Фруктоза. Низькокалорійний замінник цукру, цукрозамінник. Дієта. Користь. Шкода. Корисна. Шкідлива

Фруктоза. Низькокалорійний замінник цукру, цукрозамінник. Дієта. Користь. Шкода. Корисна. Шкідлива Фруктоза. Низькокалорійний замінник цукру, цукрозамінник. Дієта. Користь. Шкода. Корисна. Шкідлива

Зараз фруктоза активно просувається як дієтичний продукт, що сприяє схудненню. Я вболіваю цукровим діабетом, змушений стежити

за об’ємом споживаних вуглеводів, регулярно (кілька разів на день) вимірюю рівень глюкози в крові.

Це дозволило мені реально, на основі об’єктивних даних вимірювань оцінити дієтичні властивості фруктози.

Фруктоза не руйнує організм

Зазвичай, людина, вживаючи в їжу солодке, їсть сахарозу. Сахароза увійшла в раціон людини зовсім недавно (за масштабами еволюції). У більшості традиційних для приматів продуктів харчування сахароза не міститься або міститься в непомітних кількостях. Так що сучасний цукор – продукт цивілізації. Організм людини не в змозі безпосередньо отримувати енергію з сахарози. Для живлення організму необхідно перетворити цукор в глюкозу. Для цього треба причепити до молекули сахарози кілька атомів водню, а потім порізати її на молекули глюкози.

У достатній кількості в організмі водень міститься тільки у воді. У результаті описаної реакції утворюється активний атомарний кисень – справжнісінький вільний радикал. Небезпека і шкода вільних радикалів для всього живого доведена. Є навіть думка, що вільні радикали – основна причина старіння. З вільними радикалами борються антиоксиданти, але якщо Ви постійно їсте солодке F2о антиоксидантів на нейтралізацію вільних радикалів не вистачить. Антиоксиданти допомагають для зовсім невеликої кількості радикалів. Компенсувати виділення активного кисню при засвоєнні сахарози неможливо.

Фруктоза перетворюється на глюкозу без відбору водню з води, шляхом простого розрізання. Висновок: Фруктоза дійсно є менш небезпечним продуктом, ніж сахароза, не надає руйнівної дії на організм.

Фруктоза не є низькокалорійним продуктом

Але от щодо калорійності все не так просто. Оцінки виробників, що фруктоза на 20 – 30% менш калорійна, ніж сахароза, засновані на припущенні, що фруктоза солодше на одиницю маси. Але смакові відчуття – справа дуже суб’єктивне. Я, наприклад, вважаю, що сахароза солодший. Для мене морс, який я варю, виходить однаково солодким, якщо я кладу фруктози на 20% більше. Так що для мене фруктоза куди як більш калорійна, ніж сахароза.

Більше того, результати вимірювання рівня цукру в крові показують, що при прийомі всередину однакового за масою і вологістю кількості фруктози і сахарози, цукор поводиться практично однаково. Відмінності не спостерігаються ні за часом засвоєння, ні по висоті стрибка цукру. Ці спостереження зроблені на моєму організмі, у інших людей результати можуть бути іншими.

Однак, первинне засвоєння (переклад з їжі в глюкозу) не залежить від наявності або відсутності цукрового діабету. Просто у здорових людей, у зв’язку з виділенням інсуліну у відповідь на підвищення цукру крові, вимірювання утруднені, а у діабетиків, так як інсулін вони вводять самі, виміряти все дуже просто.

Висновок: Якщо Ви прагнете обмежити калорійність свого харчування, то фруктоза Вам не підходить так само, як і звичайний цукор.

Зараз є маса різних низькокалорійних цукрозамінників. Про них я обов’язково напишу пізніше. Підпишіться на новини. щоб не пропустити.

  • Перетворити з сахарози глюкозу
  • фруктоза як замінник сахарози
  • цукрозамінник в таблетках відгуки

Comments are closed!