Інтуїтивне харчування або «дієта внутрішнього голосу» – Харчуйтеся правильно

Інтуїтивне харчування або «дієта внутрішнього голосу» – Харчуйтеся правильно Інтуїтивне харчування або «дієта внутрішнього голосу»

Що станеться з людиною, якщо він дозволить собі щодня протягом двох тижнів на сніданок, обід і вечерю поглинати шоколад і тістечка? «Катастрофа», – скажете

ви, як, втім, і більшість наших читачів. Але ви дуже здивуєтеся, дізнавшись, що таким своєрідним методом змогла зберегти своє здоров’я американка Дженін Рот, автор численних книг з інтуїтивного харчуванню, яка раз і назавжди відмовилася від будь-яких дієт. Їй вдалося схуднути на 18 кг, і вже протягом 20 років вона продовжує триматися в тому ж самому вазі.

Історія Дженін Рот мало чим відрізняється від мільйонів схожих: спроби позбутися обридлих кілограмів, нескінченні дієти з незмінним ефектом йо-йо і невдоволення своїм тілом. Але вона зуміла розірвати це зачароване коло, користуючись винайденої нею методикою – Дженін почала прислухатися до власного тіла. Цей невеликий крок призвів до революційних змін, а нова методика – інтуїтивне харчування – придбала приголомшливі уяву масштаби.

Що собою являє інтуїтивне харчування?

Це стиль харчування, що не припускають дотримання ніяких дієт, він усього лише вчить вас не ігнорувати сигнали, які подає вам власне тіло, що абсолютно суперечить законам більшості дієт. На відміну від тих режимів харчування, в основі яких лежить принцип придушення апетиту або принцип прискорення обмінних процесів, інтуїтивне харчування сконцентровано на споживанні всього, чого душа забажає, але з дотриманням однієї важливої??умови – припиняти їсти, як тільки відчуєте насичення. Найприємніший аспект інтуїтивного харчування – це можливість є все, що завгодно і коли завгодно, а найскладніший – це зрозуміти для себе, чи дійсно ти хочеш їсти.

Їжте лише ті продукти, які йдуть вам на користь

Існує помилкове уявлення про інтуїтивний харчуванні, що свідчить, що в цьому режимі нібито не існує обмежень і можна їсти все, що завгодно. Хоча на перший погляд дана версія дієти може здатися справжньою казкою, але користі вашому тілу і самопочуттю така вседозволеність не принесе. Основні рекомендації полягають у застосуванні принципу, який говорить: людина повинна їсти те, що приносить його організму безперечну користь. Ви дуже швидко зрозумієте цей принцип, як тільки навчитеся давати собі звіт в тому, наприклад, що шоколад, який ви дозволяєте собі з’їдати мало не по цілій плитці в день, не приносить вам нічого, крім хвилинного задоволення, печії і неприємних відчуттів в шлунку, в той час як після овочевого салату, приправленого соусом домашнього приготування, ви відчуваєте прекрасне насичення і приплив енергії. Це не означає, що шоколад «шкідливий» продукт і його потрібно виключити, ні, він теж корисний, просто є його потрібно в обмежених кількостях.

«Чому я вибрала інтуїтивне харчування»?

«У певний період свого життя я почала начебто непомітно, але перманентно набирати зайві кілограми. А через якийсь час просто жахнулася, усвідомивши, що починаю просто ненавидіти своє тіло і боятися невгамовного апетиту. Більшу частину свого життя я присвятила боротьбі із зайвими кілограмами, яка не завжди закінчувалася моєю перемогою. Зрештою, я вирішила, що потрібно остаточно визначитися з курсом і методом, які допоможуть досягти бажаного ефекту. Я – мати чотирьох дітей і повинна бути для них прикладом у тому, що стосується правильного харчування. Діти вимагають величезної уваги, а я була до такої міри «завантажена» своїми проблемами, що не могла приділяти їм достатньої кількості часу, більше того, я почала побоюватися, що при такому захопленні їжею я можу підірвати своє здоров’я і навіть поставити під загрозу життя, що теж не зможе не позначитися на моїх дітях », – розповідає автор книги. «Найважче, саме болісне рішення в моєму житті – це залишити в минулому всі існуючі в моєму житті правила харчування. Жоден продукт відтепер не був для мене хорошим чи поганим. У моєму харчуванні панує одне-єдине правило: до їжі потрібно ставитися свідомо, чітко розуміти, що і в яких кількостях я їм. З його допомогою я легко скинула перші 4,5 кг – без будь-якої дієти, підрахування калорій і відмов від десерту », – продовжує Дженін Рот.

Як почати їсти інтуїтивно

Перший крок полягає в двох маленьких модифікаціях:

1. Коли ви їсте, не відволікайтеся ні на що. Обов’язково сидячи за столом, ніяких книг, ніякого телевізора, ніяких серйозних бесід, які відволікають вашу увагу від головного – процесу їжі. Потрібно ретельно аналізувати кожен шматочок їжі, звертати увагу на його смак, запах і, головне, на свої відчуття від того чи іншого продукту.

2. Їжте лише тоді, коли ви по-справжньому голодні, і припиняйте є, як тільки відчуєте насичення.

Навчіться довіряти своєму тілу, воно саме підкаже вам, коли потребує їжі, а коли ні.

Важко дотримуватися принципів інтуїтивного харчування в ресторані, стіни якого обвішані екранами телевізорів і де існує величезний вибір аперитивів. Важко відсунути тарілку, коли сидять з тобою за одним столом ще продовжують їсти. Важко відмовитися від зайвого шматочка шоколаду, коли оточуючі дозволяють собі вдосталь ласувати цим солодким десертом. Але немає нічого важче, ніж роки безперервно битися з власним тілом. Почавши застосовувати два вищенаведених ради, ви відчуєте гігантську різницю в образі харчування «до» і «після». Їжа – це не покарання і не заборонений плід, це благо, що дарується нам самим життям.

Розмістив: С. Кузьміна | Дата: 05.03.2013

  • інтуїтивне харчування
  • внутрішня кровотеча дієта
  • правильне харчування для голосу
  • Все буде добре вправи для похудіння
  • чем кормити хлопця шоб вин поправився
  • Чи поправить хлопець від зефіру

Comments are closed!

_0.33MB/0.00552 sec