«Головне вірити». Секрети успіху Маріки Матесовіч

«Головне вірити». Секрети успіху Маріки Матесовіч. «Головне вірити». Секрети успіху Маріки Матесовіч.

Маріка Матесовіч – персональний тренер, фітнес модель, яка виступає спортсменка, дівчина з металевою волею і просто людина на п’ять балів! Серед атлетів ходять чутки, що від інтенсивності її тренувань плавляться грифи штанг, а школярі

гаряче мріють про урок фізкультури з Марікою. У всьому цьому нам допоможе розібратися сама спортсменка, давайте ближче познайомимося з нею!

Imsporty: Привіт, Маріка! З тих факторів, які послужили тобі поштовхом у спорт, який став найбільш вирішальним?

Маріка: Я намагалася почати займатися спортом багато разів, але щоразу щось мені заважало, були якісь відразливі моменти. Я соромилася всього, соромилася свого тіла, не хотіла, щоб на мене дивилися навколишні люди. Кілька разів купувала абонемент в зал, але або тренер мене не вражав, або мені було дуже соромно, що у мене нічого не виходить, тому що навантаження було занадто великою. Також зупиняла біль у м’язах, і кожного разу мої абонементи лежали вдома, використані всього по 2-3 рази. Тим більше, ніхто з тренерів не цікавився моїм життям і психологічними причинами такого великого набору ваги, ніхто не давав чітких порад щодо харчування. Остання моя спроба була півтора роки тому – і у мене все вийшло. Знайшовся грамотний тренер, який вражав своїм зовнішнім виглядом. Він багато зі мною розмовляв, розбирався в моїх особистих проблемах переїдання, склав мені план харчування, при якому мені не довелося голодувати. Він контролював мої тренування і змушував йти в зал тоді, коли це було потрібно, але мені не дуже хотілося. Результати не змусили себе чекати. А коли бачиш результати і розумієш, що все, що ти робив – не дарма, і є реальний прогрес – ти самостверджуватися і хочеш вдосконалюватися все більше і більше.

Imsporty: Один з кращих бодібілдерів сучасності американець Кай Грін стверджує, що бодібілдинг починається з упаковки їжі в пластиковий контейнер з собою. А з чого починається для тебе фітнес?

Маріка: Для мене фітнес починається зі спортивної сумки. Головне, зібрати сумку і дійти до залу. А там вже спортивна атмосфера і вид людей, що працюють над своїм тілом, замотівіруют тебе по повній програмі.

Imsporty: Тебе покликали на день народження за два тижні до старту чергового конкурсу. Стіл ломиться від делікатесів! Мільйон смакоти і точно не дієтичних! Чи станеш ти стримувати себе?

Маріка: Звичайно, моє тіло мені набагато дорожче будь-яких смакоти. Тим більше, що за два роки правильного харчування у мене дуже сильно змінилися смакові пристрасті і звички харчування. Я краще з’їм небудь фрукт, ніж шматок торта!

Imsporty: Маріка, тоді опиши свій приблизний раціон харчування за день. Яке правило для тебе залізне?

Маріка: Залізне правило – ні за що не відступати від наміченого шляху і не зриватися на уявні спокуси. На даний момент у мене дуже жорстка дієта – вуглеводне чергування з вуглеводною завантаженням всього лише раз на тиждень. Мені потрібно багато скинути і добре просушити свої м’язи на ногах.

Imsporty: Розкажи читачам imsporty. ru про свої секретик про методи кардиотренировок. Що дійсно працює, а що фігня?

Маріка: кардионагрузки працюють всі і ефективні всі, якщо ви відповідаєте своєму пульсовому коридору і робите їх від сорока хвилин на день. А там вже на любителя: можна на доріжці, на степпере, еліпсі, велотренажері. Ніяких секретів тут немає.

Imsporty: Як ти ставишся до так званого “ледачому фітнесу”? Коли людина намагається втратити жир за допомогою повітряного масажу, імпульсів струму, вібрації і магнітів в салонах краси. На твій погляд це шарлатанство чи ні?

Маріка: Безсумнівно ефект є, але він мінімальний і може допомогти прискорити процес скидання ваги тільки спільно з тренуваннями і дієтою. Коли худнеш, шкіра стає млявою і відвисає небагато. Щоб швидше привести її в тонус і уникнути розтяжок – треба проходити всякі процедури типу масажу. Але тільки за допомогою масажів, тонусних столів, LPG, мезотерапії і різних інфра-червоних штук ефект якщо і буде, то дуже недовговічний.

Imsporty: Маріка, скажи, що ти думаєш щодо найбільш обговорюваною в світі системи Майка Ментцера “HEAVY DUTY”, де кожної вправи по одному підході “до відмови”, а на відпочинок між тренуваннями відводиться по три дня?

Маріка: З моєї точки зору, вона, можливо, підходить чоловікам, але ніяк не жінкам. Жінки не можуть, просто не здатні за своєю природою працювати до відмови. Вони завжди залишають собі трохи сил, як би не страждали і не ридали.

Imsporty: Що є твоїм головним недоліком?

Маріка: Моїм головним недоліком є??лінь і жалість до себе. Можливо, неорганізованість з якихось питань. Щовечора, лягаючи спати, я обмірковую минулий день. І мені завжди здається, що я могла б зробити набагато більше, ніж зробила, якби не сиділа і не відпочивала.

