Фітнес для схуднення – Racionika. ru

Фітнес для схуднення – Racionika. ru Фітнес для схуднення

Чи потрібно при схудненні займатися спортом? Якщо потрібно, то яким? Який ефект дають фітнес-тренування і наскільки важливо відвідувати їх для ефективного скидання ваги? Щоб відповісти на ці питання,

необхідно розібратися, як впливають фізичні навантаження на наш організм і до чого призводить регулярне відвідування спортклубу.

Фітнес і схуднення

Не будемо лукавити: фізичні навантаження у справі скидання зайвих кілограмів мають менше значення, ніж коригування харчування. Але зв’язок між фітнесом і схудненням є і чимала. Довгий час вважалося, що максимальною ефективністю для бажаючих схуднути володіють виключно аеробні тренування, під час яких лютіше спалюється енергія, організм насичується неймовірною кількістю кисню, жир розщеплюється і виходить самим різним чином – навіть через піт.

Інтенсивність аеробних занять повинна бути такою, щоб пульс постійно залишався в так званій жиросжигающей зоні. Для її розрахунку необхідно відняти свій вік з цифри 220. Нижня межа пульсу становитиме 65% від числа, що вийшло, а верхня – 75%.

Наприклад, для дівчини 29 років пульс повинен бути в таких межах:

(220 – 29) * 0,65 = 124

(220 – 29) * 0,75 = 143

Увага!

    Якщо менше 124 ударів на хвилину, навантаження недостатня, витривалість організму при тренуванні підвищується, а жир не згоряє. Якщо більше 143 удару, навантаження занадто висока і спрямована вже на нарощування м’язового рельєфу, а не на скидання ваги.

Сучасний підхід до занять фітнесом для схуднення заснований не тільки на аеробних, а й на так званих інтервальних тренуваннях. Їх особливість полягає в чергуванні інтенсивності навантаження: кілька хвилин організм повинен працювати на межі своїх можливостей, після чого настає період спаду, під час якого пульс наближається до нижньої межі жиросжигающей зони.

Такі тренування сприяють максимально швидкому скиданню зайвої ваги, але проводити їх можуть тільки висококваліфіковані тренери, які повинні постійно стежити за станом здоров’я займаються.

Повернемося до аеробних занять фітнесом для схуднення. Крім ефекту скидання ваги, вони володіють ще цілим рядом переваг:

    зміцнюють серце, сприяють збільшенню витривалості серцево-судинної системи; покращують дихальну систему; сприяють кращому кровообігу; підвищують загальну витривалість організму; збільшують рівень гормонів радості, покращують настрій; підвищують опірність організму інфекціям.

Тривалість тренувань повинна бути не менше 40 хвилин, так як розщеплення жирів починається не відразу, а приблизно через 30 хвилин після початку занять.

Протипоказання до занять фітнесом для схуднення

Серед численних напрямків фітнесу відповідний для себе можуть вибрати абсолютно все. Якщо вам за станом здоров’я не підходять або просто не подобаються тренування високої інтенсивності, що припускають велику кількість стрибків (наприклад, степ-аеробіка або 90-60-90), зверніть увагу на інші напрямки.

Аква-аеробіка стане знахідкою для тих, хто не хоче надмірно навантажувати суглоби, а пілатес допоможе позбутися проблем із хребтом. Заняття в тренажерному залі дозволяють вдало комбінувати кардіонагрузку з силовим тренінгом і домагатися створення ідеального підтягнутого тіла. Плавання допомагає поліпшити імунний захист організму і «підсушити» м’язи.

Людину, якій був би протипоказаний будь-який фітнес для схуднення, зустріти непросто. Враховуючи, що величезна частина проблем зі здоров’ям викликається як раз гіподинамією, широко поширеною в сучасному суспільстві, дозоване фізичне навантаження необхідна всім!

Вибирайте той вид занять, який приносить вам задоволення, і настроюйтеся на не швидше, але приємну і корисну роботу над вдосконаленням власного тіла. А відображення в дзеркалі, яке буде радувати, стане вашою найкращою нагородою!

Comments are closed!