Ентерит у собак, парвовірусний ентерит у собак, симптоми, лікування

Ентерит у собак, парвовірусний ентерит у собак, симптоми, лікування Ентерит у собак, парвовірусний ентерит у собак, симптоми, лікування

Парвовірусний ентерит у собак – досить нове і порівняно маловивчене захворювання. В даний час за кількістю щорічно буря собачих життів воно успішно конкурує з таким грізним інфекційним захворюванням, як чума у??собак.

Парвовирусная інфекція була вперше виявлена??в США в 1978 році. Протягом наступних двох років вона стрімко поширилася по інших країнах, а в 1980 році була зареєстрована в Росії. Оскільки тварини не мали природного імунітету проти даної хвороби, велика кількість собак занедужувало і гинуло. Серед захворілих та загиблих собак 90% припадало на молодняк віком від двох до десяти місяців.

Пізніше було з’ясовано, що парвовірусна інфекція (ентерит собак) вражає тільки представників собачого роду і не зачіпає тварин інших видів, незважаючи на сходность симптомів, які спостерігаються при подібних захворюваннях у цих тварин (панлейкопенія кішок, інфекційний ентерит кроликів, свиней, і др.) Чи не заражається також людина, що вступила в контакт з хворою ентеритом собакою.

Ентерит у собак – вельми незвичайне і підступне інфекційне захворювання, яке може протікати в різних формах з різними клінічними симптомами. Це сильно ускладнює його діагностику на ранніх етапах захворювання і, отже, боротьбу з ним, оскільки хвороба швидкоплинна і результати лікування в першу чергу залежать від своєчасності надання ветеринарної допомоги.

Собаківникам любителям дуже важливо вчасно звертати увагу на деякі особливості в поведінці тварин, які є провісниками даного захворювання, грамотно оцінити ситуацію і, не втрачаючи дорогоцінного часу, надати собаці кваліфіковану допомогу.

Насамперед, необхідно мати уявлення про те, яким чином відбувається безпосереднє зараження собаки. Основним джерелом інфекції служать хворі тварини, які виділяють з випорожненнями, блювотними масами і слиною вірус у зовнішнє середовище. Причому вірус починає виділятися вже в інкубаційному (прихованому) періоді хвороби, до появи її перших симптомів.

Нещодавно перехворіли тварини також певний час можуть бути носіями даного вірусу. Фактором передачі інфекції може стати і людина, що контактував із хворою собакою. переносячи вірус на одязі, взутті, предметах догляду (гребінці, щітки тощо). Відомі випадки спалахів захворювання після різних масових заходів: виставок, виводок молодняка, змагань.

Симптоми ентериту у собак

З моменту зараження і до появи перших клінічних симптомів ентериту, собака знаходиться в інкубаційному період, який може тривати до десяти днів. Враховуючи, що ентерит у собак, як правило, виникає раптово і проходить гостро, для своєчасної діагностики важливе значення набувають особисті спостереження власника, який відзначає різні зміни в поведінці собаки.

Якщо ви помітили у собаки деяку млявість, одразу ж виміряйте їй температуру. Нормальна температура у собак коливається від 37,5 до 39 градусів. Температура понад 39 градусів повинна розцінюватися, як наявність хворобливого процесу. Щоб виміряти температуру тіла у собаки, необхідно кінець термометра змастити вазеліном (або соняшниковою олією, дитячим кремом) і обертовим рухом обережно ввести його в задній отвір собаки на глибину 2-3 см. Час вимірювання 5 хвилин.

Такі вимірювання бажано проводити кожні 8 годин, обов’язково записуючи дані, для того, щоб надалі ветеринарний лікар міг вибрати правильну стратегію лікування.

Слід зазначити, що підвищена температура тіла у собаки при парвовирусного ентериті встановлюється не завжди, найчастіше вона залишається в нормі до самої загибелі тварини.

Звернемо увагу також ще на один момент, який вказує на початок захворювання і, зазвичай залишається непоміченим. Подивіться на собаку: апетит в нормі, на вулиці вона досить рухома, але при доторканні по спині і боків підтискає живіт і кілька вигинає спину, а при натисканні в області шлунка болісно реагує. Таку хворобливість шлунка слід розцінювати, як перший симптом парвовірусного ентериту. Найчастіше в цей момент собака різко відмовляється від молока, хоча раніше охоче його пила.

Звичайно через добу після появи даних симптомів ентериту починається блювота у собак. спочатку залишками неперетравленої їжі, змінюючись потім тягучими, сірого кольору виділеннями. Через деякий час з’являється пронос. Спочатку водянистий, жовтуватого кольору, покритий зеленими прожилками слизової оболонки кишечника, згодом переходить в кривавий, з огидним гнильним запахом. Собака відмовляється від їжі і пиття.

