Інсулін

Інсулін Інсулін.

Інсулін – це гормон пептидної залози. Він робить важливий вплив на обмінні процеси практично у всіх тканинах тіла. Недостатність виділення цього гормону або порушення його дію і лежить в основі цукрового діабету. З 1922 року люди стали робити ін’єкції інсуліну хворим

людям, це дало відмінні результати. Так з’явилося ефективний засіб боротьби проти небезпечної хвороби.

Коли ми чуємо слово інсулін, то перед уявним поглядом постають величезні голки або ж змучений діабетом людина з низьким рівнем цукру. Для більшості людей це речовина – сильне і небезпечне ліків. Насправді це не так, а знати про те, як же діє інсулін треба. Особливо це буде корисно людям з діабетом другого типу. При цьому важливо буде розвінчати деякі міфи про інсулін.

Діабетики не можуть прожити без інсуліну. Насправді хворі першим типом діабету, а це 5-10% всіх хворих, дійсно відчувають життєву необхідність у цих ліках. А от тим, у кого хвороба другого типу, а це переважна більшість, прийом інсуліну зовсім не обов’язковий.

Прийом інсуліну говорить про те, що людина вже сама не може впоратися зі своєю хворобою. Насправді не варто бути настільки категоричним. Лікарі кажуть, що навіть ті хворі, які виконують повний комплекс фізичних вправ і дотримуються спеціальної дієти, все одно потребують інсуліну.

Інсулін викликає пониження рівня цукру в крові. Такий ефект від прийому ліків дійсно може наступати, але ймовірність цього мала. Ще нижче ризик отримати низький рівень цукру в крові від інсуліну у хворих на діабет другого типу. До того ж сьогодні на ринку з’явилися препарати нового покоління, які імітують природне вироблення інсуліну. Це значно знижує ризик гіпоглікемії. Наприклад, таким є базальний інсулін “Лантус”.

Якщо ти почав приймати інсулін, то це вже назавжди. Зовсім не обов’язково. Іноді люди приймають ці ліки на якийсь певний часовий інтервал, наприклад, так може відбуватися під час вагітності.

Краще приймати оральні препарати, ніж інсулін. У даному випадку говорити варто про метформіну. Цей препарат є оральним і бореться з діабетом. Тільки от ефективний далеко не для всіх, діючи на різних людей по-різному.

Інсулін призводить до набору ваги. Ті люди, які хворіють другого типу діабету, дійсно внаслідок інсулінотерапії можу набирати вагу. Але це як раз таки і нормально, адже таке явище – прямий наслідок того, що організм почав протистояти хворобі. Якщо явною передозування немає, то інсулінотерапія і не повинна викликати зростання ваги. Часто прийом ліків починається якраз після тривалого періоду декомпенсації діабету. Високий рівень цукру при цьому призводить до зниження ваги, адже частина споживаної їжі втрачається у вигляді глюкози сечі. Інсулін призводить до нормалізації цукру, тепер уже поживні речовини не втрачаються. Їжа починає використовуватися організмом в повній мірі, а вага повертається в норму. Дослідження показали, що тривале використання інсуліну в середньому за 10 років дає прибавку в 6 кілограм у пацієнтів другого типу діабету, і в 3-5 кілограм у тих, хто сидить на таблетках, і навіть у 2 кілограми у тих, хто сидить на дієті. Але ж з віком завжди є у людини тенденція поступово додавати у вазі, це відбувається за рахунок зниження фізичної активності. Пускаючи буде зайву вагу і нормальний рівень цукру, це набагато безпечніше, ніж високий цукор при нормальній вазі.

Прийом інсуліну свідчить про те, що у людини в наявності серйозні проблеми з діабетом. Насправді варто звернути увагу на саму хворобу, а не на прийняті при ній ліки. Незалежно від того, приймає людина інсулін чи ні, діабет – сама по собі серйозна проблема, з якою необхідно боротися. Тяжкість захворювання визначається тим, чи є у діабету ускладнення. У середньому ті пацієнти, які приймають інсулін, дійсно мають більш тривалий термін захворювання і кількість ускладнень. Проте в даному випадку важкі форми діабету зовсім не наслідок використання інсуліну, а причина для такої форми лікування.

