Їмо білки і худнемо в сні

Їмо білки і худнемо в сні Їмо білки і худнемо в сні

Фото: Fotobank. ru

Вони не утворюється з інших речовин, «накопичити» їх в організмі, як гроші в банку, неможливо. Ми деколи з побоюванням ставимося до них, вважаючи, що ці химерні ланцюжки

з амінокислот необхідні тільки бодібілдерам, а м’ясо – їжа справжнього чоловіка.

Один грам білка містить приблизно 4 кілокалорії. З цих чотирьох одна кілокалорія буде витрачена на те, щоб засвоїти білок

Насправді білки потрібні всім, незалежно від статевих ознак, це не специфічна «чоловіча їжа». Так, вони дійсно знаходяться майже на верхівці харчової піраміди, схематично зображує основи здорового харчування, але це не означає, що ми можемо без них обійтися. 12-15% денного раціону має припадати на білкову їжу.

    1 Білки (які досить часто називають протеїнами) потрібні для того, щоб будувати нові клітини і тканини і оновлювати старі. 2 Білки доставляють в плазму крові різні субстанції – від холестерину, вітамінів і заліза до діючих в ліках речовин. 3 З білків організм виробляє антитіла, без яких немає імунітету.

Факти про харчових білках

    Білки просто необхідні тим, хто прохолов. У цей час потреба організму в білках збільшується приблизно на 30-40%. Тіло «ліпить» з них мільйони імунних клітин, покликаних боротися з вірусом. І використовує для цього єдиний доступний йому матеріал – м’язи. Лікувати застуду чаєм з медом і варенням, звичайно, смачно. Але все-таки варто збільшити кількість білка в раціоні на третину, щоб одужати скоріше.

Білки допомагають худнути. Не потрібно доводити ситуацію до абсурду, надовго відмовляючись від усіх вуглеводів – так ви підставите під удар нирки. Але ось який механізм включається, коли ми їмо білкову їжу: для того, щоб її перетворити, організму потрібна енергія. Її він черпає з жирових депо. Один грам білка містить приблизно 4 кілокалорії. 25% з них (приблизно 1 кілокалорія буде витрачена на те, щоб засвоїти білок). Ранній білковий вечеря допомагає худнути уві сні. Білки обов’язково повинні бути присутніми в дитячому раціоні, вони необхідні організму для того, щоб виробляти гормон росту. Виробництво цього гормону зростає в період росту організму (до 20 років), а потім зменшується з віком із середньою швидкістю 14% на десятиліття.

І, напевно, самий приємний факт – білки можуть зробити нас щасливими! Гормон задоволення (щастя, радості, він же «шеф» – гормон) серотонін утворюється з амінокислоти триптофану. Ця амінокислота є в більшості рослинних білків – соєвих бобах, грибах, арахісі, кунжуті, кедрових горіхах, молоці, йогурті і сирі.

Отже, якщо організм відчуває нестачу білка, то він не може виробляти достатню кількість серотоніну – а так і до депресії недалеко.

Люди, чий рівень серотоніну низький, схильні більше роздумувати про проблеми. Ті, чий рівень серотоніну високий, думають не про самі проблеми, а про те, як з ними впоратися – саме тому цей гормон називають «шеф»-гормоном.

При високому рівні серотоніну ми набагато легше засвоюємо нову інформацію і. набагато витонченіше рухаємося.

Білкові продукти

Зрозуміло, що в будь-якому продукті є і білки, і жири, і вуглеводи. Але для того, щоб продукт називався білковим, в ньому повинно міститися більше 10% білка (цю інформацію можна знайти на етикетці). Традиційно до білків відносяться:

    Всі сорти м’ясо в будь-якому вигляді (чим пісне м’ясо, тим більше в ньому білка) Всі сорти домашньої птиці і дичина Субпродукти Всі сорти риби Всі морепродукти, включаючи ракоподібних Соя і її похідні Всі дикорослі гриби Яйця Молоко і молочні продукти (особливо нежирні) Всі сорти сиру з жирністю не більше 50% Всі види насіння Всі види горіхів

Comments are closed!