Інсульт. Профілактика і лікування

Інсульт. Профілактика і лікування.

6. РОЗДІЛ ЛІКУВАННЯ ІНСУЛЬТУ ТА ЙОГО НАСЛІДКІВ

Лікування інсульту включає в себе:

1) Термінова госпіталізація в стаціонар, бажано розташовує можливістю цілодобового проведення ісследованіяю КТ або МРТ – томографії

6.1 Лікування інсульту в гострому

і гострому періодах

1) Будь хворий з гострим інсультом повинен бути госпіталізований в стаціонар! (Бажано з цілодобово працюючим томографом). У стаціонарі хворого оглядає лікар, оцінює стан хворого, необхідність проведення додаткових методів дослідження і консультацій суміжними спеціалістами.

2) При надходженні всім хворим проводиться: загальний аналіз крові і сечі, ЕКГ, за показаннями – комп’ютерна томографія (при цьому необхідно пам’ятати, що в перші 24 години вогнище ішемічного інсульту на комп’ютерному томографі не видний!

3) Госпіталізація: здійснюється в неврологічне відділення, важкі хворі підлягають лікуванню у відділенні реанімації

4) Всіх хворих з крововиливами: особливо у віці менше 70 років оглядає нейрохірург

5) При порушенні ковтання: хворим зі зниженим рівнем свідомості встановлюють назогастральний зонд. Встановлюють внутрішньовенний катетер, при затримці сечі – сечовий катетер

6) Всім хворим з гострим інсультом проводиться профілактика тромбозів вен нижніх кінцівок: а) введення нефракціонованих гепаринів б) бинтування нижніх кінцівок еластичним бинтом від кінчиків пальців до пахових складок

7) Здійснюється: контроль артеріального тиску, відстежуються функції дихальної і серцево-судинної системи, неврологічного статусу пацієнта, введення призначених лікарем-неврологом лікарських препаратів.

ЯКЩО ПАЦІЄНТ доставлено у спеціалізовану СОСУДИСТИЙ ЦЕНТР:

за відсутності протипоказань при ішемічному інсульті МОЖЕ БУТИ ПРОВЕДЕНО тромболізису – ПРОЦЕДУРА РОЗЧИНЕННЯ тромбів у судинах МОЗКУ З МЕТОЮ ВІДНОВЛЕННЯ КРОВОПОСТАЧАННЯ постраждалі ділянки.

на чому заснований МЕТОД тромболізису при ішемічному інсульті?

При ішемії мозку (ішемічному інсульті) навколо зони інфаркту мозку існує періінфарктной зона, або зона ішемічної півтіні, або, як кажуть неврологи, зона пенумбри. Ці клітини можуть потенційно відновлюватися при своєчасному лікуванні, і таким чином, вогнище ураження буде мати менші розміри.

ЯКІ ОСНОВНІ ОСОБЛИВОСТІ тромболізису?

• Тромболізис здійснюється тільки в спеціалізованих судинних центрах.

• Метод має велику кількість протипоказань

• При дотриманні показань дуже ефективний у частини пацієнтів, дозволяє врятувати частину постраждалих клітин мозку в зоні пенумбри – зоні оборотних ушкоджень. Це призводить до регресу симптомів інсульту (повного або часткового)

• Має тимчасові обмеження: найкращі результати – при проведенні процедури не пізніше 3 годин після розвитку симптомів (при загальному введенні препаратів і полушарной інсульті).

ЯКІ РІВНІ АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ У ГОСТРОМУ ПЕРІОДІ ІНСУЛЬТУ НЕОБХІДНО ДОТРИМУВАТИСЯ?

Питання про цільові рівні АТ вирішується в кожному випадку індивідуально. Однак, в гострому періоді ішемічного інсульту не рекомендується зниження АТ, крім випадку якщо воно вище 220/120 мм. рт. ст. а також за наявності спеціальних показань (геморагічна трансформація вогнища, інфаркт міокарда, та ін.) При крововиливі в мозок цільові цифри АТ при відсутності в анамнезі артеріальної гіпертонії: 160/100 мм. рт. ст. при наявності в анамнезі артеріальної гіпертонії – 180/100 мм. рт. ст.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З РІВНЕМ ГЛЮКОЗИ КРОВІ У ГОСТРОМУ ПЕРІОДІ ІНСУЛЬТУ?

Як правило, у пацієнтів в гострому періоді інсульту підвищується концентрація глюкози крові навіть якщо вони ніколи не страждали на цукровий діабет. Правильне зниження концентрації глюкози проводиться спеціалістом ендокринологом “. Виправити на:” Як правило, у пацієнтів в гострому періоді інсульту підвищується концентрація глюкози крові навіть якщо вони ніколи не страждали на цукровий діабет. Це є захисною реакцій при інсульті, оскільки глюкоза – основний енергетичний субстрат для нейронів мозку. Зниження її рівня не повинно проводитися різко, і при рівні невисокого підвищення (менше 10 ммоль / літр) в гострому та надмірному періодах інсульту. Правильне зниження концентрації глюкози проводиться спеціалістом ендокринологом і, як правило, проводиться з використанням інсулінів та інфузій кристалоїдних розчинів.

  • Інсульт в стадії загостреня

Comments are closed!

_0.31MB/0.00546 sec