Годування Цуценят німецької вівчарки. Робочі Німецькі Вівчарки. Німецькі вівчарки робочого розведення. Best Working German Shepherd Dogs Kennel. Розплідник німецьких вівчарок: Білорусь, Мінськ

Годування Цуценят німецької вівчарки. Робочі Німецькі Вівчарки. Німецькі вівчарки робочого розведення. Best Working German Shepherd Dogs Kennel. Розплідник німецьких вівчарок: Білорусь, Мінськ.

Німецькі вівчарки з нашого розплідника

Хочете купити робочу вівчарку?

Годування Цуценят Німецькій Вівчарки

Годування цуценя і молодого собаки

Лише при правильному годуванні цуценя можна виростити здорову собаку з високими якостями екстер’єру. При годуванні маленького цуценя потрібно пам’ятати, що процеси обміну речовин у нього значно більше прискорені, ніж у дорослого собаки, а розміри шлунка невеликі. Тому маленьке цуценя повинен їсти часто, але невеликими дозами. Їжа повинна бути не об’ємною, але поживною, за консистенцією кашоподібної. Співвідношення віку цуценя з кількістю кормежек і зразковим обсягом їжі в кожну годівлю:

1-2 міс. – 6 разів на день – до склянки

2-3 міс. – 5 разів на день – до 1,5 склянки

3-6 міс. – 4 рази на день – 0,75-1 літр

6-12 міс. – 3 рази на день – 1-1,5 літра

Правильність співвідношення різних видів кормів в їжі собаки є важливим моментом в правильному вирощуванні цуценя. При порушенні балансу поживних речовин у цуценяти можуть розвиватися гіповітаміноз (захворювання, пов’язане з нестачею вітамінів), наприклад, такі як рахіт, може з’явитися екзема.

Зрозуміла складність годування цуценя в перші дні його в новому будинку. Можна рекомендувати приблизний наступний раціон місячного щеняти.

8:00. – Каша (гречаний проділ, геркулес) на моло-ці, з 1/2 яйця

11:00. – Сирий фарш перші 5-7 днів, потім перейти на дрібно нарізане сире м’ясо з тертою морквою і 1/3 чайної ложкою вершкового масла.

14 год. – М’ясний суп з вареними овочами і дрібно нарізаним м’ясом

17 год. – Каша молочна (див. годування в 8 годин) з 1/2 яйця

20 год. – Сире м’ясо (або фарш) з тушкованою размятой морквою з вершковим маслом.

23 год. – Сир, кефір або молочна каша.

Даючи м’ясо, необхідно пам’ятати, що організм собаки пристосований в основному для перетравлення сирого м’яса. У сирому м’ясі міститься велика кількість вітамінів групи В, що сприяє кращому розвитку цуценя. У той же час краще засвоюється варене м’ясо. Тому із загальної кількості м’яса необхідно 3/4 давати сирим. Два рази на день в будь-яку з кормежек слід додавати мінеральну підгодівлю в наступному складі:

Гліцерофосфат кальцію або фосфорно-кислий кальцій:

1 – 2 міс. 2 гр.

2 – 4 міс. 3 гр.

4 – 6 міс. 4 гр.

6 – 12 міс. 5 гр.

або

Глюконат кальцію: 1 – 2 міс. 5 гр.

2 – 4 міс. 8 гр.

4 – 12 міс. 10 гр.

Для профілактики рахіту в осінньо-зимовий період необхідно давати цуценяті риб’ячий жир, починаючи з декількох крапель і, поступово довівши кількість риб’ячого жиру, до 1 столової ложки в день. За відсутності риб’ячого жиру можна давати тривитамин А, Д, Е. У разі проносу дачу риб’ячого жиру на 1-2 дні припиняють. Риб’ячий жир також можна замінити вітаміни А і Д в маслі. Вітамін А до 2-х місяців по 1 краплі 2 рази на день, з 2-х місяців по 3 краплі один раз на день. Вітамін Д до 2-х місяців по 2-3 краплі в день, до 4-х місяців по 3-4 краплі, з 4 до 6 місяців по 6 крапель на день. Вітаміни А і Д або риб’ячий жир або тривитамин вживається незалежно від сезону року. Враховуючи, що при постійному вживанні вітамін Д в організмі накопичуються небажані речовини, вживати його необхідно з перервою: два тижні давати, потім один тиждень перерву і далі. Конкретно дозування вітамінів і риб’ячого жиру в разі захворювання цуценя повинна бути уточнена у ветеринарного лікаря.

Після 3-х місяців в раціоні цуценя повинні переважати м’ясні супи. М’ясо сире і варене, риба, овочі. Молочні годівлі в цьому віці робляться не більше 2-х разів на день. Після 4-х місяців молочні годівлі можна давати не більше одного разу на день.

Якщо щеня не з’їдає корм або їсть неохоче, то треба скоротити порцію, але число кормежек не скорочується. Причиною поганого апетиту у цуценяти може з’явитися недостатнє перебування на свіжому повітрі або недолік руху. Однак і після фізичної перевтоми в результаті нераціонально тривалої, з великими фізичними навантаженнями, прогулянкою у цуценяти, також може знизитися апетит. Їжа, приготована для цуценяти, повинна бути теплою, у вигляді негустий каші. Годувати цуценя слід днем. Час першої і останньої годівлі вибирається у зв’язку з тим, який режим дня у господаря цуценя. Однак не слід робити перерву в годівлях між останнім вечірнім і першим ранковим більше 8 годин.

