Їжа для голосу | Здоров’я танцюристів

Їжа для голосу | Здоров’я танцюристів Їжа для голосу

У кожного виконавця існує маса ритуалів і прикмет, деякі вважають за краще в день концерту нічого не їсти, а інші не виходять на сцену, поки не вип’ють пару сирих яєць. Чи можуть продукти харчування вплинути на вокал і допомогти розвинути голос? З даним питанням пов’язано чимало помилок і міфів, мова про яких і піде в цій статті.

Відразу ж варто відзначити, що прямого впливу вживаються в їжу продуктів на стан голосу немає. Не можна сказати, що одні продукти корисні для голосу, а інші шкідливі. Одноразове вживання того чи іншого продукту харчування не може привести до кардинальних змін голосу, а ось неправильний режим харчування, дійсно, може нашкодити навіть досвідченому співаку.

Стан і характеристики голосу в чому залежать від правильної роботи шлунково-кишкового тракту. Для того, щоб голос відтворювався максимально точно, необхідно достатнє зволоження голосових зв’язок. Відсутність достатнього зволоження характерно для осіб, які страждають хронічними захворюваннями підшлункової залози та печінки, а також для тих, хто вживає багато солоної їжі. Недостатнє зволоження голосових зв’язок легко розпізнати по наявності неприємного тембру, а також постійного покашлювання. Причиною хронічного кашлю можуть бути не тільки простудні захворювання, а й порушення в роботі травної системи. Щоб курси вокалу проходили більш продуктивно, неодмінно варто проконсультуватися з лікарем і вирішити всі проблеми зі здоров’ям.

Найпоширенішим міфом, пов’язаним з продуктами харчування, є думка про благотворний вплив на голосові зв’язки сирих яєць і соняшникової олії. Це найглибша помилка, оскільки жоден продукт, що потрапляє в наш шлунок, не має ніякого впливу на голосовий апарат. Але як же пояснити те, що багатьом іменитим співакам перед виступом вкрай важливо випити ту саму пару сирих яєць? У даному випадку пояснення має скоріше психологічний, ніж фізіологічний аспект. Правильний емоційний настрій і ритуал, який давно став доброю прикметою, неодмінно допоможе і під час занять, і під час виступів.

Грамотно сформований вокал є продуктом плідної праці викладача і учня, і зовсім не залежить від того, яким продуктам співак віддає перевагу. Важливо лише стежити за своїм здоров’ям, і тоді ні чашка улюбленої кави, ні морозиво не зможуть нашкодити голосу.

  • їжа для голосу
  • їжа яка впливає на голос
  • голос і сирі яйця

Comments are closed!