Ідеальна дієта Краща дієта вегетаріанство. Схуднути швидко безпечно з користю схуднути без дієт Користь вегетаріанства

Ідеальна дієта Краща дієта вегетаріанство. Схуднути швидко безпечно з користю схуднути без дієт Користь вегетаріанства

Краща дієта або Що їсти, щоб стати стрункою, здоровою і красивою!!

Ну, от і літо на підході. Щедрі ласі місяці. Так коли ж іще, як не тепер, коли буквально під ногами ростуть не тільки їстівне,

але і смачне, і корисне, поговорити нам про вегетаріанство?

Ісус Христос був далеко не першим проповідником вегетаріанства, але для нас, мабуть, найавторитетнішим. Говорячи про великому гріху вживання м’яса, риби, яєць та іншого, він “розписував” результати сього в “Євангелії Миру”: “І кров ваша стає густою і смердючій, плоть обростає жиром, стає водянистою і починає гнити і розкладатися. Ваші нутрощі наповнюються мерзенними покидьками, струменями розкладання, і безліч черв’яків знаходять собі тут притулок, і у вас відбираються всі дари Земний Матері: дихання, кров, кістки, плоть. саме життя “.

До вегетаріанства людство зверталося протягом всієї своєї історії. Високий розвиток фізичної культури в Стародавній Греції, релігійне завзяття до втихомирення плоті в середньовічній Європі і нинішній бум здорового способу життя незмінно підносили вегетаріанство на п’єдестал святий і праведного життя.

І все ж вегетаріанство завжди було ізгоєм, а “порожні” каші і рідка юшка – долею бідняків.

Сьогодні ж повальне захоплення вегетаріанством (на Заході) спровокувало появу чергових вегетаріанських страв не тільки в самих розкішних ресторанах, але і в меню багатьох авіакомпаній.

При цьому м’ясо взагалі вважається поганим тоном. Так що прохання принести “що-небудь вегетаріанське” вже не дивує гордовитих європейських офіціантів. Навіть навпаки, є символом сучасної, стильної і вельми забезпеченого життя. Ну, а нам в Росії все ще доводиться пояснювати, що ж це таке, що при цьому їдять і що у нас, в натурі, на м’ясо чи що не вистачає?

Отже, вегетаріанські дієти складаються тільки з рослинної їжі з повним виключенням білка тваринного походження. Тобто ніякого м’яса, риби, та яєць.

Зате овочі та фрукти – скільки завгодно.

Грибам – почесне місце на столі. Молочно-кислі продукти, рідка сметана, вершки, нежирний сир, йогурти-свято для організму.

І все ж без жирів нам не прожити, вони – основне джерело енергії в організмі. Але ж жири бувають різні.

Природні ненасичені жири, що містяться в горіхах, нежирних молочних продуктах, не просто корисні своїм благотворним впливом на серце, але просто незамінні. Так що, смажити і парити будемо тільки на рослинному (в ідеалі оливковій) олії.

Ну і зрозуміло всілякі крупи і злаки. Основна маса життєво необхідних речовин саме в них. Відкрийте будь-яку куховарську книгу і вислухайте таблицю вмісту жирів-білків-вуглеводів-вітамінів у звичних кашах.

Вас чекає безліч сюрпризів. Який, думаєте, найцінніший джерело білка? М’ясо? Гриби? Не вгадали. Горох.

речі, добре б вегетаріанські страви готувати без додавання кухонної солі. Ефект був би подвійним. Сіль можна замінити спеціями.

Так в чому ж користь такого раціону? Рослинна їжа є повноцінним джерелом вітамінів С, Р, мінеральних солей, фітонцидів, органічних кислот, клітинних оболонок і т. д. Крім того, невисокий вміст в рослинній їжі солей натрію, що перешкоджають швидкому виведенню рідини з організму, його “промиванню”, корисно для всіх і здорових, і, особливо, хворих на гіпертонічну хворобу, ниркової та хронічної серцево-судинною недостатністю, ожирінням, подагрою. < / p>

Разом з тим різноманітна рослинна їжа забезпечує надходження в організм значної кількості аскорбінової кислоти, солей калію та інших мінеральних речовин.

Тому застосування вегетаріанства забезпечує досить швидке зниження рівня кінцевих продуктів азотистого обміну у хворих нирковою недостатністю, зниження артеріального тиску, виражений діуретічекій ефект, зниження рівня шкідливої??сечової кислоти.

Навіть недовго дотримуючись вегетаріанства можна значно очистити організм, “розвантажити” білковий обмін і виключити надходження в організм з їжею пуринів, (речовин, що уповільнюють дію шлунково-кишкового тракту, що призводить до хронічних запорів і самоотруєння організму), створити переважання лужних валентностей над кислими (тобто уповільнити процеси окислення в організмі).

Навіть баластні, так сказати, порожні речовини в складі рослин корисні й необхідні нашому організму.

