Годування ши-тцу

Годування ши-тцу Годування ши-тцу

Натуральне і змішане харчування

При натуральному типі годівлі собаці скармливаются свіжі або термічно оброблені продукти м’ясо-рослинного походження. Змішане харчування передбачає введення у добовий раціон крім натуральних продуктів так само сухий корм.

Слід зазначити, що сире м’ясо корисніше вареного, тому не менше 20-25% від добової норми його слід згодовувати в сирому вигляді. Субпродукти з високим вмістом м’язів можуть згодовуватися натомість м’яса, інші ж рідше. М’ясо-кісткове борошно є джерелом високоякісного білка і мінеральних речовин для собак, тому її потрібно включити в раціон. Риба і рибні відходи для собак є джерелом повноцінного білка. За поживністю риба і рибні відходи не поступаються м’ясу і м’ясним субпродуктам. Крім повноцінного білка, рибні продукти містять добре засвоювані жири, вітаміни А і D і багато макро-і мікроелементів. Добова норма крупи для дорослих собак в середньому становить 50-100 г, для цуценят від 1 до 3 місяців – 20 г, від 4 до 6 місяців – 50 г на добу. Овочі та корені-бульбоплоди для собак є важливим джерелом вітамінів, мінеральних речовин, добре розчинного цукру, крохмалю, органічних кислот та інших корисних елементів. Овочі та корені-бульбоплоди в раціонах дорослих собак повинні займати близько 8-10% добової калорійності раціону.

Правила годування:

1. При придбанні цуценя у заводчика, годуєте перший час тільки тим, чим годував заводчик;

2. Нова їжа – це тільки ті продукти, які вказані в таблиці, в колоні «можна», але які заводчик ще не включав в раціон.

3. Кожен новий продукт вводиться в раціон поступово: скорочуючи кількість звичної їжі і збільшуючи кількість нової з кожним годуванням. Так ви уникнете розлади шлунку і всіх випливають сюрпризів.

4. Вітаміни та масло краще розділити в два прийоми: а) якщо вранці ви даєте свіжі овочі з м’ясом, то овочі заправите маслом; б) якщо ввечері згодовуєте термічно оброблене блюдо (наприклад, каша з вареним м’ясом, то для поживності варто додати вітамінів і мінералів). Причому щодобове годування має бути поживним, вітамінізованим з достатньою кількістю мінералів і амінокислот. Виробники вказують добове дозування вітамін на упаковці, дотримуйтеся її.

5. Індивідуально підбирається і кількість їжі. Все, що з’їв щеня з апетитом-це його норма. Якщо на залишки він верне носом і думає «є чи ні», це зайве, що тут же потрібно прибрати. Серед ши-тцу рідко зустрічаються ненажери, які їдять більше, ніж належить і отже набирають зайву вагу. У цьому випадку потрібно опредилить дозу вашої ши-тцу. Після їжі собака не повинна виглядати, як вагітна, але й не має бути видно який впав живіт. Норма харчування для цуценя становить 5-10% від його ваги. Дорослому собаці 3-5%.

сире / варене м’ясо (яловичина, баранина, телятина, канина)

нутрощі і субпродукти

-серце

-печінка (яловича і тільки варена)

Comments are closed!