Кинути палити, щоб схуднути. Обговорення на LiveInternet – Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

Кинути палити, щоб схуднути. Обговорення на LiveInternet – Російський Сервіс Онлайн-Щоденників Кинути палити, щоб схуднути

Четвер, 30 Липня 2009 16:12 + до цитатника

Solitary-Angel всі записи автора Кинути палити і не поправитися.

Всупереч існуючій думці, статистика стверджує, що далеко не всі жінки, що кинули палити, додають у вазі. Зазвичай маса тіла збільшується незначно, але і це приносить багато обмежень.

Якщо уважно простежити за тим, як куріння впливає на вагу, можна помітити: будучи завзятим курцем, жінка має достатньо стабільну вагу протягом багатьох років.

Справа в тому, що всі ми схильні з віком накопичувати кілограми, в середньому – по півкілограма за три-чотири роки. Куріння, ж цілком ймовірно, призупиняє цей процес. Палії??з багаторічним стажем, стаючи старше, майже не додають у вазі.

Виходить, що з відмовою від куріння вив просто повертаєтеся до того вазі, який би мали, якщо б ніколи не курили! У середньому жінки, які відмовилися від куріння, поправляються на 4 кілограми. Не важко підрахувати, що якби ви зовсім не курили, то набирали б 1,5-2 кг. за десятиліття, про до кінця другого десятиліття додали ба 4 кілограми. Якщо після 20-ти річної дружби з сигаретою ви припините палити і поправитеся на 4 кілограми, ваша вага просто увійде в вікову норму. Хто ж найбільше ризикує набрати вагу? Як показують дослідження американських вчених, це представниці національних меншин.

Особливо афроамериканки схильні до збільшення маси тіла після відмови від куріння. Крім того, чим більше ваш стаж курця, тим вище ймовірність різкої надбавки у вазі. Під довгим стажем мається на увазі 20-30 років куріння.

Цікаво, що екс-курці, чия вага був у межах норми або трохи нижче, частіше набирають зайві кілограми, ніж повні люди. Спробуємо розібратися, чому це відбувається. Справа в тому, що куріння підсилює інтенсивність обміну речовин, принаймні на короткий час після викуреної сигарети. Так як сплеск інтенсивності метаболізму триває недовго, куріння, “підхльостуючи” обмін речовин кожною сигаретою, змушує організм весь день працювати в режимі вимушених підйомів і спадів.

Хоча цей процес сам по собі досить небезпечний, він призводить до спалювання зайвих калорій. Багато жінок, особливо ті, які кидають палити в кінці менструального циклу або під час місячних, поправляються за тиждень на 0,5-1 кг. Таке швидке збільшення у вазі пояснюється зміною вмісту води в організмі (адже нікотин має сечогінну дію). Але навіть якщо в перший тиждень без сигарети ви стали повніти, це ще не означає, що так буде завжди.

Якщо ви абсолютно впевнені, що одужувати вам не до чого, то замість того, щоб продовжувати палити, скористайтеся рекомендаціями, які пропонують фахівці. Насамперед обмежте споживання жирів. Розлучившись з сигаретою, жінки, як правило, починають посилено налягати на жирну і солодку їжу. Але ж споживання висококалорійної їжі можна і потрібно контролювати, тоді як закономірна зміна інтенсивності обміну речовин після відмови від куріння запобігти неможливо. Варто переглянути і свій спосіб життя.

Причому, заради того, щоб піти від зайвих кілограмів, вам не доведеться особливо обмежувати себе в їжі або виснажувати непосильними фізичними навантаженнями. Оскільки ваш організм пристосовується жити без отрути, а обмін речовин входить в норму, йому потрібно трохи менше калорій, ніж раніше: тепер він витрачає менше енергії. Якщо вам вдасться знизити загальне вживання калорій на 20-25% за рахунок жирів, ви не наберете зайвих кілограмів. Снідати краще протягом години після підйому і ніколи не вечеряти менш ніж за годину до відходу до сну.

підкоригувати свій раціон і режим харчування, поступово збільшуйте фізичні навантаження, будьте активніше! Всупереч поширеній думці, кращий спосіб розпрощатися з жировими відкладеннями полягає зовсім не в тому, щоб вступити в оздоровчий клуб, займатися аеробікою або крутити педалі велотренажера. Звичайно, якщо вам подобаються ці заняття, вони підуть на користь.

Але краще не зациклюватися на збільшенні часу тренувань і занять аеробікою, а зосередити свої зусилля на скорочення малорухомих “диванно-крісельних” занять. Головне – будьте активними протягом усього дня, рухайтеся побільше. Якщо вам подобатися традиційна зарядка – займайтеся нею.

І так, спочатку усуньте основну небезпеку, яка загрожує вашому здоров’ю, – киньте курити! А потім вже боріться з зайвими кілограмами скільки душі завгодно. Не варто хапатися за все відразу – почати заняття фізкультурою, “перекроювати” свій раціон і одночасно з цим намагатися кинути палити. У цьому випадку шанси на успіх вашої боротьби з нікотиновою залежністю мінімальні.

– У перебігу трьох днів підвищена концентрація чадного газу, яка в крові курця в 40 разів перевищує таку, повертається до норми. – Через 4-5 днів ваш організм очиститься від нікотину. Чисто фізіологічна складова тютюнової залежності зберігається дуже не довго. – У перший же день після того, як ви припиніть палити, від вашого волосся, шкіри, тіла і дихання участі не буде більше пахнути куривом. Виперіть одяг, вона теж позбудеться від тютюнового запаху. – Не пізніше ніж через тиждень у вас почнуть відновлюватися нюх і смакова чутливість. – Протягом першого тижня всі, а особливо завзяті курці виявлять: дихати стало набагато легше.

курение, дневник, комментарии, блог, блоги, бросить, курить,,чтобы, похудеть

Comments are closed!

_0.31MB/0.02298 sec