Камені в жовчному міхурі і дієта

Камені в жовчному міхурі і дієта Камені в жовчному міхурі і дієта.

Камені в жовчному міхурі і дієта. Чи так вже нероздільні ці поняття? У цій статті я хочу викласти свій погляд на це питання. На питання про те, чи потрібна дієта при жовчнокам’яній хворобі. І якщо потрібна, то чому?

На моє глибоке

переконання, якщо у людини виявлені камені в жовчному міхурі, дієта йому необхідна. Більше того, навіть якщо каменів у жовчному міхурі ще немає, але є схильність до їх утворення, внести певні корективи в образ свого харчування просто необхідно. Чому?

Якщо каменів у Вас ще немає, але Ви входите до групи ризику по жовчнокам’яної хвороби. дієта Вам необхідна для того, щоб уникнути утворення цих самих каменів.

Дізнатися про те, хто входить до групи ризику по жовчнокам’яної хвороби і що це таке, Ви можете, прочитавши одну з статей сайту “Поговоримо про жовчнокам’яної хвороби”. яка так і називається “Чи входите Ви в групу ризику по жовчнокам’яної хвороби?”. Повірте, важко переоцінити важливість дієти для запобігання утворення каменів у жовчному міхурі.

Друга група людей – це ті, хто вже має камені в жовчному міхурі, але вони (ці камені) їх ніколи не турбували. Ніколи не викликали нападів жовчнокам’яної кольки або яких-небудь інших ускладнень. Навіщо потрібна дієта цим людям? Та потім, щоб і надалі запобігти виникненню нападів і ускладнень. Щоб звести можливість їх виникнення до мінімуму. Адже поки камені поводяться спокійно, операцію видалення жовчного міхура можна не робити. Та й не всі можуть перенести цю операцію в силу слабкого здоров’я і хвороб інших органів.

Якщо ж напади жовчнокам’яної кольки вже з’явилися, – Вам потрібна операція. Але не завжди є можливість зробити її негайно. Тому, очікуючи можливості бути прооперованим, Вам теж слід дотримуватися дієти. Щоб не викликати ще один напад жовчнокам’яної кольки з усіма можливими ускладненнями.

Наступна група людей – це ті, хто вже переніс операцію видалення жовчного міхура. Будь-яка операція – це стрес для організму. Це нові умови, до яких потрібно пристосуватися. Звичайно, у багатьох організм досить сильний і стійкий, і здатний витримати різні випробування. Але все ж, мені здається, варто йому допомогти в цьому. А дієта – одне з найголовніших засобів, що дають можливість організму подолати складний період адаптації.

Я знаю, що слово “дієта” майже у всіх викликає негативні емоції. Адже дієта – це певні обмеження, відмова від улюблених страв, від деяких пристрастей у харчуванні. Але, повірте мені, все не так вже й страшно!

І насамперед тому, що закони здорового харчування повинні дотримуватися всі: і хворі, і здорові люди. Навіть якщо Ви здорова людина, але у Вас немає бажання перейти незабаром в категорію хворих, Вам слід дотримуватися законів здорового харчування. А дотримання будь-яких законів – це завжди обмеження своїх бажань, приборкання свого “хочу”.

Але, повірте мені, якщо Ви усвідомите необхідність дотримання цих законів і виробите для себе не дієту, а певний стиль харчування і станете постійно дотримуватися його, то незабаром, не помітите самі, як цей стиль стане для Вас звичним, необхідним і навіть приємним. Як умивання і чищення зубів вранці. Як миття рук перед їжею. Як освіжаючий душ після роботи. Адже це все корисні і потрібні звички, які вироблені свідомо ще в дитинстві. І тепер вони – частина нашої натури, частина комфорту, частина нашого відчуття здоров’я і щастя.

А дієта для тих, у кого є камені в жовчному міхурі, небагато чим відрізняється від законів здорового харчування. Не можна їсти смаженого? Так багато смаженої їжі не можна їсти нікому, навіть здоровим людям, які бажають залишатися такими і надалі. Не можна їсти копчене? Але і здорові люди повинні розуміти: копченості повинні бути рідкісним делікатесом на нашому столі, якщо ми хочемо бути здоровими. Багато жирної їжі шкідливо їсти тому, у кого є камені в жовчному міхурі? Але це шкідливо всім! Всім, хто не хоче хворіти атеросклерозом з усіма його небезпечними проявами та ускладненнями.

Що ж до дієти після операції, то вона – явище тимчасове. Якщо Ви не відкладали довго операцію, зробили її вчасно, то у Вас великий шанс через деякий час перейти до звичайного (але здоровій) способу харчування.

На цьому я закончівается нашу сьогоднішню бесіду про камені в жовчному міхурі і дієті. Але ми ще продовжимо її в наступних статтях! Всього Вам доброго і до нових зустрічей!

  • як схуднути коли камні в жовчному

Comments are closed!

_0.31MB/0.00613 sec