Фізичні вправи і зайву вагу. | БУДЬ ЗДОРОВИМ, будь сильним, будь мудрим

Фізичні вправи і зайву вагу. | БУДЬ ЗДОРОВИМ, будь сильним, будь мудрим. Фізичні вправи і зайву вагу.

Те, що фізична активність впливає на нормальну життєдіяльність і здоров’я – факт незаперечний. Але як рух пов’язаний із зайвою вагою? Чи потрібно в своєму

прагненні схуднути приділяти увагу спорту або достатньо просто обмежень в їжі? Процес жіроразрушенія складається з багатьох чинників. Спробуємо простежити вплив руху на кожен з них.

Вплив фізичних вправ на хімічні процеси.

Фізичні вправи впливають на цукор крові. Прості вуглеводи (цукру) є унікальним носієм енергії. При їх повному розпаді утворюється вода. виводиться нирками, вуглекислий газ. видихається через легені і чиста енергія. забезпечує життя. Але так трапляється тільки при ідеальному обміні, адже щоб розкласти молекулу цукру до складових теж необхідно затратити енергію. Цим і займаються м’язи. При скороченні м’язів виділяється енергія, яка використовується у вуглеводному обміні (руйнуванні цукру), потім вода і вуглекислий газ виводяться, а енергія використовується для нових скорочень м’язів і руйнування наступної порції цукру. Таким чином, чим активніше скорочуються м’язи, тим швидше цукор виводиться з кров’яного русла, тим більше вірогідність уникнути цукрового діабету, гіпертонічної хвороби, атеросклерозу. Якщо м’язи рухаються мало, цукор крові високий, молекули руйнуються не до кінця, всі «недоразрушенние відходи» накопичуються у вигляді жиру. Надлишок цукру в крові переналаштовує гормональний обмін з жіроразрушенія на жирообразование щоб очистити кров від надлишків непотрібних вуглеводів.

Фізичні вправи допомагають переробляють «поганий» холестерин в «хороший». Енергія, що виробляється м’язами йде не тільки на підтримці самих м’язів. Її надлишок йде на переробку «неякісних» молекул, що надходять з їжею, в «якісні», необхідні для будівництва тіла. Наприклад, при вживанні в їжу трансжирів (маргарину) їх них утворюється холестерин ЛНП (ліпопротеїни низької щільності). Він «бракований». Він не годиться для утворення клітинних стінок і деяких гормонів і, оскільки непотрібний, відкладається на стінках судинних у вигляді атеросклеротичних бляшок. Енергія, що виробляється при скороченні м’язів, дозволяє організму «доопрацювати» браковану молекулу, перетворивши її на холестерин ЛВП (ліпопротеїни високої щільності) і використовувати за призначенням як нормальний будівельний матеріал.

Якщо цього не відбувається, «бракований» холестерин теж відправляється в хламовнік – жирову тканину.

Вплив фізичних вправ на кістки, суглоби, м’язи .

Ми влаштовані так, що необхідні елементи організму, які часто використовуються – з часом зміцнюються. Те, що не використовується або використовується рідко, слабшає, піддається дистрофії, руйнується і заміщається жировою тканиною. Це логічно: навіщо годувати непотрібні органи? Якщо кістки, м’язи і зв’язки суглобів не відчувають навантаження, то вони з часом перестають отримувати харчування і розвиватися. Це нормальний фізіологічний процес. Підтвердження тому можна побачити у людей з вимушеною нерухомістю (інваліди, лежачі хворі) їхні кінцівки стають тонкими, слабкими. Якщо людина отримала травму і змушений довго лежати, то після одужання вже не може встати на ноги. Потрібен час і багато зусиль, щоб відновитися.

За відсутності руху м’язова тканина замінюється на жирову (жирова дистрофія). За вагою жир набагато легше м’язів – тому при заміні тканин при одному і тому ж вазі обсяг значно зростає.

Вплив на самопочуття і настрій.

Психологами доведено, що хронічні депресії, навіть при нормальному харчуванні, сприяють сильному ожиріння. Це пов’язано з тим, що за будь стресі наш організм сприймає як загрозу благополуччю і сам перебудовує всі обмінні процеси на жирообразование, намагаючись створити «запас на важкі часи». Крім того, психологи стверджують, що людина, що знаходиться в депресивному стані сам підсвідомо намагається сховатися від світу в коконі з жиру, укутати «в ковдру» і не висовуватися.

Фізичні вправи налагодять енергетичний обмін в мозку, розвантажать нервові центри, звільнять канали для циркуляції позитивної енергії.

Між вагою і настроєм є пряма залежність. Існують навіть спеціальні методики психологічного розвантаження для схуднення. Вельми ефективні.

М’язова тканина в нашому організмі – це своєрідний генератор енергії. Чим більше вона працює, тим більше енергії виробляється, тим швидше протікає обмін речовин. Нагадаю, в жир перетворюються тільки надлишки хімічних речовин, тобто те, що не встигло переробитися до наступного прийому їжі. Ви їсте, якщо енергії багато, обмін швидкий, все встигає переробити в корисні речовини або зруйнуватися до безпечних компонентів. Якщо м’язи не працювали, енергії мало, обмін повільний, і все, з чим організм не встиг впоратися складається «про запас». Так, з кожним прийомом їжі вага впевнено зростає.

У жировій тканині обмін речовин в 300 разів повільніше, ніж в м’язовій . Відповідно, щоб прискорити обмін речовин необхідно нарощувати м’язову масу, а не жирову. Якщо Ви створите в своєму тілі нормальний м’язовий каркас, то навіть за такий каприз, як млинці в 3:00 ночі, Вам нічого не буде. Всі надлишки м’язи встигнуть переробити. Звичайно за умови, якщо вони є і Ви ними користуєтеся.

Відсутність фізичної активності – все непотрібне в нашому тілі піддається деградації. Якщо Вам не потрібні м’язи, Ваш організм їх зруйнує.

Голодні дієти – м’язи, як і інші органи потребують оновлення. Якщо Ви не будете давати організму всього необхідного, йому ні з чого буде відновитися. Важливі не тільки білки. але і жири. і вуглеводи. і вітаміни. Звичайно, все має бути повноцінним, природним, і в розумних кількостях. Краще з’їсти більше і приділити час фізичного навантаження, ніж не з’їсти взагалі. Голод поганий попутник здоров’ю.

Чи не достатня кількість білка в їжі – основний компонент м’язів – це білок. Кращий білок – рослинний, засвоюється практично повністю, на відміну від тварини, не містить баластів у вигляді чужорідного жиру, гормонів, штучних добавок.

Мені б хотілося, щоб з усього написаного Ви зробили єдиний висновок – фізична активність це половина успіху в справі схуднення. І нехай її побічним ефектом стане міцне здоров’я та гарний настрій!

Comments are closed!

_0.32MB/0.01483 sec