Укол інсуліну дуже болючий. Це неправда, адже сьогодні використовується дуже тонкі голки. Завдяки їм ін’єкція проходить практично безболісно. Сам же укол по хворобливості порівняємо з укусом комара. Якщо людина все ж відчуває страх ін’єкцій, а це почуття родинно страху крові, то існують безігольние ін’єктори. Застосовуються також спеціальні засоби введення з прихованою голкою, Pen-mate.

Лікування за допомогою інсуліну передбачає досить багато уколів щодня. Це не завжди так. Іноді можна вколоти собі 1 дозу інсуліну на всю ніч, просто в такому випадку просто слід розрахувати інший об’єм ліки.

Інсулін – остання надія перемогти діабет. Багато людей пробують різні методи, ліки і способи, перш ніж почати використовувати інсулін. Але це може виявитися навіть шкідливим. Не варто відкладати ефективне лікування. Адже своєчасний початок використання інсуліну може допомогти уникнути в майбутньому якихось ускладнень.

Беручи інсулін, треба робити це за суворим розкладом, прив’язуючи до нього і прийом їжі. У ході терапії мікс-інсуліном, в якій в єдиному розчині замішані короткий і продовжений інсулін, можна зрушувати час прийому їжі на 1-2 години. Якщо ж користуватися цими формами ліки роздільно, то можна говорити і про необмежені можливості режиму харчування. У підсумку вимоги до режиму харчування у хворого, що одержує інсулін, практично такі ж, як і будь-якого іншого пацієнта, який отримує цукрознижувальні таблетки.

Беручи інсулін, пацієнт виявляється прив’язаним до свого будинку і що зберігається в холодильнику лікам. Та й складно приймати ліки поза домом. Сьогодні існують сучасні засоби введення в організм ін’єкції. Так, шприц-ручка, може допомогти зробити укол і поза домом – на роботі, в гостях, в дорозі. А розпочатий флакон з інсуліном, як і картридж самої шприц-ручки, можна зберігати і при кімнатній температурі. Сама ж ін’єкція більше не вимагає попередньо обробки спиртом шкіри, тепер укол можна робити навіть через одяг. Достатньо лише пройти короткий навчання, в результаті чого виявиться, що введення інсуліну є технічно набагато простіше, ніж інші ін’єкції.

Краще використовувати малі дози інсуліну, ніж великі. Такий міф досить поширений не лише серед пацієнтів, але навіть і серед самих лікарів. В результаті хворі отримують недостатні дози ліків. Це призводить до хронічної, часто навіть багаторічної декомпенсації діабету. Насправді дозу інсуліну треба визначати рівнем цукру на тлі застосування ліки. Якщо для досягнення нормального цукру потрібно збільшити прийняту на протязі доби дозу інсуліну – треба це робити. Альтернатива тут тільки одна – невелика доза ліків і високий рівень цукру. А це – прямий шлях до пошкодження організму і ускладнень діабету. Правда іноді можна підсилити дію того інсуліну, що вже застосовується. У випадку з діабетом другого типу можна дотримуватися дієти і спробувати знизити вагу до нормального рівня. Треба пам’ятати, що при будь-якій формі цього захворювання дію інсуліну може знижуватися через невірну техніки ін’єкцій, поганого харчування, хронічних запальних процесів. Саме по собі співвідношення добової кількості інсуліну до ваги пацієнта категорично не можна використовувати як критерій для розрахунку необхідної дози. Рекомендації європейських і американських лікарів свідчать, що немає обмежень у добовій дозі інсуліну. Разова доза інсуліну короткої дії – 6-10 одиниць, максимальна – 14-16. Через дві години після їди по необхідності можна додатково ввести ще 4-6 одиниць.

Глюкоза в крові обов’язково треба визначати натщесерце. Для уникнення ускладнень від діабету треба знати, яке ж значення у цукру в крові протягом усього дня. Тому потрібні свідчення не тільки натщесерце, але і на протязі всього дня. Іноді потрібні навіть і “нічні” цифри.

  • Як діє лантус
  • що буде якщо інсулін вколить здоиова людина
  • Як діе інсулін на організм
  • якщо вколоти інсулін на годину швидче
  • якщо не приймати інсулін

Comments are closed!