Годування собак

годування собак

(Т. К.Донская, М. А.Нарусбаева “Хвороби собак”)

(ожиріння, цукровий діабет, хронічна серцева недостатність, захворювання нирок, хвороби серця, проблеми з печінкою, харчова алергія, гастрит, ентерит, панкреатит, виснаження, злоякісні пухлини, хвороби кісток цуценят великих порід, сечокам’яна хвороба)

З появою собаки у вашому будинку відразу виникає питання: як її правильно годувати? Власники тварин часто запитують про це лікаря. Але навіть у лікарів немає єдиної думки з приводу правильного годування. Давайте з’ясуємо, що ж хвилює власника собаки. Звичайно, в першу чергу – здоров’я свого вихованця, забезпечення йому довгого і радісного життя без хвороб. Постараємося розставити акценти на найважливіших моментах, пов’язаних з правильністю годування, і розвіяти деякі глибоко вкорінені у свідомості господарів тварин омани.

Мета процесу харчування – забезпечення організму всіма необхідними речовинами, які входять до складу клітин тіла і беруть участь у всіх процесах життєдіяльності. Їжа – також джерело енергії для всіх видів життєдіяльності організму. Домашня собака відноситься до м’ясоїдних тварин, тобто весь комплекс фізіологічних і біохімічних процесів, що відбуваються в її організмі, пов’язаний зі способом харчування і засвоєнням поживних речовин з м’яса тварин. Однак це не означає, що вашого вихованця слід годувати виключно м’ясом. Звичайно, м’ясо багате цінним для організму собаки білком, але крім білка, їжа повинна містити ще дуже великий ряд речовин, необхідних для здоров’я і нормального функціонування організму: це гормони, ферменти, вітаміни, мікро-і макроелементи, мінеральні речовини. У природі хижаки з’їдають всю здобич цілком: кістки, хрящі, шкуру, м’які тканини черевної порожнини, і в тому числі вміст кишечника, яке є для них джерелом клітковини, ферментів, мікроорганізмів, вітамінів, а також деяких летючих жирних кислот. Все це забезпечує необхідний баланс поживних речовин. Практично організм хижака використовує всі з’їдені продукти. Навіть неперетравних частину їжі, така як харчові волокна (шерсть, клітковина), виконує функцію баласту. Баластні речовини регулюють рухову функцію кишечника, беруть участь у підтримці водного балансу, поглинають і виводять токсини, впливають на чисельність і склад мікрофлори кишечника.

У різні періоди життя собака потребує різної їжі – адже потреби швидко зростаючого цуценя і дорослої тварини різко різняться.

Однією з характеристик повноцінності раціону служить рівень енергії в ньому. Енергетичний обмін залежить від маси тіла собаки. Тому зверніть увагу на таблицю:

Потреба в енергії в залежності від маси тіла собаки

Comments are closed!