Фініки: користь і шкода. Фініки для схуднення

Фініки: користь і шкода. Фініки для схуднення Фініки: користь і шкода. Фініки для схуднення

admin 28 серпня 2013 · 0 comments

Любіть сухофрукти? Якщо так, то Ви напевно прихильно ставитеся не тільки до курагу та ізюм, але і до фінікам. І вони дійсно цього

заслуговують: м’які, солодкуваті, на смак фініки схожі скоріше на начинку небудь шоколадно-фруктової цукерки, ніж на продукт рослинного походження. Напевно, саме тому деякі воліють їх солодощів. А крім свого чудового смаку, висушені плоди фінікової пальми ще мають значної користю для здоров’я.

Корисні властивості фініків

В волоських горіхах міститься величезна кількість вітаміну С, банани дуже багаті калієм, в чорниці багато корисного для зору антоциана… На відміну від перерахованих дарів природи, фініки не виділяються колосальним вмістом якогось певного вітаміну або мікроелемента. Чого в них дійсно багато, то це цукру, а якщо точніше, фруктози: втім, ця «біда» стосується всіх сухофруктів.

Незважаючи на те, що фініки не є лідерами по наявності конкретних поживних речовин, в них представлена??практично вся «абетка» корисних мікро-і макронутриентов, що нагороджує їх можливістю благотворно впливати на здоров’я людини.

Велика кількість вітамінів дозволяє їм славитися як засіб, що зміцнює імунітет і підвищує стійкість до хвороб, присутність заліза обумовлює їх позитивну дію на підтримання нормального рівня гемоглобіну крові. Завдяки наявності в цих сухофруктах калію, вони корисні для серця і судин, хоч і в дещо меншій мірі, ніж курага і запечена в мундирі картоплю.

Поширені твердження про те, що фініки знижують артеріальний тиск, перебільшені, проте вони покращують метаболічні процеси в міокарді, що теж далеко не марно.

Користь фініків безсумнівна для всіх, включаючи вагітних і дітей; останнім їх можна пропонувати в подрібненому і пюрірованном вигляді, починаючи з 6-7 місяців. Кажуть також, що фініки необхідні годуючим, так як підсилюють вироблення молока. Це так, хоча пріоритет у цій галузі належить інжиру, який набагато ефективніше допомагає молодим мамам встановити стійку лактацію.

Результати серії досліджень говорять, що вживання фініків пов’язано зі зниженням ризику захворюваності на рак. Це пояснюють наявністю в сухофруктах харчових волокон, сорбирующих на собі токсини, що не дозволяють їм всмоктуватися в кров і надавати канцерогенну дію. Безперечною цінністю фініки володіють і для травлення. При запорах і гипомоторная колітах їх вживання дозволяє нормалізувати стілець.

Наявність всіх цих властивостей не означає, що відтепер Ви повинні вживати фініки жменями. Не забувайте: в них дуже багато цукру, тому переїдання може бути шкідливим.

Фініки для схуднення

У багатьох джерелах говориться, ніби фініки – ідеальний продукт для дієтичного харчування, що пояснюється їх легкої засвоюваністю і низькою калорійністю – всього 23 ккал в одному сухофруктів. Насчет засвоюваності – правда, хоча відмінно всмоктуються «швидкі» вуглеводи не зовсім корисні для фігури. Що ж до нібито низькій калорійності, то це профанація: адже один фінік (без кісточки) навряд чи важить більше 10-15 грамів, а в 100 грамах продукту міститься близько 300 кілокалорій, що не можна назвати маленькою цифрою. Це значно менше, ніж в цукерках (там в середньому 500 ккал), але не набагато менше, ніж в печиво (330-350 ккал). Тому, якщо Ви стежите за фігурою, обережність у вживанні фініків не зашкодить.

Втім, якщо порівнювати сухофрукти з кондитерськими виробами, то вони, звичайно, більше корисні худне, так що можете послідувати популярному порадою і є по 1-2 фініка з чаєм. Якщо це принесе Вам таке ж задоволення, як чаювання в компанії «Раффаелло» або «Рідних пристроїв», буде просто чудово!

Коли фініки – не найкращий вибір?

Питання вибору

Якщо Ви хочете отримати від фініків максимум користі, не забувайте, що вони повинні бути відмінними за якістю і ретельно вимитими. Хороші фініки мають неушкоджену шкірку, вони не сильно зморщені, м’які, іноді – напівпрозорі. Залежно від сорту, шкірка може бути золотисто-коричневою або темно-коричневою, але не сіруватою: останнє говорить про те, що вони довго лежали, і на їх поверхні присутня велика кількість забруднень. Коли купуєте продукт на ринку, стежте за тим, щоб сухофрукти зважували з окремої закритої коробки, а не з вітрини: поверхня фініків може бути трохи липкою, а це притягує пил і літаючі в повітрі мікроорганізми.

Щасливий той чоловік, який не має проблем з фігурою і об’єктивних протипоказань до вживання сухофруктів. Він може пробувати все, що завгодно його душі: чорнослив, курагу, в’ялені груші, бананові чіпси, сушені персики, папайю, кумкват і, звичайно ж, фініки. Навіть люди, що дотримують пост, не дуже переживають з приводу його тягот, якщо у них є можливість побалувати себе різноманітними сухофруктами. Не забувайте про них і Ви. Частіше купуйте фініки, додавайте їх у фруктові салати, випічку, компоти або їжте просто так: на радість собі і на користь своєму здоров’ю.

Автор: Софія Черкасова (лікар)

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на сайт про схуднення FoodLover. ru обов’язкове!

  • фінік користь у харчуванні
  • фініки для фігури

Comments are closed!

_0.31MB/0.00723 sec