Гід по саунах :: Як схуднути в лазні?

Гід по саунах :: Як схуднути в лазні? Як схуднути в лазні?

Схуднення в лазні відбувається завдяки рясному потовиділенню, що призводить спершу до втрати рідини з організму, а потім – з жирових «підвалів», що сприяє розщепленню жиру і викиду вийшла в результаті води у вигляді поту.

Проте організм буде вживати активних

заходів до поновлення своїх «запасів», і для того, щоб вага не відновився, потрібно знати і виконувати кілька важливих вимог.

Сіль затримує воду в організмі, тому, якщо ви зібралися худнути, – забудьте про соліннях в банному меню і тим більше про пиво з рибою, раками і ін

При інтенсивному ширянні виникає так звана «банна спрага», коли хочеться пити і пити. При цьому рідини вимагають найбільше смакові сосочки і порожнину рота.

Якщо ви хочете схуднути – не пийте в лазні взагалі – тільки прополіскуйте рот і горло. Це важко, але мета того варта. Заздалегідь приготуйте напій достатньо кислий і вітамінний (воду з лимонним соком, компот, натуральний розбавлений сік, слабкий прохолодний чай і т. п.).

Ніколи не вживайте газовану воду – особливо солодку, з штучними ароматизаторами! Ряд американських дієтологів після комплексного вивчення впливу газованих солодких напоїв на організм людини дійшли висновку, що солодкі газовані напої є причиною надмірної ваги При цьому зовсім не важливо, чи належать вони до категорії легких та не містять чи зайвих калорій. Механізм їх дії зовсім в іншому – у спотворенні обміну речовин, яке призводить до порушень в організмі.

Намагаючись позбутися зайвої води (і зайвої ваги) за допомогою парної пам’ятайте: організм буде намагатися «напитися» якими шляхами. Встановлено, що після активного відвідування парної тіло в басейні через пори в шкірі вбирає до 10 мл води з басейну! Доведеться потерпіти без басейну і тому, що він зупиняє потовиділення, а завдання охочого схуднути – потіти якомога більше.

Приймати перед лазнею сечогінні засоби, тим більше – хімічні, не рекомендується: нирки і так працюють з повним навантаженням. Не варто також балувати себе кавуном – він знижує температуру тіла і припиняє потовиділення. Крім того, кавун – потужне природне сечогінне.

Загальна методика, рекомендована тим, хто бажає схуднути, наступна:

Перед відвідуванням парної обмийте під душем: близько 1 хвилини – під холодною водою, потім 2-3 хвилини під гарячою.

Полежіть в парильні на середній полиці 4-5 хвилин, час від часу перевертаючись і намагаючись тримати ноги наскільки вище рівня тіла. Віник не використовувати.

Після парилки обполосніться близько 1 хвилини під нейтральним (температури тіла) душем і, загорнувшись у простирадло (краще – махрову) або махровий халат, вирушайте відпочивати в мильне відділення або теплу роздягальню на 5-7 хвилин.

Якщо є можливість, слід прийняти гарячу ванну (38 ° С, час – 10 хвилин) або посидіти в тазу з гарячою водою.

Увійдіть в парну, пару хвилин походіть до появи потовиділення, потім піднімайтеся на верхню полицю і партеся з віником як описано в розділі про венічного масажі (самомасажі). Краще – в положенні лежачи протягом 4-5 хвилин.

Вставайте (не поспішаючи, не різко), ще пару хвилин посидьте на самій нижній полиці, знімаючи піт віником або махрової ганчіркою (рушником).

Потім треба вийти, обмитися теплою водою і відпочивати 5-7 хвилин в роздягальні. Обов’язково накрийтеся простирадлом (махровим халатом, великим рушником), потім – знову в парилку, паритися з віником 5-7 хвилин. Вихід – в тому ж порядку.

Після третього заходу можна зробити масаж (самомасаж) руками або масажером.

Допускається використовувати мед, гірчицю або сіль як притирань. Натиратися слід також після третього заходу, але не після масажу (особливо – з сіллю або гірчицею, це може викликати сильне печіння на роздратованою масажем шкірі). Заходити в парну можна тільки після того, як розтирання вбралося.

Якщо в точності дотримуватися методику, то за одне відвідування лазні протягом 2-2,5 години можна скинути 2-4 кг.

Якщо ж ви відчули себе погано, потрібно негайно припинити процедури, вимитися під теплим душем, трохи посидіти в прохолодному приміщенні (бажано – не на протязі), а потім йти додому, краще – в чиєму-небудь супроводі.

Після банних процедур корисно удома полежати в теплому ліжку 1-2 години, і якщо час року тепле – погуляти в лісі або в парку.

Нагадаємо, що якщо ви вирішили зганяти вагу, то пити рекомендується не раніше ніж через 5 годин після лазні і, звичайно, не кидатися «надолужувати згаяне», поглинаючи рідини літрами. Треба випити склянку чаю без цукру або поїсти невелику порцію легкого супу на курячому бульйоні (побільше овочів і зелені, поменше жиру і м’яса!).

Вода, як уже говорилося, складає від 80 (у дітей) до 65% ваги тіла. Тому схуднення в лазні відбувається в основному за рахунок втрати води, яка йде через пори.

В принципі, попотіти можна в будь-якій лазні, але саме для схуднення краще скористатися суховоздушной лазнею (сауною чи російської каменкой, що не піддаючи пару). Якщо ж повітря насичене водяними парами, в невблаганне відповідно до законів фізики потовиділення може скорочуватися. Так, принаймні, вважають традиційні фахівці з банної процедурою (наприклад, Бірюков). Але з цим можна посперечатися.

