Їжа на пару (парова їжа): користь. Приготування їжі на пару

Їжа на пару (парова їжа): користь. Приготування їжі на пару Їжа на пару (парова їжа): користь. Приготування їжі на пару

Сьогодні модно прагнення побороти зайві кілограми і передчасну старість, зберігши здоров’я і бадьорий вигляд.

Одним із способів перемогти в цій боротьбі є вживання в їжу їжу, приготовлену на пару.

Вже багато було сказано про користь такого харчування, але питання все одно залишаються. Одні вважають, що готувати на пару дуже клопітно, інші – що така їжа позбавлена??смаку.

Не секрет, що їжа, приготована на пару – сама дієтична.

Так наскільки смачно, швидко, практично і корисно готувати таким способом їжу?

Користь їжі, приготованої на пару

Продукти майже не втрачають вітаміни і мікроелементи, свій натуральний колір і форму після обробки парою. Їжа виходить красивою, ароматною і смачною при вмілому приготуванні. Вміти готувати правильно – хіба не стосується це будь-якої страви, приготованого на пару чи, на сковороді чи або в мікрохвильовій печі?

Чому саме їжа, приготована на пару, є повністю дієтичним блюдом і містить мінімум жирів? Тому що для страв, приготованих за допомогою парової варіння додаткового використання масла не потрібно. У цих стравах залишається максимум водорозчинних мінералів і вітамінів (С, А).

Калорійність при цьому набагато нижче, саме завдяки відсутності висококалорійного масла, яке до того ж утворює в процесі смаження шкідливі для організму канцерогени.

Парова їжа – це відмінний варіант для мріють схуднути без виснажливих фізичних вправ. Харчуючись щодня такою їжею ви не відчуваєте почуття голоду, але при цьому худнете.

Смак парової їжі

Це, напевно, найголовніше питання, яке цікавить більшість – питання про смакові якості парової їжі.

Приготовлена??на пару їжа виходить соковитіше, ніж їжа, приготована традиційним шляхом. Також вона зберігає аромат свіжих продуктів і початковий смак. До такої їжі звикаєш швидко.

Швидкість готування їжі на пару

Завдяки сучасним кухонним приладам, а саме мікрохвильовій печі або пароварці, часу на приготування здорової та смачної їжі витрачається зовсім мало.

В пароварці або мікрохвильовій печі можна одночасно готувати кілька продуктів, не замислюючись про те, що страви можуть пригоріти. Це сильно економить час на приготування, а смаки різних блюд при готуванні не змішуються.

Існує найпростіший спосіб приготування їжі на пару – каструля з водою, в якій розташоване нагорі сито або спеціальна решеточка для готування парової їжі, щільно закрита зверху кришкою. Це зручно для малої кількості їжі.

Тепер доступні і пристосування сучасної техніки, пароварка, що дозволяє швидко і без великих витрат готувати чудові страви.

Всі необхідні продукти викладаються в чашу, заливаються водою і виставляється потрібний час.

Практичність приготування їжі на пару

Процес приготування в постійному нагляді не потребує. Немає необхідності постійно щось перемішувати, перевертати – їжа готується рівномірно і нічого пригоріти в пароварці не може.

Не використовується масло для приготування їжі.

І на відміну від масла, використовуваного при смаженні, пар не осідає на кухонного начиння і не утворює жирних плям на меблях.

Особливості приготування їжі на пару

Не слід для парового приготування занадто дрібно різати продукти, можна в результаті отримати Слизький однорідну масу. Також для забезпечення зменшення терміну приготування і забезпечення рівномірного впливу пари продукти потрібно укладати в каструлі не дуже щільно.

Є певна група продуктів, які не можна готувати в пароварці – це переспілі або злегка зіпсовані фрукти і овочі. Їх можна використовувати при традиційній варінні. А для парового приготування продукти повинні бути в сирому вигляді цілісні і щільні. Це є однією з умов, що забезпечує приготування страв з барвистими красивими інгредієнтами, а не отримувати в результаті безформними овочами та фруктами.

Вибір пароварки

Хороша електрична пароварка коштує в районі 60-80 доларів.

Звичайні пароварки-каструлі теж дуже зручні, та й більш практичні, а вітаміни в них збережуться не гірше, ніж в електро-пароварці.

Що можна готувати в пароварці?

Готувати можна багато чого – котлети, овочі, рибу, картоплю. У піддоні для приготування овочів утворюється дуже корисний овочевий бульйон.

Кому показана парова їжа?

Можна сказати, що вона показана всім – це ідеальний варіант правильного харчування, особливо в час, коли навіть останні модні тенденції закликають відмовлятися від дієт, але одночасно виглядати підтягнутими і стрункими. Тут найкращою альтернативою для схуднення є приготування парової їжі. Якщо до такого харчування додати мінімум фізичних вправ, ваше тіло буде підтягнутим і струнким, що дозволить у будь-якому віці мати свій стиль, привабливо виглядати і відповідати моді.

Парова їжа особливо показана людям, що страждають проблемами з шлунком і кишечником. Це найкраща дієта, парова їжа, при виразках шлунка і дванадцятипалої кишки, гастритах, захворюваннях серцево-судинної системи, при якій необхідно знизити рівень холестерину в крові, виключивши жирні і гострі страви.

Для малюків і літніх людей парова їжа необхідна, так як вона дуже легко засвоюється, ніж їжа, приготована іншими способами.

Виходить, що приготування їжі на пару корисно і хворим і здоровим, яким вона допоможе зберегти своє здоров’я і підвищити імунітет.

Рецепт приготування французького м’ясного салату в пароварці

  • їжа на парі
  • їжа наа пароварці
  • пісна їжа на парі
  • парове прыготування ижи
  • приготовити їжу з мало продуктів

Comments are closed!