Ендоморфний статура спортсмена: особливості фігури, харчування та тренувального режиму

ендоморфний статура спортсмена: особливості фігури, харчування та тренувального режиму Ендоморф: програма харчування і тренувань

Стаття опублікована в підрозділі Програми тренувань (який є частиною розділу Тренування).

ендоморфний статура спортсмена відрізняється розвиненістю кісткового скелета, а також наявністю коротких і товстих м’язових брюшек. Такі люди спочатку без тренування виглядають кремезними і мають завидну фізичну силу. При цьому розпорядитися нею, а також грамотно опрацювати м’язові групи без знання фізіологічних особливостей даного типу фігури неможливо, або спортсмен буде довго чекати результату.

Основна характеристика ендоморфного типу – це порівняльна м’якість тіла, так як під шкірою у таких людей знаходиться значний шар жиру. Тому м’язовий рельєф часто не може проявлятися в тій мірі, як цього хотілося людині, тривало проводящему час за тренуваннями.

Зміст Фізіологічні особливості і дієта для ендоморфа ^

Тип статури ендоморф характеризується схильністю до ожиріння, так як вуглеводи і жири, що надходять в організм, практично не переробляються в енергію, як це відбувається у мезоморфних і ектоморфним спортсменів. На практиці це змушує вдаватися до більш тривалим тренуванням, які будуть віднімати багато сил.

Правильне харчування для ендоморфа також вкрай важливо, так як такого спортсмену необхідно обмежувати кількість вступників з їжею вуглеводів, особливо «швидк5». Їх питома вага в раціоні повинен становити всього 30%, а решта слід заповнювати білками в легкодоступній формі. Попросту кажучи, перед тим, як почати тренуватися, спортсмен ендоморф повинен придивитися до своєї дієти і виключити велику кількість вуглеводів, а з ними і частина таких продуктів як макарони, вівсяні каші, манка, перловка. Картопля, незважаючи на те, що він є формою доступних вуглеводів, виключати не варто, хоча дещо обмежити його споживання все ж потрібно.

Примітно, що навіть щадне харчування ендоморфа буде приводити до ожиріння в тому випадку, якщо спортсмен не виконує вправи.

Суть цього зав’язана на метаболізмі, тому що він орієнтований на освіту речовин та їх накопичення. У зв’язку з цим в м’язах і печінці практично завжди є глікоген, який витрачається тільки в момент виконання вправ. Решта енергетичні потреби організму будуть задовольнятися за рахунок жирів, які з їжею слід обмежувати, оскільки в організмі існую свої запаси даних сполук. Вони більш енергоємні, а тому дозволяють тренуватися тривало, хоча помітний результат з’являється тільки після підвищення ваги на кожній вправі.

Хочете дізнатися оптимальні схеми підтягувань на турніку. Різні техніки і методики в нашій статті.

Який протеїн корисніше? Дізнайтеся більше про всіх якостях казеїнового протеїну в цій статті.

Використання біологічних добавок і гейнеров ^

Для ендоморфа надзвичайно важливо надходження в організм мінералів і вітамінів, так як це дозволить протікати процесам розщеплення жиру з більш високою швидкістю. При цьому вуглеводи через спочатку високої концентрації глюкози в крові, найчастіше всмоктуються і направляються в органи-депо, де переробляються в жирову тканину. Цього допускати спортсмен ніяк не може, адже це буде говорити про недотримання головного правила: підстроювання своєї дієти під особливості організму і тренувань.

Важливо, що єндоморфам варто використовувати гейнери з низьким вмістом вуглеводів. Тоді від них буде відчутний толк, адже в даному випадку не будуть проявлятися схильності до ожиріння навіть на тлі надмірних навантажень.

Програма тренувань для ендоморфа ^

Наявність великої кількості запасів поживних речовин в організмі ендоморфа дозволяє проводити тривалі тренування, під час яких використовується техніка обтяження. Це означає, що після розминок підходів спортсмен-ендоморф повинен працювати з більш важкими вагами, що дозволить досягати результату швидше.

Важливо розуміти, що фізіологічні особливості ендоморфа, а саме специфіка протікання метаболічних процесів, не дозволяє домагатися приголомшливого рельєфу м’язів. Тому для вирішення даної проблеми варто розглянути питання про схуднення. Як тільки частина зайвої ваги буде скинута, товщина підшкірної жирової клітковини буде менше, а це дозволить визуализироваться рельєфу м’язів.

Отімальной програмою для ендоморфа є поєднання декількох типів вправ в два сеанси на добу.

Дві тренування для ендоморфа в день дозволять швидше скинути частину зайвої ваги, а також допоможуть зміцнити м’язову тканину, роблячи її сильніше. При цьому перша тренування повинна плануватися приблизно в 08:00 – 10:00 годин ранку. Оптимальне, якщо за час її проведення спортсмен опрацює всі групи м’язів, нехай навіть в базовому режимі. Головне завдання ранкового тренування – це опрацювання спритності м’язів і так званих «швидких» волокон.

Під час вечірнього тренування оптимально використовувати техніки із значним обтяженням після значної розминки. При цьому основне завдання вечірнього тренування – це опрацювання фізичної сили повільних м’язових волокон. Тому кількість підходів варто збільшувати до числа 6-8 з можливістю виконання циклу певної вправи близько 10 разів.

Не знаєте як підвищити рівень тестостерону. Дізнайтеся все про продукти та препаратах спообствующіх підвищенню рівня тестостерону.

Які продукти допоможуть спалити жир в організмі? Топ жиросжигающих продуктів тут.

Прочитайте все про побічні ефекти кон’югованій лінолевої кислоти за цією адресою: http://gromila. net/pitanie/dobavki/konyugirovannaya-linolevaya-kislota. html. Все про CLA жиросжигатель.

Жінка ендоморф ^

Для жінок також характерні такі ж типи співвідношення частин тіла і рівня їх розвиненості, що і для чоловіків. Тому жінка-ендоморф також відрізняється відносно низьким зростанням, короткими, але товстими кінцівками, а також наявністю жирових відкладень. Найпоказовішим прикладом такої фігури є Ганна Семенович, зростання якої поки не вписується в рамки ендоморфа. Однак чистих типів фігури даного типу серед жінок не існує, тому як всі дівчата намагаються стежити за своїм тілом за допомогою строгих дієт. А тому мінімальна кількість споживаних вуглеводів з їжею також відноситься і для жінок. При цьому тактика тренувань для жінки є аналогічною, особливо якщо мова йде про прагнення досягнення професійних вершин у спорті.

  • ендоморф
  • ендоморф харчуваннята тренування
  • програма тренувань ендоморф
  • специфіка ендоморфного типу тіла
  • тренування для ендоморфа

Comments are closed!