Годувати цуценя завжди слід в один і той же час. Не слід годувати цуценя вночі, якщо навіть він буде пищати і просити їсти, тому що в такому випадку Ви можете виробити у цуценяти погану звичку. Нез’їдений корм завжди повинен забиратися. У цуценя залишається лише миска з чистою водою. Миска з водою повинна залишатися у цуценяти протягом усього дня. Головним компонентом у харчуванні цуценя і собаки є сире м’ясо. Білок, що знаходиться в м’ясі, необхідний для будівництва мускулатури цуценя, дає цуценяті зростання, фортеця, здоров’я. Враховуючи особливості будови шлунково-кишкового тракту, обміну речовин у цуценяти, м’ясо необхідно давати йому нежирне. Можна давати яловичину. З 1,5 місяців яловичину дають нарізану дрібними шматочками. Проте залежно від району і можливості м’ясо можна частково замінювати рибними продуктами. Кількість м’яса і риби, наведені у бажаному раціоні харчування цуценя, можуть бути змінені в залежності від районів. У північних районах цуценяті потрібно більше поживних речовин, у південних менше. М’ясо можна замінювати рибою. Риба дається морська – в сирому вигляді, після того, як видаліть її голову, луску, плавники і пропустіть з кістками через м’ясорубку. Рибу річкову можна давати тільки в проваренном вигляді – це пов’язано з тим, що багато з прісноводних риб є переносниками глистів. Замінювати м’ясо на рибу можна не раніше, ніж по досягненню щеням 3-х місячного віку. Кількість риби по відношенню до м’яса має бути в півтора рази більше. Рання заміна м’яса рибою може призвести до порушення обміну кальцію і фосфору в організмі і в свою чергу призводить до рахіту.

Овочі, крім моркви, даються цуценяті старше 2-х місяців, варяться капуста і буряк і додаються в м’ясні годівлі. У більш пізньому віці (до 4-х місяців) капусту дають в сирому вигляді (невелика кількість, дуже дрібно нарізаною) і у квашеній вигляді, але не скислий. У весняний час дуже корисно додавати в їжу молоду кропиву, попередньо обшпаривши її окропом і порізавши. Корисно додавати в їжу цуценя невелика кількість салату, зеленої цибулі та іншу зелень. Корисно також додавати в їжу собаці різні фрукти і ягоди.

З молочних продуктів у раціоні собаки повинні переважати сир і кефір, які корисні й цуценятам, і дорослим собакам. У віці 1-2 місяців бажано давати кальцинований сир. Готується він таким чином: в півлітра щойно закипілого молока додається 1-2 стіл. ложки 10% хлористого кальцію. Згорнувся сир потрібно процідити і дати цуценяті теплим. Залишилася сироватку можна розбавити кефіром. Кальцинований сир є хорошим засобом у профілактиці рахіту. Кисляк, кефір і сир, а також інші молочні продукти повинні даватися цуценяті в абсолютно свіжому вигляді.

Корисно додавати в їжу цуценя яйця, які даються в сирому вигляді або всмятку. У віці 1-2 місяців можна давати одне яйце в день, далі видають не більше двох яєць на тиждень, щоб уникнути діатезу. Хліб потрібно додавати в їжу в невеликій кількості, краще сірий. До 6-ти місяців від 20 до 50 г, після 6-ти – 100 р. в день.

Не можна давати варену картоплю, бобові (квасоля, горох), годувати недробленої вівсянкою і перлової крупою, додавати в їжу прянощі (перець, лавровий лист і т. д), давати свинину, свинячі голови, копченості, годувати цуценя кістками, т. к. все це може призвести до порушення піщевренія у цуценяти, різним гиповитаминозам і руйнування зубів.

Кістки не є кормом для собаки, вони використовуються лише для приготування м’ясних бульйонів. З 2-х місяців можна давати цуценяті велику цукрову кістку як у сирому, так і у вареному вигляді один раз на тиждень після їди. Ця кістка буде як би іграшка для цуценяти, а гризучи її, вона сприятиме правильному формуванню щелеп.

Крупа, як правило, споживається у вигляді геркулесу або гречаного проділу, можна давати пшоно, ячну, рисову крупу. Їжу необхідно давати підсолену за смаком людини.

Субпродукти (легені, печінка, мозок) даються тільки в проваренном вигляді і в кількості в 1,5 рази перевищує норму м’яса. Серце дається на 1/4 частину менше м’яса. Заміну м’яса на субпродукти бажано проводити не раніше 5-ти – 6-ти місячного віку цуценя.

При годуванні цуценя не дозволяйте підбирати їжу з підлоги і самі не давайте ласощі на підлогу. Надалі це полегшить Вам заборона для собаки підбирати небудь із землі.

Існує распространних помилкова думка, що годувати цуценя і собаку рекомендується з підставки на рівні грудей. Нібито це сприяє правильному формуванню спини собаки.

Постійно у собаки повинна стояти свіжа вода.

Comments are closed!