У сирої паровій бані, за інших рівних умов (наприклад, однаковій температурі і самопочутті клієнта), потовиділення виявляється практично однаковим. Просто вологи на шкірі осідає більше, ніж у сухо-повітряної парної.

Проте волога з шкіри (піт плюс водний конденсат) стікає з тіла, поступаючись місцем новим порціям поту і конденсату. Точних даних про кількість збирається з поверхні шкіри вологи немає, тому говорити про перевагу сирої парової перед суховоздушной з упевненістю не можна.

На наш погляд, темп схуднення залежить від подальших етапів банної процедури: відпочинку в мильному або роздягальнях відділенні, обмеження у воді та їжі.

Недарма стародавні римляни і греки вважали, що якщо людина париться на повний шлунок – то поправляється, якщо ж на порожній – то худне. І на цей рахунок у автора цієї роботи є особистий досвід:

Працюючи професійним банщиком в громадських російських лазнях, мені доводилося підніматися на верхній полиць і працювати віниками в екстремальних умовах (температура до 70 ° С, вологість 70-90%) по 10 – 20 разів за зміну. При середній тривалості сеансу венічного масажу 7-10 хвилин, сумарний час активного ширяння становило, як неважко підрахувати, близько 3 годин. Протягом робочого дня я дозволяв собі випивати до 1,5-2 л мінеральної води і приблизно стільки ж чаю, не рахуючи рідких страв (супу, борщу) і твердої їжі. Після закінчення зміни, глибоким ввечері, нерідко дозволяв собі келих-другий пива з рибою (дуже хотілося солоного після рясного потовиділення). Організм при цьому нагрівався настільки, що я виходив в засніжений двір, на мороз, після роботи в парильні, душа і холодного басейну і обсихають там, стоячи на крижаному вітрі, не відчуваючи ніяких відчуттів окрім приємних.

Так от, за час роботи я не скинув ні півкіло! Саме тому, що не відмовляв собі в питво і їжі (а також в пиві і соліннях). Плюс до того, я якнайшвидше намагався «вимкнути» потовиділення, приймаючи душ і плаваючи в холодному басейні.

З Бірюковим, безумовно, слід погодитися в тому, що при схудненні за допомогою банних процедур головне – поступовість. Зрозуміло, потрібно уникати якої б то не було змагальності в цьому питанні. Різні люди по-різному переносять парну, і потовиділення у них відбувається строго індивідуально.

Звичайно, дуже велику помилку допускають ті, хто намагається побільше скинути зайвої ваги шляхом збільшення часу перебування в парній. Або – безконтрольним підвищенням температури повітря.

З іншого боку, якщо ви візьмете на себе функції банщика попрацюєте з віником над своїм товаришем, втрата поту, звичайно, зросте. Як, втім, і навантаження на м’язи і серце. Тому подумайте, який шлях дли вас безпечніше – частіше заходити в парильню, вести себе там пасивно і уникати швидкого охлаженія після неї, або активно працювати в парній, відчуваючи при цьому пекуче бажання відразу ж стрибнути в басейн або замет.

При однаково витраченому часу на парилку (14 хвилин), але за різних методиках ширяння (безперервно і по кілька заходів), втрата ваги в обох групах виявилася однаковою. При цьому проведені тести на загальне самопочуття у обстежуваних другої групи виявилися кращими, ніж у першої («безперервної»).

Здається, можна повністю погодитися з Бірюковим, використання «теплової інерції» тіла виявляється досить ефективним у боротьбі із зайвою вагою.

Отже, краще частіше заходити в парильню, активніше вести себе там (займатися венічного масажем і самомассажем), що не занурюючись в басейн і не стаючи під душ, відпочивати, накрившись щільною простирадлом або закутавшись в махровий халат в теплому приміщенні.

При цьому можна потроху попивати маленькими ковтками гарячий чай з малиною або трав’яний відвар.

Один з рецептів такого спеціального чаю (напою) наступний: 2 столові ложки висушеної малини або квіток липи заварюються 2 склянками окропу, кип’ятять 10-12 хвилин і проціджують через марлю. Пиття приймається невеликими ковтками перед заходом в парну. Тримати його потрібно в термосі.

І на закінчення наведемо кілька порад, що стосуються схуднення за допомогою банних процедур:

1. Не ходити в лазню після рясного застілля з великою кількістю жирних, смажених, змішаних (типу салату олів’є) страв.

2. Паритися слід тільки в лежачому положенні.

3. Тривалість ширяння повинна становити не більше 15-20 хвилин, загальна (сумарна) тривалість – до 30 хвилин.

4. Пара для схуднення потрібно робити сухіше.

5. Пити перед ширянням слід якомога менше і тільки гаряче.

6. Частота відвідування лазні як мінімум 2 рази на тиждень, але не більше 3.

7. Після парилки вгамовувати банну спрагу тільки невеликими кількостями квасу, морсу, чаю, соку.

8. Не приймати різко холодного душу або обливання.

9. Не вживати перед лазнею солоного.

10. Після відвідин лазні можна поїсти досить щільно – їжа засвоюється навіть гірше, ніж зазвичай.

11. Після останнього заходу в парильню добре загорнутися в простирадло і ще попотіти аж до повного припинення потовиділення.

Джерело: http://www.24sauna. ru

  • меню після лазні

Comments are closed!

_0.32MB/0.00764 sec