Фрукти і схуднення

Фрукти і схуднення Фрукти і схуднення

Чомусь фрукти і схуднення або вважаються несумісними поняттями, або навпаки – мало не синонімами.

Дієтичний світ ніби розділився на радикальних прихильників фруктів, що радять замінювати ними не тільки солодощі, але і решту їжу, і настільки ж активних супротивників,

що відкидають плоди за високого вмісту вуглеводів.

Як же насправді впливають фрукти на схуднення, і чи варто їх включати в раціон, якщо ви їх банально не любите.

Новий час, нові аксіоми

Мабуть, до появи дієти мінус 60 фрукти вважалися хрестоматійною частиною раціону для здорового схуднення. Перекушування з яблук і груш або ягід, розвантажувальні дні на яблуках або навіть абрикосах – таке було ставлення до фруктів.

Класична дієта номер 8 по М. Певзнеру допускала вживання 200-600 грам фруктів на добу, залежно від загальної калорійності раціону. Віддавати перевагу треба було несолодким яблукам, ягодам і грейпфрута. І нехай на горизонті десь маячив радикал від дієтології доктор Аткінс зі своїми курячими грудками і качиними ніжками, але низькокалорійна дієта з фруктами була якось звичніше.

Дієта Мірімановой (Мінус 60) внесла сум’яття в ряди тих, що худнуть. Катерина прямо написала: «Я фрукти не люблю, тому майже не їм». І дуже багато зізналися собі після цього, що можуть обійтися без кислих яблук і смородини, але навряд чи без “шкідливого сніданку по системі». Хоча опис дієти мінус 60 не виключає, а місцями навіть заохочує вживання фруктів.

Минуло ще пару років, і в російськомовний інтернет увірвалося «рух Палео» і дієта П’єра Дюка.

Строго кажучи, прихильники Палео дуже навіть їдять фрукти та горіхи, просто стаття про користь раціону з м’яса, горіхів і овочів була переведена хронологічно перший, от і опинилися фрукти «за межами російського Палео». Ну а класична низкоуглеводная дієта Дюка, природно, закликає нас проміняти яблучко на курячу грудку, особливо на початку дієти.

Так чи варто їсти фрукти під час схуднення?

Дозволимо собі ще один екскурс в історію.

У 70-ті роки минулого століття, що вважалися «золотою ерою бодібілдингу» спортсмени не сиділи на низьковуглеводних дієтах. Половина з них «сушилася» на простий нізкокалорійке з великою кількістю білка, овочами та фруктами. Популярність безвуглеводних дієт в спорті «почалася» з 80-х років.

Якщо порівняти фото спортсменів, і, що більш цікаво, спортсменок обох епох, «включення-виключення» фруктів взагалі не відбилося на їх зовнішньому вигляді. Як пише канадський фізіолог Б. Пілон, більша частина їх успіхів – в обмеженні калорій і спалюванні жиру за рахунок активного застосування калорійного дефіциту.

А Катерина Мириманова була права: якщо щось вас сильно дратує серед «переліку обов’язкового мінімуму в дієті», просто замініть це на те, що не дратує. І отримаєте свої вуглеводи, органічні кислоти, клітковину і вітаміни (а більше ніяких секретних інгредієнтів у фруктах немає) з інших джерел.

Так що раціонально можна зробити двома способами:

Ви любите фрукти і їсте їх

Вибираємо 2-3 наслідках плоду і один солодкий, і намагаємося є «постачальника цукру» або за півгодини до силового тренування, або відразу після інтенсивного інтервального тренінгу. Ну а несолодкі їмо сміливо по 400-600 г на день, а й про свіжі овочі теж не забуваємо.

Ви не любите фрукти і краще з’їсте щось солодке

Тоді вам доведеться наїдати норму клітковини овочами – більше тушкованою на воді капусти всіх видів, зелених салатів, помідорів і огірків. А замість ненависних 2-3 яблук на добу – смужка гіркого шоколаду, столова ложка меду, або жменю сухофруктів. Але тільки не ціла шоколадка, півбанки меду і так далі. Замінювати фрукти «солодким» можна тільки за умови, що останнє не містить жиру. Ось і все.

Отже, висновки

Емоційні баталії з приводу того, що банани або виноград відкладаються в жир, варто їм лише торкнутися ваших губ, слід читати як «кілограми бананів чи винограду…». Якщо ви з’їсте 200-400 г солодких фруктів, ніякої шкоди з вами не трапиться.

Тим, хто тренується з достатньою самовіддачею, можна їсти більше фруктів. Так що якщо ви любите солодкі плоди до нестями, є сенс накинути пару кіло м’язової маси.

Comments are closed!