання в духовій шафі. При запіканні дуже зручно використовувати харчову фольгу, яка дозволяє скоротити час, що витрачається на приготування їжі. У фользі можна готувати практично все – овочі, рибу, м’ясо, птицю.

Легка дієта передбачає заборону на використання в приготуванні їжі багатьох прянощів і приправ. Крім того, слід скоротити кількість солі в їжі. Для додання смаку до страв можна додавати запашні трави, сік лимона, петрушку, базилік і кріп. Смак від цього сильно не загубиться, але шкода здоров’ю завдається не буде.

Їжа, дозволена щадить дієтою, повинна при вживанні бути не холодною і не гарячою, а теплою – так вона краще і швидше засвоюється. Крім того, якщо раптом захворювання вступило в гостру стадію, то необхідно зробити харчування ще більш строгим. Консистенція ж їжі і зовсім повинна стати рідкою.

Проте останнім часом визначення щадна дієта використовується не тільки для іменування харчування для хворих людей. Щадить дієтою називають схему дієтичного харчування, розраховану на тиждень, протягом якої можна скинути кілька кілограм – тобто, відбувається так зване делікатне схуднення. Раціон харчування такої дієти передбачає прийом їжі в чотири рази за день. При цьому ухил робиться на їжу білкового походження:

– на сніданок: чашка несолодкого чорної кави або міцного зеленого чаю без цукру;

– на ланч: 50 грам будь-якого сиру твердих сортів;

– на обід: сто грам пісного яловичого м’яса, приготованого шляхом відварювання, тридцять грамів сиру твердих сортів;

– на полудень: чашка кави або несолодкого зеленого чаю;

– на вечерю: половина упаковки знежиреного сиру, овочевий салат з натуральним оливковою олією;

– перед відходом до сну корисно випити чашку відвару лікувальних трав. Найкраще підійде м’ятний чай.

Comments are closed!