Їжа для розуму: харчування та розумові навантаження

Їжа для розуму: харчування та розумові навантаження Їжа для розуму: харчування та розумові навантаження

Діяльність мозку дуже сильно залежить від того харчування, яке ми йому постачаємо. При неправильному харчуванні та способі життя діяльність мозку може значно погіршитися. Як вважають вчені, мозок наших древніх предків збільшився саме завдяки поліпшенню харчування. Тепер вже точно доведено, наскільки наш інтелект залежить від їжі, яку ми вживаємо: дитина, недоотримано поживних речовин в період грудного вигодовування, буде менш розвинений, ніж його добре харчувався однолітка.

Цукор: не все так просто

Багато хто вважає, що такі продукти, як шоколад, банани, та й взагалі цукор в чистому вигляді є найкращим продуктом для швидкої стимуляції мозку. Так, це дійсно так. Для правильної та повноцінної роботи нашому мозку потрібно глюкоза, причому у великих кількостях. Але цукру бувають різні, а тому не все солодке так корисно. Цукровмісні продукти, звичайно, дуже швидко, за кілька хвилин, «просвітлюють» мозок внаслідок того, що цукор дуже швидко поширюється по крові. Однак не менш швидко інсулін поглинає цей цукор, і за активної розумової діяльністю йде різкий спад, заспокоєння. Так що, як бачите, цукор в чистому вигляді – палиця з двома кінцями.

Хороші новини полягають в тому, що глюкоза міститься в деяких вуглеводах, вживання яких не викликає такого різкого спаду. З’ївши на сніданок потрібний продукт, можна не сумніватися, що його дія триватиме не пару хвилин, а значно довше. Такими продуктами є крохмалисті вуглеводи: хліб, рис та інші зернові продукти, горіхи, боби, а також картоплю. Регулярно харчуючись цими продуктами на сніданок, школярі та студенти отримують відмінну основу для занять, підкріплюючи свій мозок на весь навчальний день.

Резюмуючи вищесказане, можна сказати, що кращої їжею для перекусу під час напруженої розумової діяльності буде вважатися не традиційна шоколадка або солодкий газований напій, а булочка з горіхами.

Жири: заважають роботі мозку

Як виявилося, в надмірній кількості жири не тільки псують фігуру, але і значно погіршують мозкову діяльність. Вчені проводили досліди над тваринами, одна частина яких отримувала гарне харчування, а інша – надмірна кількість жиру. У результаті такого експерименту перша група тварин була відмінно пристосована до життя і вміла вирішувати всі встають перед тваринами завдання, а також була чудово розвинена фізично. Тварини ж з надмірною вагою, вгодовані жирною їжею, вирішувати такі завдання не могли.

Все це в тій же мірі відноситься і до людини. Справа в тому, що жири перешкоджають хорошому засвоєнню настільки необхідних мозку цукрів, а тому переважання жиру в організмі зведе нанівець поглинання цукру. Ось чому для розвитку розумових здібностей в першу чергу слід схуднути, а також змінити свою дієту, виключивши з неї зайво жирні продукти.

Білки = прискорення

Для розумової діяльності білки важливі не менше, ніж вуглеводи. Саме завдяки білку виробляються гормони адреналін і допамін, які, збуджуючи мозок, прискорюють всі реакції, в тому числі і розумові процеси. Більше енергії – велика продуктивність роботи. Додавайте в свій раціон білок, неважливо, рослинного або тваринного походження. При цьому стежите, щоб тваринний білок не був жирний: риба, морські продукти, маложирное м’ясо. З рослинних білків вибір продуктів особливо багатий: квасоля, горох, сочевиця, соя, баклажани, горіхи, гриби.

Вітаміни та мінерали: природна підживлення

Практично немає такого вітаміну, який би не впливав на пам’ять, швидкість реакції і багато інших характеристик. Наприклад, залізо, цинк, а також вітаміни групи В значною мірою покращують пам’ять, а недолік їх в раціоні суттєво її погіршує. Для отримання цих мікроелементів і вітамінів слід поглинати стручкові, хліб, морепродукти, зелені овочі, квасоля, сухофрукти, молоко, вироби з борошна, крупи. Кальцій і магній відповідають за діяльність нервової системи, а, оскільки мозок складається з нервових клітин, то передача імпульсів між ними має найважливіша значення для мозкової діяльності в цілому. Ці мікроелементи містяться в молочних продуктах, бананах, арахісі, апельсинах, пророщеної пшениці і куразі. Не слід кидатися на штучні вітаміни, що продаються в аптеці. Найкращими є ті, які містяться в натуральних продуктах, тим більше що всі перераховані вище продукти не є дефіцитом.

Переїдання – перетягування каната

Навіть дотримуючись правильний режим харчування, нелегко деколи зловжити деякими особливо смачними і улюбленими продуктами. Неправильно було б думати, що чим більша кількість корисного для мозку продукту ми з’їдаємо за один раз, тим легше буде нам міркувати. Якраз навпаки, чим більше ми їмо, тим менше сил залишається у організму на будь-яку діяльність, крім перетравлення їжі: відразу після чергової трапези кров спрямовується в травні органи замість мозку. Таким чином, розумова діяльність сповільнюється, і на кілька годин ми не в змозі активно думати і працювати.

Для вирішення цієї проблеми переглянете свій раціон в середині робочого або навчального дня: виключіть важкі і жирні продукти, зменшіть порції крохмалистих вуглеводів, зате можете налягти на білки – вони будуть стимулювати розумову діяльність.

Не нехтуйте і водою! Американські дослідження показали помітне поліпшення в навчанні школярів при частому вживанні чистої питної води протягом навчального дня. Але не плутайте воду з кавою: кофеїн зневоднює організм, а у великих концентраціях і зовсім дає ефект, прямо протилежний тому, який йому зазвичай приписують.

Таким чином, ось основні правила харчування «для розуму»:

1. Не переїдайте

2. Замінюйте цукор вуглеводами

  • продукти для помітного поліпшення мозкової діяльності продукти
  • чи можна похудати не ївши цукрк

Comments are closed!