Користь плавання. Схуднення за допомогою плавання. Стилі плавання та їх переваги. Жіночий сайт Inmoment. ru

Користь плавання. Схуднення за допомогою плавання. Стилі плавання та їх переваги. Жіночий сайт Inmoment. ru Користь плавання. Схуднення за допомогою плавання. Стилі плавання та їх переваги Користь плавання. Схуднення за допомогою плавання

Вплив спортивних тренувань

на фізичний і моральний стан людини неможливо переоцінити. Прекрасно, коли є можливість вибрати той режим фізичних навантажень, який оптимально підходить вашому способу життя, відповідає вашим перевагам і стану здоров’я – як би там не було, а вправи мають бути на радість! Хтось любить займатися у спортзалі, комусь подобаються піші прогулянки, а хтось віддає перевагу серйозним заняттям, скажімо, баскетболом. Якщо вам до душі танці або плавання – такі аеробні види тренувань саме для вас. Плавання – спорт, заняття яким перетворює фігуру. Плавайте – і геть зайві кілограми!

Позитивний вплив плавання в басейні на самопочуття просто дивна. Плавання дозволяє зміцнити здоров’я і поліпшити зовнішній вигляд. Плавання підвищує витривалість, розвиває гнучкість, збільшує працездатність. Це найбільш щадний вид спорту, оскільки ризик травм мінімальний. У воді маса тіла людини зменшується в 10 разів, а природжена здатність триматися на воді дозволяє уникнути ударів. У басейні може тренуватися навіть той, хто ніколи не займався спортом. А також, плавання – кращий вихід, якщо силові види спорту протипоказані, якщо є проблеми з суглобами, спиною, надлишковою вагою, а також при вагітності.

Плавання – заняття загальнозміцнюючий, в ньому використовуються всі основні групи м’язів, залежно від стилю плавання. Активно тренуються м’язи живота, рук, плечового пояса, стегон, сідниць. Крім м’язової тренування, плавання зміцнює суглоби, додає їм гнучкості, особливо це стосується стегон, шиї, рук.

Плавання належить до аеробних вправ: під час трихвилинного запливу м’язи споживають максимальну кількість кисню. Серед переваг плавання слід назвати зниження артеріального тиску, що зменшує ризик виникнення серцево-судинних захворювань. Плавання оптимізує серцевий ритм і кровообіг. Знижується також частота дихання, посилюється кровотік до легких – це найкоротший шлях до спалювання зайвих калорій. Взагалі при заняттях аеробними видами спорту організм використовує максимальну кількість кисню і працює в оптимальному режимі.

Переваги плавання в басейні

    сприяють підвищенню витривалості та гнучкості оптимізують м’язовий баланс (багато спортсменів-професіоналів частину тренувань обов’язково проводять у басейні) роблять фігуру стрункою і граціозною активізують кровообіг застосовуються як реабілітаційна терапія при м’язових і суглобових травмах дозволяють контролювати оптимальну вагу служать прекрасним засобом зняття напруги підвищують працездатність, дають життєві сили

Деякі вважають плавання несерйозним видом спорту, особливо ті, хто звик на тренуваннях працювати “до сьомого поту”. Існує маса різних підходів до вправ в басейні, починаючи від простих запливів і закінчуючи аква-аеробікою, і всі вони приносять неоціненну користь серцю, і м’язам. Ось лише деякі види вправ, які можна виконувати у воді.

Ходьба і біг у неглибокій воді – настільки ж корисні, як прогулянки на суші, проте менш травматичні. Глибина – до пояса або по груди. Опір води робить цю вправу максимально ефективним.

Аква-аеробіка – дивний спосіб зміцнити серцево-судинну систему. Звичайна аеробіка – це комплекс ритмічних рухів. Такий же 20-хвилинний комплекс проводиться у воді – долаючи опір води досягаємо найбільшої ефективності тренування.

Водна йога і розслаблення – плавні і спокійні рухи входять в комплекс вправ водної йоги. Доведено, що вода – краще середовище для релаксації.

Тренування гнучкості – працює все тіло, тренуються всі м’язи.

Водний шейпінг – задіяні м’язи верхньої і нижньої частини тіла. Іноді використовуються різні пристосування, але зазвичай досить опору води. Зміцнює м’язи і надає їм бажану форму.

Ходьба і біг у глибокій воді – ноги не повинні торкатися дна басейну. При цьому можуть використовуватися плавальні пояси та інші пристосування, а також різні види бігу.

Вправи біля бортика – тримаючись за поручні, виконуємо різні вправи на розтяжку.

Розтяжка – повільні рухи і затримки в певних положеннях після кожного тренування. Сприяє прогріванню всіх груп м’язів, дозволяє уникнути слабкості після занять.

Запливи уздовж доріжок різними стилями – починаючи з одного-двох і поступово збільшуючи їх число.

Стилі плавання

Стиль плавання – це узгоджені рухи рук і ніг, які просувають тіло вперед по воді. Рухатися слід чітко і плавно, уникаючи сильних сплесків. Найпопулярнішими стилями є:

    Вільний стиль, який не потребує спеціальної техніки. Іноді його називають переднім кролем. Під водою так можна пропливти не більше 15 метрів. Брас – спосіб спортивного плавання на грудях, що вимагає одночасних симетричних рухів рук і ніг в горизонтальній площині – особлива техніка плавання, яку слід чітко дотримуватися. Плечі паралельні воді, рухи рук і ніг узгоджені, до тіла руки наводяться під водою. Баттерфляй – спосіб спортивного плавання на грудях, що характеризується одночасно гребком руками з наступним винесенням їх з води; рух ніг, як в брасі. Плавання на спині – плавець лягає на воду спиною і здійснює ритмічні гребки руками над головою і поштовхи ногами. Крім основних стилів плавання, існують і інші, наприклад, треджен, плавання на боку, кроль.

Переваги різних способів плавання

    контроль дихання, завдяки чому тренуються легкі розтяжка м’язів плечового пояса, рук, тренування м’язів грудей, спини і живота, що дозволяє коригувати недоліки фігури формування м’язів ніг

Гімнастика і розминка в офісі

  • розтяжка плавання

Comments are closed!

_0.32MB/0.01023 sec