Голодування для схуднення – на воді, сухе, результати та відгуки

Голодування для схуднення – на воді, сухе, результати та відгуки Голодування для схуднення

Застосовувати голодування для схуднення знову стало модно на Заході. Чи пов’язано це з дійсною користю методу або з відчаєм людей, перепробували безліч дієт, але так і не позбавилися від жиру? Так чи інакше, переважна більшість методик схуднення, що з’явилися після 2010 року включають в себе елементи так званого переривчастого голодування, або, якщо ближче російській користувачеві – дуже низькокалорійних розвантажувальних днів. Дослідження ряду університетів Канади та Ізраїлю довели, що достатньо не їсти 1-2 рази на тиждень по 24-36 годин, щоб збільшити секрецію гормону росту, знизити рівень цукру в крові, і домогтися жіросжіганія. Єдина умова – в інший час слід харчуватися нормально, тобто не переїдати. Офіційна позиція, між тим, не змінилася. Лікарі не рекомендують голодування як метод зниження ваги, вказуючи на те, що в домашніх умовах його складно зробити безпечним. І навіть самі пропагандисти методик короткочасного відмови від їжі пишуть про те, що не справа – голодувати на таблетках, або замінювати їжу літрами кави натщесерце.

Голодування на воді для схуднення

Втім, в Росії в ходу радикальні методики тривалого, 5-7-14 денного очисного голодування. Перш ніж приймати рішення про необхідність саме такого способу схуднення, слід:

    виключити можливість втрати свідомості через гіпоглікемії; переконатися в здоров’я репродуктивної системи, відсутності ризику дисменореї, порушення секреції статевих гормонів; проконсультуватися з гастроентерологом, і, можливо, пройти повне обстеження ШКТ з горезвісним «ковтанням датчика»; змиритися з тим, що тривале голодування-таки веде до втрати м’язової тканини, а також з тим, що цю саму тканину доведеться відновлювати за допомогою серйозних силових тренувань; відвести на всі «захід» як мінімум 1 місяць, голодування навіть протягом 3-5 днів вимагає входу і виходу.

Вхід в тривале голодування простий і складний одночасно. Ви повинні відмовитися від всіх продуктів тваринного походження, і протягом 2-3 тижнів слідувати веганскої дієті. Можна довільно вибирати страви, проте в раціоні не повинно бути:

    нічого, що містить барвники, консерванти, згущувачі; ніяких продуктів, що викликають запори – деякі люди тому змушені відразу відмовитися від горіхів і насіння; ніяких кофеїновмісних напоїв та інших стимуляторів.

Під час входу їжу приймають порціями не більше 200 г, 4-5 разів на добу, воду п’ють до їжі, строго за півгодини. У тарілці щоразу повинна бути приблизно половина порції каші і трохи тушкованих овочів, або салату. 1-2 рази на день дозволяються несолодкі фрукти.

Тиждень, що передує голодуванню, сама сувора. Сніданок замінюється фруктами, потім до 12 години дня від їжі утримуються. На обід – салат або суп з овочів. Перекус – знову фрукти. Тільки ввечері можна з’їсти трохи каші. Якщо раціон переноситься погано, слід приймати пребіотики в таблетках. У день перед голодуванням каша виключається – тільки овочі і фрукти.

Само голодування на воді не обмежує кількість останньої, але ось пити мінералку не варто – очищена вода, яка не дистильована і не дитяча. Голодування проводять, коли немає стресових умов, перевантажень на роботі і в спорті. У мережі можна знайти відгуки людей, що продовжують важкі тренування, проте медики, таки, радять знизити активність.

Слід врахувати, що голодування сприяє адаптації – уповільнення метаболізму. Тому на «виході» слід їсти менше, ніж на вході. Перший тиждень проводять з некислими овочами та фруктами, потім поступово додають зернові і бобові. Нежирне м’ясо і риба, а також молочна продукція з’являються на столі приблизно через 1,5 місяці після голодування.

Альтернатива: так звана система EatStopEat. Вона не вимагає входу – ви просто відмовляєтеся від їжі на добу 2 рази на тиждень. В інші дні – харчування на рівні потреб вашого тіла, здоровими, що не обробленими хімічно продуктами. Зазвичай прихильники цієї системи голодують від вечері до вечері, що досить просто реалізувати, не відмовляючись від нормального життя.

Сухе голодування для схуднення

Це короткострокова методика, в разі самостійної практики більш, ніж протягом 36 годин може викликати серйозне зневоднення і загрозу життю. Зазвичай прихильники подібного методу пишуть, що відмова від води сприяє «спалюванню” жиру, проте поки організм перебудується на «жірообеспеченіе», зневоднення вже трапиться. Тому сухе голодування категорично не проводять в спекотні дні, при наявності будь-яких проблем зі здоров’ям, і у випадку незбалансованого і бідного мінеральними речовинами звичайного харчування.

Вхід і вихід складається з розвантажувального дня на овочах-фруктах з обмеженням пиття виключно водою в кількості 2 л. Тривалість входу і виходу – в 2 рази більше, ніж сам період голодування. Уникнути набряків після дозволяє обмеження солі, використання солі дієти.

Цей метод вкрай ризикований для здоров’я, причому ризик не виправданий абсолютно – доказів того, що без води ви отримаєте істотне жиросжигание не існує. А от низька комфортність методу не дозволяє добитися стійкого зниження ваги більшості людей.

Результати голодування

Маловідомо, але факт – у спорті досягнень голодування використовується не тільки для того, щоб «схуднути» перед зважуванням, а й для того, щоб успішно стартувати з програмою на набір ваги. Голодування мають зворотний бік, і вона неприємна для більшості тих, що худнуть дам – ??набір після відмови від їжі відбувається досить швидко, тому якщо потрібно зберегти вагу, необхідна тривала низькокалорійна дієта, з поступовим підвищенням калорійності раціону до норми. Інше питання, така дієта сама по собі не корисна для ендокринної системи, а в поєднанні з голодуванням може серйозно підірвати здоров’я. Що до ваги – в середньому, за цикл втрачають 5-10 кг.

Відгуки про голодування

Дуже різні і відгуки. Одні вчені вважають відмову від їжі природним, і вказують на омолоджуючий ефект практики. Дієтологи-класики в масі своїй забороняють пацієнтам голодувати, просто тому, що мало хто здатний витримати це без подальшого переїдання. Самі ж практики або «літають на крилах» від ейфорії, або валяються в ліжку без сил. Як «пощастить» саме вам, передбачити практично неможливо.

Спеціально для Your-Diet. ru – фітнес-тренер Олена Селіванова

Сподобалася стаття? Поділіться нею з друзям, просто клацнувши на кнопочку своєї соціальної мережі або блога:

  • відгуки до дієти на 5днів голодування

Comments are closed!