Через сильні болів у шлунку тварини не можуть лягти і стоять, уткнувшись головою в кут або будь-які предмети. Від сильного зневоднення організму, больового синдрому та серцевої недостатності молоді собаки можуть загинути через 1-3 діб після появи перших ознак захворювання.

Ентерит у собак може проходити і в іншій формі. Власник зазначає у собаки млявість, сонливість. Температура тіла підвищується до 39,5 градусів і вище. При цій формі яскраво виражена болючість шлунка відсутня, але в животі прослуховується сильне бурчання, особливо в перші дні захворювання. Від їжі, як правило, собака відмовляється або поїдає її неохоче, але воду п’є. На 2-3 добу з’являється блювота, після чого стан тварини погіршується. На 4-5 добу собака гине з ознаками серцевої недостатності (ледве помітне або часте дихання, блідість слизових оболонок, слабкий, важковловимий пульс, похолодання кінцівок, відсутність реакції на кличку і команди). Характерним при цій формі захворювання є відсутність проносу. Кривавий пронос може з’явитися безпосередньо перед загибеллю тварини, або за кілька годин до неї.

При перших же підозрілих симптомах собаку необхідно невідкладно показати ветеринарному лікарю, який поставить діагноз, призначить курс лікування і буде спостерігати хвору тварину в наступні 5-7 днів. У зв’язку з цим дуже важливо якомога більш точно і в повному обсязі описати лікарю всі зміни в поведінці хворого собаки.

Ентерит у собак, лікування

Перша допомога хворому собаці при лікуванні ентериту . яку може надати власник, полягає в наступному.

  Насамперед, необхідно надати собаці повний спокій, повністю знімається, питво і годування, без лікарського свідчення не слід застосовувати клізму. Можна рекомендувати використання вазелінового (гірше соняшникової) олії, яке, яка всмоктуючись у шлунково-кишковий тракт, обволікає його стінки і допомагає евакуації токсичного вмісту.

На випадок захворювання ентеритом власнику необхідно мати в домашній ветеринарної аптечці наступні ліки:

3-4 шприца (від 5 до 20 мл), кілька змінних голок до них; Но-шпу, анальгін для зняття больових відчуттів. Відзначимо, що всі лікарські препарати повинні вводитися тваринам за допомогою ін’єкцій, так як таблетки в цей період не засвоюються організмом собаки; Фізіологічний розчин, якщо спостерігається сильне зневоднення організму (блювання, пронос); Сульфокамфокаїн, кордіамін для підтримки серцевої діяльності.

Звернемо увагу собаківників-любителів, що дані лікарські препарати повинні застосовуватися в комплексі з основним лікуванням, розробленим ветеринарним лікарем індивідуально кожній тварині.

Наслідки ентериту у собак

У собак, що перехворіли ПАРВОВІРУСНИЙ ентеритом, тривалий час можуть спостерігатися порушення в роботі шлунково-кишкового тракту. Тому велику роль відіграє правильна організація годування тварини. Їжу краще давати невеликими порціями по кілька разів на день. Меню одужуючої собаки включає шматочки нежирного вареного м’яса (яловичина, телятина), відварені овочі, добре проварені рис в некрепком м’ясному бульйоні.

Від кисломолочних продуктів в перший тиждень одужання бажано утриматися. Виключаються будь ковбасні вироби, спеції, солодощі, жирне м’ясо і риба, кістки.

Через 2-3 тижні після одужання (залежно від самопочуття собаки) можна повернутися до старого раціону годівлі.

У перехворілих ПАРВОВІРУСНИЙ ентеритом собак настає тривалий, практично довічний імунітет. Основним методом профілактики даного захворювання служать щеплення проти парвовірусного ентериту. Вакцинацію цуценят починають з 7-8 тижні їх життя.

Проводити вакцинацію собак в більш ранньому віці небажано в зв’язку з недорозвиненістю імунної системи. Імунітет після вакцинації виробляється через 2-3 тижні і зберігається протягом 6-12 місяців.

На перебіг і результат хвороби сильно може вплинути наявність у собаки глистів. Тому власник повинен періодично здавати кал тварини на аналіз. Профілактичні заходи щодо запобігання глистной інвазії необхідно проводити перед кожним щепленням.

Проміжними господарями глистів можуть бути блохи, що паразитують на собаці. тому власник повинен приймати негайні заходи по звільненню тварин від шкірних паразитів.

 • ентерит у тварин
 • ентирит у цуценят
 • клізма при собачому ентериті
 • ознаки ентериту у собаки
 • описати ентирит
 • парвовірусний ентерит собак лікування
 • перші симптоми інфекційного захворювання у собак
 • прояви ентириту у собак
 • симптоми при захворюванні собаки ентеритом
 • симптоми собачого ентериту

Comments are closed!