Годування та харчування шарпея

Годування та харчування шарпея Особливості годування шарпея

Серед шарпеев не рідкість собаки з поганим апетитом і занадто перебірливі, які іноді просто відмовляються їсти. Нерідко поліпшити апетит допомагають розвантажувальні дні, фізичні навантаження, зміна корму.

Але взагалі шарпей дуже чутливі до складу

і якості їжі. Їх небезпечно перегодовувати, оскільки перевантаження білка позначається на нирках і призводить до алергії, надлишок вуглеводів і невірний баланс мінеральних речовин веде до проблем із суглобами і кістками. Жирна їжа викликає захворювання печінки.

За великим рахунком будь-який харчовий продукт може викликати алергію. Тому, якщо заводчик годував цуценя сухим кормом. то, забравши малюка додому, краще не травмувати його харчову систему і продовжити годування тим же видом корму. Тільки починаючи з півторарічного віку, коли собака повністю сформується, але демонструватиме поганий апетит, її можна перевести на натуральне годування.

Годування шарпея натуральним кормом

В ідеалі досить підібрати для вашої собаки два види м’яса, кілька видів овочів і два види крупи, щоб скласти меню. З м’ясних продуктів варто пробувати яловичину, баранину, кроля, конину, м’ясо птахів – індички і курки, але тільки певні частини: голови, шиї, спинки, печінка, шлунки. Бульйони шарпея категорично заборонені.

З овочів варто починати з моркви, буряка, капусти (у тому числі кольоровий і броколі), салату, кабачків, гарбуза, ріпи. Не варто давати Шарп картопля, помідори, баклажани і болгарський перець.

З круп краще обмежиться рисом і гречкою. Раз на тиждень давати пару яєць (в ідеалі перепелині), морську відварну рибу, іноді побалувати кефіром або пачкою знежиреного сиру.

Дворазове харчування краще розбити на мінімальний білковий ранковий прийом (каша з овочами та м’ясними субпродуктами) і вечірній максимально білковий (м’ясо з овочами). Якщо собака має зайву вагу, то краще скоротити кількість крупи в раціоні.

До натурального харчування краще додавати комплексні вітаміни для собак. Звичайно, сухі корми більш практичні і не вимагаю додаткових підгодівлі і вітамінів, на відміну від натуральних.

Годування сухим кормом

Здоровій дорослій Шарп підійде сухий корм, розрахований на енергійних собак середніх порід і містить баранину або м’ясо птиці та рис. Не можна перегодовувати і для цього варто слідувати рекомендаціям виробників корму. Найвигідніше брати великі мішки корму, але перш ніж це зробити обов’язково цікавтеся терміном придатності і прораховуйте, чи встигне собака з’їсти його раніше.

Якщо у собаки проблеми зі здоров’ям, необхідно проконсультуватися з ветеринаром і, можливо, підібрати лікувальний або дієтичний корм. Також необхідний спеціальний корм для щенной суки або старої собаки.

Не залежно від типу годівлі, у шарпея завжди повинна бути чиста некип’ячена вода.

  • годуванпя шарпея
  • натуральне харчування шарпея
  • харчування шарпея

Comments are closed!

_0.31MB/0.00488 sec