Ентерит у собак: ознаки, симптоми і лікування

Ентерит у собак: ознаки, симптоми і лікування Симптоми, різновиди та лікування вірусного ентериту у собак

Зміст:

Ентерит у собак – захворювання порівняно нове, однак за кількістю померлих собак сьогодні воно може зрівнятися з чумку. У Росії вперше цю хворобу зафіксували в 1980 році, і оскільки тварини не мали природного

імунітету, більшість гинули. Смертельно небезпечний ентерит для молодих собак, віком від 2 до 9 місяців, вони частіше хворіють, а наслідки перенесеного ентериту позначаються на щенят найбільш сильно.

Інфекція ентериту вражає тільки собак, для людини не небезпечна, тварин інших видів практично не зачіпає. Джерело ентеровірусу – захворілі собаки: разом зі слиною, каловими і блювотними масами вірус потрапляє в зовнішнє середовище.

Переносником вірусу на одязі і взутті може стати і людина. Собаки стають носієм інфекції вже в інкубаційному періоді (4-10 днів), недавно перехворіли тварини також можуть бути небезпечні.

Ентерит парвовірусний

Найчастіше зустрічається парвовірусний ентерит у собак, і в основному саме ПАРВОВІРУСНИЙ інфекцію називають ентеритом.

Захворювання це дуже підступне і розвивається швидко, тому господареві собаки важливо якнайшвидше розпізнати симптоми і показати вихованця ветеринара.

Вірусний ентерит у собак може бути кишковим і сердечним, звідси різниця в симптомах.

Кишковий ентерит виникає у тварини в будь-якому віці. Вірус руйнує слизову кишечнику, що веде до відмирання тканин і стрімкому розвитку вторинних інфекцій.

При кишковій формі у тварини спочатку може з’явитися млявість, температура – нормальна або на 2-3 градуси вище. Іноді рухлива і зі здоровим апетитом собака при доторканні з боків і спині починає підтискати хвіст і вигинати спину, натиснення на область шлунка явно завдає їй болю.

Вихованець починає відмовлятися від їжі і води, з’являється блювота, піниста або тягуча, через пару днів – постійний пронос, водянистий, іноді – темних кольорів, потім може стати і кривавим, але з обов’язковим гнильним запахом. Собака страждає від зневоднення, через нестерпних болів у шлунку не здатна лежати. При блискавичному перебігу ентериту молоді тварини можуть загинути за 1-3 дні. Така форма зазвичай розвивається у цуценят, народжених від нещеплених сук.

При серцевої формі страждають в основному цуценята від 2 до 9 тижнів. Ознаки ентериту у собак: тварина стає млявим і сонливим, сильних болів в шлунку немає, але може бути уручну. Собака не їсть, але може пити, пронос зазвичай не з’являється. Незабаром виникають всі ознаки серцевої недостатності – ледве помітне або важке дихання, блідий або синюватий колір слизових, слабкий пульс, холодні кінцівки. Часто цуценята помирають від серцевої недостатності.

Лікування парвовірусного ентериту

Якщо ви запідозрили парвовірусний ентерит у собак – лікування вихованця потрібно починати негайно. При перших же симптомах звертайтеся у ветеринарну лікарню, де проведуть лабораторний аналіз калу на наявність збудника.

Як лікувати ентерит у собак? Головне – усунути блювоту і пронос, щоб врятувати тварину від зневоднення. Собаці дають імуноглобулін і гіперімунні сироватки, для відновлення водного балансу – соляні розчини. Замість їжі – вітамін С, глюкоза і поживні розчини.

Крім цього, якщо діагностований ентерит у собак – лікування включає серцеві препарати, вітаміни, антибіотики, щоб придушити вторинну інфекцію. Собаці прописують повний спокій, ні в якому разі в період лікування не можна годувати її насильно, тільки через добу після того, як до неї повернеться апетит. І головне – призначати ліки повинен тільки лікар, в цій ситуації будь самостійне лікування може стати згубним.

Ентерит короновірусні

Інший різновид – короновірусні ентерит у собак – симптоми схожі на парвовірусний ентерит, але трохи слабше: відмова від їжі (воду тварина зазвичай п’є), блювота (може і не бути), світлий пронос. Температура в нормі, серце не уражається. Інкубаційний період при такій інфекції-2-5 днів.

Протікати короновірусні ентерит може в гострій і легкій формі.

У першому випадку інфекція розвивається швидко, і на її фоні можуть виникнути вторинні захворювання. Для дорослих тварин результат сприятливий, цуценята ж можуть загинути.

При легкій формі для дорослих собак хвороба взагалі не небезпечна, навіть щенята переносять її досить легко. Іноді вихованці одужують навіть без лікування, самі.

Наслідки вірусного ентериту

У собак, які перенесли ентеровірус, ще довго спостерігаються порушення в роботі шлунково-кишкового тракту – а значить треба дотримуватися особливої??дієти.

Зазвичай це рідка і напіврідка їжа, нежирна – бульйони, каші, сир, або ветеринарний корм для собак після хвороби. Харчування має бути дробовим – 5-6 разів на день, а сама їжа – трохи вище кімнатної температури.

Навіть при своєчасній діагностиці вірусного ентериту можуть виникнути ускладнення. У молодих собак – кульгавість, яка може пройти через кілька місяців або навіть залишитися назавжди. Цуценята часто відстають у своєму розвитку, при серцевій формі парвовіруса можуть залишитися серйозні ураження міокарда, і навіть у дорослих собак – серцева недостатність.

У деяких собак на тлі ентеровірусу можуть розвинутися розлади печінки і жовчного міхура, у сук – безпліддя. Але в більшості випадків всі наслідки вдається вилікувати через кілька місяців.

У перехворілих ентеровірусом собак виникає стійкий, практично довічний, імунітет до хвороби.

Основний спосіб профілактики собак від ентериту – вакцинація. Перше щеплення – в 4-6 тижнів, потім в 12 тижнів, вже «доросла» вакцина, наступна – через 3 тижні, а потім в 6 місяців і далі щорічно.

  • лікування ентериту у собак
  • собака неїсть 3дні тільки пе воду що захвороба чим лічити
  • аналіз собаки при зневоднені
  • Бактеріальний ентерит у щенята чим лікувати
  • Блювота з відмовою від корму у собаки лікування
  • вірусні хвороби собак їх симптоми
  • вірусний ентеріт тільки у собак чи і у інших тварин?
  • вірусний ентерит у лайки
  • які симптоми ентериту у собак
  • вірусний энтерит у собак

Comments are closed!

_0.31MB/0.00467 sec