Фуросемід для схуднення, показання та протипоказання – SlimDown. Ru

Фуросемід для схуднення, показання та протипоказання – SlimDown. Ru Фуросемід для схуднення

Фуросемід є одним з найсильніших сечогінних препаратів. Проте через низку побічних ефектів, що виникають при його застосуванні, дискусії про доцільність його використання не вщухають. Крім численних

побічних ефектів має Фуросемід і ряд протипоказань, він також взаємодіє з безліччю інших лікарських засобів і змінює їх дію, що також може бути чревате.

Не дивлячись на це проблема ожиріння останнім часом стоїть дуже гостро. Розлучитися з набраним вагою не так вже легко. Тому багато хто все ж йдуть на ризик і приймають Фуросемід для схуднення.

Дія Фуросеміду

Фуросемід є діуретиком, при попаданні в організм він викликає сильний і короткочасний діурез. Він блокує реабсорбцію натрію і хлору, а також виводить магній, калій і кальцій.

Одночасно з цими речовинами виводиться і велику кількість води. Крім того, зниження кількості натрію і хлору зменшує і їх судинозвужувальну дію, внаслідок чого судини розширюються і артеріальний тиск знижується. Завдяки цьому зменшується навантаження на серце.

Однак препарат є швидкодіючим і вже через кілька годин виводиться з організму. Він випускається в таблетках, а також у вигляді розчину для ін’єкцій і гранул. Фактично, після внутрішньовенного введення він починає діяти через 5-10 хвилин, а при вживанні його в таблетованій формі – приблизно через 1 годину. Максимальний ефект – через 2 години. У загальній складності, Фуросемід діє 3 години.

Однак і після того як він виводиться з організму, через різке зменшення кількості натрію в крові включається ряд реакцій, які спрямовані на його відновлення. У результаті після припинення дії Фуросеміду сечі утворюється навіть менше, ніж до його вживання. Ось чому застосовувати його треба регулярно.

В цілому, при застосуванні Фуросеміду для схуднення інтерес представляє його здатність до посиленого виведенню рідини. Залежно від дозування з організмі може виводиться до 8 л в день. Це і призводить до зниження маси тіла.

Однак при таких втратах рідини організм буде розлучатися і з корисними мінералами. Саме тому його застосування нерідко поєднується з введенням електролітів. Слід згадати і інші можливі побічні ефекти.

Побічні дії Фуросеміду

Даний препарат може несприятливо позначатися на роботі нервової системи. Так може виникнути міастенія, апатія, млявість, адинамія, головний біль, судоми литкових м’язів, парестезії, сплутаність свідомості, запаморочення.

Прийом Фуросеміду загрожує виникненням ортостатичноїгіпотензії, колапсу, аритмії. а також падінням артеріального тиску і зниженням об’єму циркулюючої крові.

Не варто забувати також про можливість порушення слуху та зору. Можуть виникнути й алергічні реакції, наприклад, такі, як ексудативна, мультиформна еритема, шкірний свербіж, васкуліт, фотосенсибілізація, озноб, ексфоліативний дерматит, некротизуючий ангіїт, пурпура, лихоманка, і навіть анафілактичний шок.

Порушення в водно-електролітному обміні можуть призвести до дегідратації, гіпонатріємії, гіповолемії, метаболічного алкалозу. А при внутрішньовенному введенні може розвинутися тромбофлебіт.

Серцево-судинна система також не обійдеться без неприємних побічних ефектів. Крім того, може виникнути сильна спрага, загостритися панкреатит. порушиться стілець, з’явиться нудота, холестатична жовтяниця, блювання, сухість у роті, знизиться апетит.

А при гіпертрофії передміхурової залози в деяких випадках спостерігається гостра затримка сечі, інтерстиціальний нефрит, гематурія, олігурія, зниження потенції. Фуросемід може призвести і до захворювань органів кровотворення, таким, як агранулоцитоз, лейкопенія, тромбоцитопенія, апластична анемія.

Варто згадати також, що в лабораторних дослідженнях відзначаються випадки гіперурикемії, гіперкальціурії, гіперхолестеринемії, глюкозурії.

Показання до застосування Фуросеміду

Як правило, Фуросемід призначають при необхідності купірувати набряклий синдром при хворобах ниркової системи. набряку легенів, гіпертонічному кризі, гіперкальціємії, еклампсії, серцевої недостатності. цирозі печінки. набряку головного мозку, тяжкому перебігу артеріальної гіпертензії. Крім того, він використовується при форсованому діурезі і важких отруєннях хімічними речовинами.

Загальні показання для застосування Фуросеміду – застій кровообігу в головному мозку і легенів, підвищений артеріальний тиск, передозування лікарських засобів, які не піддаються або практично не піддаються метаболізму і виводяться із сечею.

Протипоказання

Даний препарат протипоказаний при тяжкій формі ниркової недостатності, стенозі сечовипускального каналу, гострому гломерулонефриті, печінкової прекомі, мітральному стенозі, гіперурикемії, панкреатиті, дисбалансі водно-електролітного обміну, анурії, печінковій комі, гипергликемической комі, аортальному стенозі, подагрі. артеріальній гіпотензії, гострому інфаркті міокарда. дигіталісної інтоксикації.

Крім того, слід уважно ставитися до застосування Фуросеміду при вагітності. цукровому діабеті. гіперплазії передміхурової залози, грудному вигодовуванні, гіпопротеїнемії, атеросклерозі церебральних артерій.

Як приймати

Тим, хто бажає схуднути, рекомендовано приймати Фуросемід 1 раз на добу вранці по 1 таблетці (40 мг). Для підвищення ефективність можна і збільшити кількість прийомів до 2 разів на день. У міру ж зниження ваги кількість прийомів і таблеток обов’язково необхідно зменшувати.

  • з якими таблетками одночасно треба вживати фуросемід щоб схуднути?
  • побічні дії фуросеміду
  • побічні ефекти від фуросеміду
  • чи можна інєкції фуросемідом при 1 тижні вагітності

Comments are closed!

_0.32MB/0.01084 sec