Гіпертонія: ліки чи дієта? – Стаття Хвороби серця і судин / Likar. INFO

Гіпертонія: ліки чи дієта? – Стаття Хвороби серця і судин / Likar. INFO Гіпертонія: ліки чи дієта?

Люди з гіпертензією більшою мірою, ніж інші схильні до ризику розвитку деяких важких захворювань. Коли кров’яний тиск підвищується, підвищується і ризик

серцевого нападу, інсульту, розвитку захворювань нирок.

Однак гіпертонія піддається лікуванню. Дотримуючись деяких прості рекомендації з харчування, ви можете зменшити ваше високий кров’яний тиск і забезпечити кращий захист вашому здоров’ю.

За оцінками фахівців, одна третина дорослого населення має підвищений кров’яний тиск, і ця проблема не зникає сама по собі. А між тим, рівень смертності через гіпертонію зростає. Але цього можна уникнути. Кров’яний тиск. за деякими оцінками, є найбільш змінним фактором ризику смертності від хвороб серця.

Три основні стратегії харчування

Дієта грає важливу роль у зниженні кров’яного тиску. Існує кілька дієтичних підходів, кожен з яких вносить свій внесок у боротьбу з високим кров’яним тиском:

Скорочення споживання солі

Сіль є однією з непрямих причин, що впливають на гіпертонію, оскільки одна з її складових – натрій негативно впливає на роботу нирок.

«Діастолічний тобто нижній тиск часто зустрічається при патології нирок. Тому потрібно в обов’язковому порядку налагодити харчування – строго обмежити вживання солі в раціоні, якщо спостерігається набряк нижніх кінцівок – обмежити кількість споживаної рідини », – каже лікар-терапевт О. С.Пріліпко. < / p>

Зниження ваги

В цілому, зниження ваги, позитивно впливає на кров’яний тиск. З іншого боку швидка втрата ваги з наступним швидким відновленням може мати згубні наслідки, як для вашого зовнішнього вигляду, так і для психічного здоров’я, а крім того, може сприяти підвищенню кров’яного тиску і іншим фізичним проблем зі здоров’ям.

Якщо гіпертонія поєднується із зайвою вагою, рекомендується знизити калорійність харчування в, першу чергу, за рахунок зменшення кількості жирів і збільшити частку вуглеводів, але не легкозасвоюваних. Голодування при гіпертонії протипоказано.

«У гіпертоніка в дієті має бути якомога менше легкозасвоюваних вуглеводів – це цукерки, картопля макарони і все, що входить в цю категорію. Також слід уникати вживання смажених, жирних і копчених продуктів », – радить лікар-терапевт Алла Протасова.

Контроль споживання алкоголю

Надмірне вживання алкоголю надає негативний вплив на кров’яний тиск. Людям з підвищеним тиском не рекомендується випивати більше 2х порцій алкоголю на день. Це стосується, як чоловіків, так і жінок.

Якою має бути дієта у гіпертоніка?

Основу харчування гіпертоніка повинні складати наступні продукти:

    пісне м’ясо і риба (бажано у відварному вигляді) нежирні молочні і кисломолочні продукти (сир, сири, молоко, кефір) каші (гречана, пшоняна, вівсяна) овочеві, молочні супи і нежирні м’ясні супи (після закипання води з відварюю м’ясом, воду слід злити) свіжі фрукти та овочі продукти, багаті калієм і магнієм (курага, яблука, абрикоси та інші)

Приймати їжу краще маленькими порціями, 4-5 разів на день. Переїдати протипоказано. Вечеряти бажано не пізніше, ніж за 2-3 години перед відходом до сну.

Дієта, ліки або і те й інше?

Хоча зміни в дієті можуть бути великою допомогою для багатьох людей, не в кожному випадку можна нормалізувати тиск за допомогою дієти. Деяким потрібні ліки, щоб тримати кров’яний тиск під контролем. Медикаментозне лікування і дієта повинні доповнювати один одного, і не є взаємовиключними.

Comments are closed!

_0.31MB/0.00644 sec