Коли краще бігати: вранці або ввечері? | Твій Фітнес

Коли краще бігати: вранці або ввечері? | Твій Фітнес Коли краще бігати: вранці або ввечері?

У різний час доби фізіологічна активність нашого організму змінюється. Більш того біоритми здатні змінюватися навіть кожну годину, залежно від руху сонця і його активності. Якщо говорити про витривалість і працездатності нашого організму, то найвищого рівня вона досягає в періоди з 9 до 12 години дня і з 17 до 19 години вечора. Багато спортсменів знають про цей факт і тому графік тренувань складають так, щоб найактивнішу частину перенести на цей час.

Я прекрасно розумію, що часто виділити час для бігу в ці години неможливо. Це може бути пов’язано з роботою, навчанням або якимись іншими причинами. Тому постає гостре питання, коли краще бігати, вранці або ввечері? Щоб зробити правильний вибір вам слід визначитися з характером вашої фізичної навантаження і типу бігу.

Коли краще бігати

Найбільш поширений варіант це ранковий біг. Якщо ваш робочий день починається о 8 годині, то можна піднятися рано вранці в 6 ранку і зробити невелику пробіжку протягом 30 хвилин. Робити це краще на голодний шлунок. Досить випити склянку води або свіжовичавлений сік. Такий тренуванням ви розігрієте свій організм, запустіть обмінні процеси, поліпшите кровообіг і приведете себе в тонус. Це корисна заміна чашечці ранкової кави. До того ж під час бігу ви спалите близько 300-400 калорій, тобто близько 10-15 калорій на хвилину. Після бігу ви захочете є і краще заповнити витрачені калорії легкими стравами.

Якщо ж у вас є достатньо часу перед роботою з ранку або ви бігаєте у вихідні дні, то можна провести тривалий забіг півторагодинний забіг. При такому підході перед стартом буде корисно спожити джерело швидких вуглеводів. Наприклад, кисіль, зелений чай з медом або сік з фруктів. Після бігу краще не переїдати. Віддайте перевагу молочним продуктам, фруктам і каш з цілісних злаків.

Вранці або ввечері

Людський організм швидко пристосовується до добових змін у режимі дня. Ваш рівень продуктивності та працездатності можна запросто зрушити на той чи інший час. Тому пристосувавшись до бігу по утрам, вже в 7-8 годин у вас буде відбуватися запуск передстартової активності, це відбивається на вашому диханні, тиску і частоті серцевих скорочень.

Саме тому неважливо, яке час для тренувань ви обрали. Якщо ви звикнете бігати вечорами, найбільш активна фаза працездатності припадатиме на вечірні години і навпаки. З цієї точки зору значення має лише регулярність, періодичність і активність бігу . Якщо ви вибрали певні години для пробіжки, дотримуйтеся їх і не відходьте від розпорядку вашого дня.

речі, тому відносно вечірніх бігунів, у ранкових є одна перевага. Адже у вихідні дні простіше піднятися і додати собі заряд бадьорості та фізичної активності на весь день, ніж чекати до вечора.

Сподіваюся, цією статтею я допоміг вам відповісти на питання коли краще бігати, вранці або ввечері . Пам’ятайте, що набагато важливіше регулярність і сталість у тренуваннях, ніж час їх проведення. Удачи!

P. S. Тим не менше, я все одно вибираю ранок

  • Біг на виносливість вранці чи ввечері
  • коли краще бігати?

Comments are closed!