Фруктово-овочева дієта додасть вітамінів і зменшить вагу

Фруктово-овочева дієта додасть вітамінів і зменшить вагу Схуднення за допомогою фруктово-овочевої дієти

Поява серед безлічі дієт фруктово-овочевої дієти цілком закономірно. Більшість фруктів і овочів мають маленьку калорійну навантаження. Виняток становлять тільки виноград, банани та картопля – це хоч і рослинна, але вельми калорійна

їжа. Інші ж овочі та фрукти цілком підходять для дієтичного меню.

Крім того, що фруктово-овочевий раціон малокалорійний, він багатий клітковиною. Сама клітковина не розщеплюється в організмі, але зате дає тривале насичення, усуваючи таким чином «супутника» багатьох дієт – постійне відчуття голоду.

Волокна клітковини – це прекрасний адсорбент, всмоктуючий токсичні речовини в кишечнику, а, значить, сприяє їх виведенню з організму. Одночасно з цим клітковина покращує моторику кишечника, нормалізує його роботу і очищення.

Про те, що фрукти – це «носії» вітамінів, мікро-і макроелементів, відомо всім. Обмеження, якими супроводжується більшість дієт, призводять до нестачі цих корисних речовин. Фруктово-овочева дієта успішно усуває цю проблему, і нестачі у вітамінах, мікро-і макроелементів ви відчувати не будете.

Але слід врахувати, що при всіх її «плюсах» така дієта дуже бідна білком, зокрема білком тваринам, що містить незамінні амінокислоти. Так що поєднувати фруктово-овочеву дієту з інтенсивними силовими тренуваннями, щоб прискорити «танення» зайвих кілограмів, не можна – м’язам необхідний білок.

Другий «мінус» дієти на фруктах і овочах криється у великій кількості клітковини. Це відноситься до людей, у яких є захворювання шлунка та кишечника. Все-таки клітковина є грубою їжею і в таких великих кількостях може призвести до загострення захворювань. Тому краще порадитися з лікарем, перед тим як використовувати овочі та фрукти для схуднення.

Така дієта має кілька модифікацій: одноденна дієта, дієта на тиждень і навіть на місяць.

Перший варіант, тобто одноденний, найбільш популярний і переноситься досить легко. Застосовується, як правило, в якості розвантажувального дня.

Дієта на один день

Меню на цей день включає тільки фрукти і овочі в будь-якому виді. Овочі можна їсти свіжими, без теплової обробки, а можна готувати: варити, запікати, готувати на грилі або на пару. Головне – все це робиться без масла, солі і спецій. Фрукти можуть бути свіжими і сушеними (курага, груші, яблука, чорнослив, родзинки). Картоплею, бананами, виноградом, чорносливом і родзинками краще не захоплюватися, так як вони мають велику калорійну навантаження.

Зупиніться на чомусь одному, наприклад, якщо дуже хочеться солодкого, з’їжте 5-6 ягід чорносливу або жменьку родзинок, але не більше того. Основу при схудненні повинні складати низькокалорійні овочі та фрукти. Пити можна звичайну воду (або мінеральну, але без газу), зелений чай, свіжі соки, розбавлені в співвідношенні 1:3 водою (на 1 частину соку – 3 частини води). Цукор заборонений.

Напередодні розвантажувального дня рекомендується очистити кишечник – прийняти ввечері до вечері несильно проносне.

Одноденна фруктово-овочева дієта підходить для щотижневого розвантажувального дня. За місяць при цьому можна скоротити свою вагу на 3-5 кг.

Дієта на тиждень

Цю дієту для схуднення вже складніше витримати, ніж розвантажувальний день на овочах-фруктах. У даному випадку неодмінно потрібно проконсультуватися з лікарем!

Фруктово-овочева дієта має два варіанти – суворий і збалансований.

    Строгий варіант будується на чергуванні днів з фруктово-ягідним меню з днями овочевого раціону. Перші два дні з семи повинні бути тільки овочевими, а далі потрібно чергувати: день фруктів і ягід, потім – день овочів, і так до кінця тижня. Денна норма їжі – 1,5 кг. При цьому з фруктів потрібно виключити виноград, банани, манго і ківі, а з овочів – картопля. Збалансований варіант. Тут не потрібно розділяти дні на «фруктові» і «овочеві» – все можна поєднувати. Кожен день покладено з’їсти 100 грамів соєвого сиру тофу.

І при першому і при другому варіанті потрібно їсти приблизно 5 раз на день (однаковими порціями) і не забувати пити воду (1,5-2 літра в день).

Вживання тільки овочів і фруктів для схуднення протягом тижня не повинно повторюватися частіше разу на 2-3 місяці.

Дієта на 4 тижні

Фруктово-овочева дієта може тривати і місяць. У підсумку можуть піти до 5 зайвих кілограмів. Настільки тривалий час організм не може обходитися без білка, тому в раціоні повинні бути обов’язково риба, нежирне м’ясо, курка (без шкіри), яйця. Дозволено з’їсти трохи хліба з висівками. Головний принцип складання меню на день – поєднання фруктів і овочів з невеликою кількістю білка.

При цьому непарні тижні, тобто 1-а і 3-а, більш суворі, ніж парні – 2-я і 4-я. У чому відмінність парних тижнів від непарних? На парних можна трохи відступати від дієтичного раціону, наприклад, дозволити собі келих вина або кави з нежирним молоком, однак це необов’язково. Але в кожному разі заборонено їсти цукор і все солодке, борошняне і жирне.

В 4-тижневому варіанті фруктово-овочевої дієти для схуднення однаковим буде тільки сніданок. Він складається з половини дині, одного манго або грейпфрута і шматочка хліба з висівками.

Обід і вечеря – на ваш розсуд, головне, щоб переважали овочі або фрукти. На день потрібно обов’язково з’їсти 150 г м’яса, риби або курки.

Наприклад, в обід можна приготувати рибу на грилі і додати до неї зелені овочі, плюс скибочка хліба з висівками. Рибу можна замінити 2 вареними яйцями або 50 грамами сиру. Овочі можуть бути як сирими, так і вареними, приготованими на грилі або в пароварці, можна їсти їх окремо, а можна робити салати. Всі смажене, звичайно, відміняється. Можна готувати овочеві бульйони. В якості вечері може бути 50 грамів сиру і фруктовий салат.

Ця дієта для схуднення досить сувора, тому сідати на неї повторно можна тільки через півроку. Особливої??уваги потребують вихід з дієти. Не можна відразу перейти на той раціон харчування, який був у вас до дієти. Нехай основу меню як і раніше складають овочі і фрукти, а всі інші продукти потрібно вводити поступово і невеликими дозами.

Comments are closed!

_0.32MB/0.00356 sec