Гормональна дієта: меню, відгуки

Гормональна дієта: меню, відгуки Гормональна дієта: меню, відгуки

Дуже часто жінки скаржаться на постійні надбавки у вазі. При цьому не обов’язково вони споживають надмірну кількість їжі. Обмеження в харчуванні не допомагають, зайві сантиметри постійно отруюють життя. У такому випадку варто задуматися про стан власного здоров’я і проконсультуватися з ендокринологом, адже причиною зайвої ваги може стати порушення вироблення різних гормонів. Про те, як харчуватися при гормональному збої розповість наша стаття.

Що таке гормональний збій?

У чому ж полягають ендокринні порушення і чим вони нам загрожують? Нормальне функціонування нашого орнаізма забезпечує близько 70 гормонів. Якщо їх вироблення збалансована, то все працює як годинник, як тільки хоча б один з гормонів виробляється в більшій або меншій кількості, настає гормональний збій. Жінки найчастіше страждають від порушення синтезу жіночого гормону естрогену або дисбалансу естрогену і прогестерону.

Результат – серйозна надбавка у вазі, нервозність, надмірна пітливість, головні болі та ін До причин подібних порушень відносять куріння і вживання алкоголю, авітаміноз, прийом гормональних препаратів, стреси. Щоб скорегувати роботу організму при гормональному збої, потрібне особливе ретельно збалансоване харчування. Про це ми і поговоримо.

Дієта при гормональному збої

Головний принцип дієти – раціональність. Щоденне меню повинно включати їжу багату фитоестрогенами. Ягоди, фрукти, овочі, гриби, бобові, а також яйця допоможуть нормалізувати гормональний фон вашого організму. Мікроелементи цинк і селен в обов’язковому порядку мають бути присутніми на вашому столі.

В наіболшем кількості їх містять горіхи, салатні листя, нежирне м’ясо і молоко. Є й продукти, про які варто забути. Це жирне м’ясо, різні консерви та ковбасні продукти, а також улюблені солодощі: мед, шоколад, згущене молоко і випічка. Швидкої і надійне втраті ваги сприяє метаболічному дієта.

Метаболічна дієта

Метаболізм – це обмін речовин, їх перетворення в енергію. Чим метаболізм швидше, тим вище здатність оганизма до схуднення. Організм виробляє жиросжигающие гормони: норадреналін, тестостерон, адреналін і жіросберегающіе: інсулін, естроген. Завдання дієти: стимуляція вироблення перших і гальмування другого.

Дієта включає 3 основні фази: активне спалювання жирів (3 тижні), стабільне спалювання, підтримання результатів.

Для простоти застосування дієти всі продукти мають певну цінність, яка виражається в системі балів від 0 до 4:

0 – морепродукти, нежирне м’ясо, нежирне молоко, овочі;

1 – ягоди, фреші з овочів, квасоля,

2 – фрукти і маслини, рис, гречка, морква, горіхи;

3 – шоколад, йогурти, соки;

4 – жирне м’ясо, здоба, ковбаси, жирні молочні продукти.

Меню на першому етапі включає в себе продукти лише 0 цінності. Витримати ці 14 днів складно, проте жир ращепляются швидко і ефективно.

На другій фазі цінність меню складе 9 балів, причому на сніданок припадає 4 . на 2 сніданок і обід – 2 . на полудень – 1 . на вечерю – 0 .

Щоб підтримувати свою вагу на досягнутому рівні необхідний 3 період. Вага не повинен знижуватися, для цього поступово додавайте по 1 балу до кожного прийому їжі. Як тільки ви помітите, що маса тіла тримається на одній позначці, починайте постійно харчуватися по получившейся схемою.

При метаболічної дієті вага порції не повинен перевищувати 300 г, а кількість потреблямой води – не менше 2 літрів.

Відгуки про такий спосіб харчування виключно позитивні. Вона дозволяє не тільки втратити зайві кілограми, але і закріпити результат. Таблиця “цінності продуктів” допомагає дотримуватися обраного курсу.

Цікава стаття? Поділіться з друзями:

Comments are closed!