Корисні статті – Спортклуб – салон краси XL

Корисні статті – Спортклуб – салон краси XL

Що краще для схуднення тренажерний зал або зал аеробіки?

Це питання вже давно мучить деяких чоловіків, а також допитливі розуми жінок. На сьогоднішній день це чи не найактуальніша тема більшості журналів з фітнесу.

Багато дієтологів, тренерів та спортсменів-самоучок пишуть на цей рахунок… однак їх статті, як правило, представляють переписані з інших сайтів або книг поради, і дуже рідко – це результат вистражданого, випробуваного на собі досвіду.

Для того, щоб розібратися де міфи, а де реальність для початку коротко розберемося в загальних рисах як працює механізм схуднення. Найчастіше вагу ми набираємо за рахунок того, що енергетична цінність нашого добового раціону значно вище, ніж загальна кількість калорій, яке ми витрачаємо на добу. Зайві запаси, організм як правило складує в місця, які змушують нас з часом міняти гардероб (боки, живіт, стегна, сідниці). Одна з причин може полягати також в надмірному вживанні солодкого. Справа в тому, що вживання солодкого створює надлишок моносахаридів в організмі. Для того, щоб нейтралізувати його, наш організм починає виробляти інсулін, завдяки чому, надлишок моносахаридів змивається в жирові відкладення, і завдяки чому, в наслідок ми можемо заробити цукровий діабет.

Отже, раз вже товстіємо ми в більшості випадків від надлишку енергії (випадки порушення обміну речовин і гормонального дисбалансу поки не розглядаємо), то значить для того, щоб схуднути необхідно, щоб енергобаланс, був негативним, тобто щоб організм витрачав більше, ніж споживає ззовні. Досягти цього можна трьома способами:

1. Оптимізувати харчування так, щоб енергетична цінність споживаних продуктів була нижче, ніж наш добовий витрата енергії. При цьому важливо ще правильно підібрати співвідношення споживаних білків, жирів і вуглеводів (зокрема цукрів);

2. Тренуватися з метою збільшення витрати енергії;

3. Третій спосіб – це комбінація двох перерахованих вище. Він припускає наявність тренувального процесу і дотримання дієти. Загальний ефект від цього буде природно краще, ніж від двох перерахованих вище способів окремо.

Оскільки як вправи в тренажерному залі, так і будь-які заняття в залі аеробіки ведуть до збільшення витрати енергії, то абсолютно без різниці які навантаження застосовувати . Більш того, в тренажерному залі також з легкістю можна розробити комплекс навантажень, ефект від яких буде аналогічним ефектом занять в залі аеробіки. Інше питання, що деякі люди люблять рухливі вправи, тому воліють аеробні класи (степ-аеробіка, стрип-фітнес, тай-бо, шейпінг, і т. д.), а інших влаштовує більш розмірений темп тренування і можливість перекинутися парою-трійкою реплік з товаришами.

Не дивлячись на простоту висновків, які напрошуються, все частіше і частіше доводиться стикатися з такими скаргами: «Тренувалась в залі, нічого не допомагало, як тільки пішла на шейпінг – відразу схудла на кілька кілограмів. Тому «тренажерка» ефекту не дає ». Такі ситуації відбуваються, як правило, через те, що відвідувачі не можуть самі собі підібрати необхідний рівень навантаження без допомоги тренера, відповідно тренуючись в залі, вони не навантажують себе до необхідного рівня. Відповідно і ефекту такі тренування приносити не будуть. Як показує досвід, для схуднення заняття в тренажерному залі виявляються іноді навіть більш ефективним способом, ніж аеробні класи, тому що в тренажерному залі, ми також маємо можливість зробити акцент на прокачування певних груп м’язів (стегна, біцепс, сідниці і т. д.) , в той час як заняття з шейпінгу носять загальнозміцнюючий характер. Ще один з поширених міфів – це те, що заняття в тренажерному залі роблять жінку чоловікоподібною. І тут ми знову поспішаємо порадувати милих дам. Справа в тому, що зростання м’язової маси залежить від наявності в крові гормону під назвою тестостерон. Даний гормон виробляється як у чоловіків, так і у жінок, але тільки в різних пропорціях. Оскільки організм жінки спочатку пристосований для того, щоб виносити плід, але ніяк не для фізичних навантажень, то і кількість тестостерону в ньому відповідно виробляється значно менше. Саме тому у чоловіків при навантаженнях м’язи ростуть набагато швидше і більше, ніж у жінок. Безумовно, при інтенсивних тренуваннях у жінок м’язи можуть злегка збільшитися і прийти в тонус, що може створити ілюзію росту м’язової маси, проте на цьому весь зріст і закінчитися, тому як жіночі м’язи, далі максимально можливої??кількості тестостерону в організмі не виростуть. Тому якщо навздогін до правильно підібраному комплексу дотримуватися дієти, то зайві відкладення підуть швидко, а м’язи стануть більш пружними і красивими. А чоловікоподібні жінки на обкладинках журналів з бодібілдингу – це результат додаткових ін’єкцій препаратів тестостерону. В результаті, тіло жінки дійсно перетворюється в сторону мужоподібних, голос стає грубим як у чоловіка, також поїсть спостерігатися більш густий волосяний покрив.

Отже, підсумувавши все вищесказане, робимо наступний висновок : «Для схуднення тренажерний зал і зал аеробіки однаково добре підходять!». А щоб поліпшити ефект, потрібно додатково дотримуватися дієти. І тоді ви зробите ваше тіло, гідним вашого духу.

Comments are closed!

_0.31MB/0.00427 sec