Imsporty: Розкажи про своїх героїв сучасності!

Маріка: Зі світу спорту мій кумир на даний момент – це Оксана Гришина. Просто дивно, як багато чого вона домоглася своєю завзятістю і старанням, старанністю в роботі над тілом!

Imsporty: Маріка, твій графік насичений тренуваннями, учнями, фотографуваннями, фітнес-консультаціями і т. д. А на особисте життя часу вистачає?

Маріка: Моє особисте життя – це мій молодий чоловік, з яким ми бачимося вранці, коли встаємо на роботу і вечорами, коли приходимо з роботи і лягаємо спати. Звичайно, хочеться більшого. І тому ми іноді їздимо в кафешки чи в кіно, незважаючи на те, що рано вранці знову вставати на роботу.

Imsporty: Зізнайся! Що ти не здатна пробачити близькій людині?

Маріка: Жінки за своєю суттю не здатні пробачити психологічну (не фізичний!) зраду, щоб вони не говорили.

Imsporty: Чи зможеш сформулювати свій особистий життєвий девіз? Гасло, яке отрезвляюще вдарить долонею по щоці і не дасть опустити рук навіть у найтяжчу хвилину.

Маріка: Девіза ніякого немає. Треба ставитися до себе жорстко і строго, не допускати того, про що в майбутньому можеш пожаліти. Ніколи не вимикати голову і, навіть у найскладніших ситуаціях, намагатися знайти вихід. Треба поменше жаліти себе і не слухати тих, хто намагається тягнути вниз. Слухати себе і свій внутрішній розум. Робити тільки те, що потрібно самому. Не боятися кардинально змінювати життя, адже життя – це гра! Невже Вам не цікаво, якою вона могла б бути, поверни ви її течія в зовсім іншу сторону?

Imsporty: Про що ти мріяла в дитинстві?

Маріка: Стати зіркою. Співачкою мріяла бути, якщо конкретніше. Багато років сниться сон, де стою одна на сцені, величезний зал і світло софітів. Тільки ніяк не можу запам’ятати, що я там роблю – співаю або просто позую.

Imsporty: Чи збулися дитячі бажання? Зізнайся, про що мрієш зараз?

Маріка: З дитинства пам’ятаю, що мені постійно хотілося їсти – у мене була дуже бідна сім’я і кілька років я їла тільки шкільні сніданки та обіди. Дитячі мрії – вони на те й дитячі, щоб залишитися там, у далекому минулому. Навіть якщо якесь бажання і збулося, то воно до моменту виконання втратило майже всю свою цінність. Як то кажуть: “Ложка хороша до обіду”.

Зараз мрію створити фінансову основу для того, щоб можна було спокійно народити дитину. А також дуже хочу далі розвиватися в спортивній кар’єрі і заробити медалей.

Imsporty: Розкажи нам про свої творчі і спортивні плани!

Маріка: У моїх планах – участь на змаганнях з бодібілдингу, як міських, так і міжнародних. На даний момент займаюся з тренером персонально. Результати стали набагато краще.

Також планую виступати на змаганнях з пауерліфтингу. Силові показники поки що не надто високі, але ми над цим працюємо. Намагаюся не зациклюватися на одному виді спорту.

У творчих планах – запропонували писати статті по жіночій мотивації в один журнал з фітнесу та бодібілдингу – сподіваюся, редактору вони сподобаються. Ще ми плануємо продовжувати знімати інтерв’ю з цікавими спортсменами, виступаючими і просто досвідченими тренерами. Хочу зробити цикл інтерв’ю саме з жіночого тренінгу, тому що склад тіла приблизно однаковий, що у чоловіків – що у жінок. Але все ж відмінностей багато. Як за пропорціями, так і за інтенсивністю, з відновлення після тренувань.

Imsporty: І наостанок, три ради для займаються спортом від Маріки Матесовіч!

Маріка:

1. Встановіть ясно мету. Якщо хочете схуднути – визначте чітку цифру, до якої хочете прийти, те ж саме і з набором маси. Чітко поставлена??мета – п’ятдесят відсотків успіху.

2. Не шкодуйте себе. Не хочеться йти в зал? Втомилися? Бракує часу? Розпишіть свій робочий графік таким чином, щоб часу вистачало. Менше приділяйте час розвагам, не давайте собі поблажок, не слухайте тих, хто слабший – у вас же є мета.

3. Виступайте на змаганнях. Який би не був вид спорту, хоч фігурне катання, хоч керлінг – скрізь є свої змагання. Хай по любителям, нехай районного або навіть внутрішньоклубні масштабу – підготовка до змагань замотівірует вас набагато більше, ніж просто бажання зробити свою фігуру краще. Вам буде не дуже приємно розуміти, що ви можете зганьбитися перед такими ж звичайними любителями спорту, як і ви сам. Навіть якщо в підсумку ви вирішите не виступати – підготовка дасть про себе знати. Ще один з плюсів – тренер буде ставитися до вас набагато серйозніше, ніж до простих підопічним, і буде підбирати найбільш ефективні програми підготовки, т. к. ви в першу чергу будете захищати його статус та ім’я.

Imsporty: Удачи, Маріка! Бажаємо самих вищих титулів, гарного настрою і безхмарного неба над головою! Чекаємо новин!

Comments are closed!

_0.32MB/0.01813 sec