Овочі містять велику кількість клітковини, що стимулює перистальтику кишечника і регулярне його спорожнення. Крім того, клітковина, проходячи практично без зміни по кишечнику, збирає, всмоктує всі шкідливі продукти розкладання, всі отрути, що містяться в первісній їжі і отримані в процесі засвоєння їжі. Але, мабуть, найбільша користь вегетаріанства в наступному. Рослинна їжа через значний обсяг, але малої поживності обумовлюють помилкове відчуття насичення. Всі вегетаріанські дієти набагато швидше усувають відчуття голоду, ніж насичують організм. Людині постійно супроводжує легкість-відчуття порожнечі в шлунку при миттєвому насиченні.

Годі й говорити, що такий стан краще і природніше інших методів сприяє зниженню маси тіла.

У організму відпадає необхідність енергетичних витрат на переробку тваринної їжі (а вони досить значні і практично дорівнюють одержуваної енергії).

Тому вегетаріанці відчувають постійну бадьорість, незвичайну працездатність. Радянський письменник Вересаєв навіть присвятив цьому феномену сторінки свого щоденника. У післяреволюційні роки його сім’я була змушена протягом декількох місяців обходитися без м’ясного пайка. Не сильно зрадівши цьому, письменник однак об’єктивно зазначив, що його самопочуття і працездатність в цей період значно покращилися.

До вегетаріанським раціонів можна сміливо віднести фруктові та овочеві розвантажувальні дні. А найрадикальніша форма вегетаріанства – сироїдіння. Весь раціон складається з сирих овочів: помідори, огірки, капуста, морква, різноманітні фрукти, ягоди. Прихильники сироїдіння відзначають такі позитивні сторони: повне засвоєння вітамінів і мінеральних солей, так як при будь самої делікатної технологічній обробці, частина з них втрачається. Малий вміст солей натрію, забезпечення активної перистальтики кишечника, хороша насичуваність при малій енергетичної цінності їжі. Високі смакові якості сирих овочів і фруктів, активна робота жувального апарату (що зміцнює зуби), зменшення процесів окислення в організмі. Крім того, сира рослинна їжа зменшує гнильні процеси в кишечнику.

Такий ефект сироїдіння у здорових людей. А хворим дієти з сирих овочів і соків призначаються на 2-3 дні при подагрі, сечокислий діатез, ожирінні, гіпертонічній хворобі, серцево-судинної та хронічної ниркової недостатності, хронічних запорах. При гострих колітах з діареєю призначають яблучні дієти. Хворим протягом дня дають кілограм-півтора очищених від шкірки, сирих, тертих яблук.

містяться в яблуках пектини сприяють припинення проносів.

Взагалі ж, яблучні розвантажувальні дні у нас найдоступніші та популярні. Позитивних сторін у таких заходів не злічити. Крім користі від чисто механічного розвантаження та очищення шлунково-кишкового тракту, само яблуко – просто криниця корисних властивостей.

Воно очищає судини, сорбує холестерин, запобігає так поширену сьогодні залізодефіцитну анемію, бореться з кровоточивістю ясен і чистить зуби. Правда, такими властивостями володіють в основному наші місцеві “натуральні” яблука. Найкраще антонівка.

Імпортні, що продаються цілий рік, часто позбавлені багатьох властивостей і в першу чергу частини вітамінів.

речі, раз вже заговорили про імпортні дивина, не можна не сказати про останні висновках в науці про харчування. Справа в тому, що в нашому організмі є обмежений комплект ферментних наборів, відповідних хімічним структурам їжі. Для кожного виду їжі – свій фермент.

Сформувався й заклався в гени цей комплект за багато століть і тисячоліть на підставі тієї їжі, яка характерна для даної місцевості. Тому в нашому організмі є, наприклад, фермент для засвоєння суниці або щавлю, а от для засвоєння папайї, на жаль, немає. Що робити організму з такою “неопізнаної їжею”.

Добре ще, якщо просто спрацює захист: все викинути. Ось чому так часті розлади травлення при поїздках у віддалені країни або відвідуванні екзотичних ресторанів. Так що сучасна наука про харчування приходить до висновку, що потрібно вживати продукти, властиві своєму кліматичному регіону, про що говорив ще Гіппократ.

А вони – місцеві рослинні продукти середньої смуги – надзвичайно різноманітні і повністю задовольняють усі потреби організму. Особливо зручно користуватися їх різноманітністю саме в ці літні місяці.

Треба сказати, що необов’язково вступати до лав вегетаріанців “раптом”: з завтрашнього дня або з понеділка. Змінювати звички організму можна поступово.

Для початку відмовтеся від всіляких м’ясних делікатесів і ковбас, залишивши в раціоні невелика кількість натурального відвареного або тушкованого м’яса.

Чисто вегетаріанські дні проводите по одному-два на тиждень.

А коли відчуєте, що вони не приносять вам тільки радість і гарне самопочуття, поступово зводите “м’ясні” дні нанівець. Спробуйте стати вегетаріанцем хоча б на час. Наприклад, що дуже зручно і зовсім легко психологічно, – на літній “дачний” сезон. Та й метод сироїдіння найкраще випробувати саме в ці щедрі місяці.

Запрошую вас підписатися на розсилку

  • чи можна схуднути без тваринної їжі

Comments are closed!